Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si, co vás ve škole (mimo jiné) nenaučili

aktualizováno 
Chemie, přírodopis, čeština, matematika - to všechno jsou předměty, při vzpomínce na něž leckomu vyskáčou pupínky. Máme pro vás programy, které vám zdarma pomohou trauma z dětství překonat.

Základní škola

Procvičujte si matematiku, češtinu, přírodopis a další školní předměty. Většina námi doporučovaných produktů je k dispozici dokonce zdarma. Pokud máte doma dítko školou povinné, neváhejte a instalujte.

V následujícím přehledu naleznete několik zajímavých aplikací pro základní, ale i střední školy. S jejich pomocí si procvičíte matematiku, češtinu, chemii, přírodopis atd. Protože jde většinou o zdarma dostupné programy, nelze od nich očekávat převratné funkce a vlastnosti. Chcete-li svým dětem dopřát opravdu komplexní a profesionální produkty, je nutné se poohlédnout po komerčních řešeních, kterých na našem trhu existuje poměrně dost.

Žáček 1.0 – freeware
Program Žáček je určen pro všechny školou povinné děti, kterým chce rodič zpestřit učení a procvičování vybraných kapitol zábavnou formou. Chcete naučit své dítě rozpoznávat ručičkové hodiny, chemické prvky, abecedu, noty, naučit práci s penězi, počítat a to vše nenásilnou a hravou formou? Pak je tento program určen právě pro vás.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (700 KB).


  Diktáty Holubec – freeware

  Program Diktáty Holubec může pomoci vašim dětem zvládnout pravopis českého jazyka. Skládá se z řady pravopisných cvičení, na kterých si vaše děti procvičí pravopis. Můžete své děti nechat si ho jen tak pocvičit i si je přezkoušet. Můžete jim zadat vypracovat jen určité cvičení nebo přímo celou kapitolu zabývající se určitým jevem. Pravopisné cvičení nebo i celé kapitoly si můžete také vytisknout na papír.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (800 KB).


  Converter 1.4 – freeware

  Converter je aplikace určená pro převody fyzikálních jednotek. Program umí pracovat s více než sedmi sty jednotkami. Ty jsou seskupeny do několika oblastí podle fyzikálních veličin. Converter umí mezi sebou převádět jednotky těchto veličin: délky, obsahu, objemu, hmotnosti, síly, tlaku, práce, výkonu, elektromagnetismu (proudu, napětí, odporu, magnetického toku, magnetické indukce a intenzity magnetického pole), fotometrie (svítivosti, jasu, osvětlení), rychlosti, teploty, úhlu, času, hustoty, kinematické a dynamické viskozity a průtoku. Taky umí převádět násobky a díly.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,8 MB).


  Kdo je kdo v Česku, Slovensku a ve světě 2.3 – shareware

  Chcete vědět, kdo byla Vlasta Fabiánová, čím se proslavila a kdy umřela? Potom zkuste využít slovník Kdo je kdo. Databáze česko-slovenských jmen obsahuje 6280 hesel, u světové to je 11 300 a celkově obsahuje 4100 fotek. Stávající databázi lze i editovat a dokonce do ní lze přidávat i další osobnosti.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (60,7 MB).


  Botanika vyšší rostliny: Léčivky 2.0 – demo

  Jednoduchá výuková aplikace k výuce přírodopisu na ZŠ. Program je rozdělen na část výukovou a část testovací. Navíc obsahuje dva závěrečné testy. Každá položka obsahuje obrázek, stručný popisek a celkovou nápovědu. Obsahuje celkem 30 léčivek spolu s jejich testy.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2 MB).


  Koření zámořských objevů – freeware

  Tento program obsahuje obrázkový test, ve kterém je úkolem určit koření na obrázku. Pod odpovědí se objeví mapa výskytu této rostliny společně se zajímavými informacemi o ní. Tyto informace můžete následně využít v další části programu, kde se detailně seznamujete s jednotlivými zástupci. Po stáhnutí přejmenujte soubor na koren.exe. Spusťte tento soubor, zadejte heslo (získáte zdarma), rozbalte a spusťte setup.exe.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,5 MB).


  BasicChemi 2 – freeware

  Počítačová periodická soustava prvků obsahuje vše, co by měla mít (názvy prvků v češtině, latině, angličtině a němčině, molární hmotnosti prvků, hodnoty elektronegativity, jejich protonová a oxidační čísla). Dále umožňuje výpočet molární hmotnosti sloučenin, jednoduché výpočty s procenty. Informace o prvcích lze samozřejmě tisknout. Přítomen je kvíz na otestování vašich znalostí. Navíc se v programu nacházejí základní informace významných osobností české i světové vědy v oblasti chemie. Program lze aktualizovat pomocí aplikace Updater, která je součástí instalace.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,2 MB).


  Smart Counter 1.2 – freeware

  Smart Counter je aplikace určená pro všechny žáky základních i středních škol a pro studenty osmiletých gymnázií. Je dobrým pomocníkem při studiu matematiky. Dokáže zobrazit všechny výpočty i s celým jejich postupem. Program zvládá tyto výpočty: řešení rovnic (lineární, kvadratické, vyšších stupňů), řešení soustav rovnic s neznámými, výpočty se zlomky (krácení, převod desetinného i periodického čísla na zlomek), dělení mnohočlenů, násobení "pod sebe", převody jednotek, převody mezi číselnými soustavami, největší společný dělitel, nejmenší společný násobek, rozklad na součin prvočísel a výpis prvočísel v intervalu.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).


  RazDvaTri 1.0 – freeware

  Program RazDvaTri je výukový program určený na podporu výuky matematiky na 1. stupni základní školy. Pracuje ve dvou základních režimech: výuka a test. Pokrývá velkou část klíčového učiva matematiky prvního stupně základní školy – porovnávání čísel, základní matematické operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení).

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).
   

  Solid Geometry 0.91 – shareware

  Nástroj, který rychle, spolehlivě a přesně spočítá objem, povrch či hmotnost různých prostorových útvarů. Dostupné jsou prakticky všechny typické útvary: krychle, kvádr, koule, kužel, válec, jehlan, hranol, komolý kužel, komolý jehlan, válcová nádrž, kulová úseč, kulová výseč a kulová vrstva. Z nich jehlan, hranol a komolý jehlan mají dále několik možných podstav. Pro snazší orientaci je u každého přítomen nákres. A pro případný manuální výpočet jsou k dispozici vzorce pro všechny typy zahrnutých těles.
 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (522 KB).
 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Diskové úložiště
  Speciální programy ukážou, co na disku nejvíce užírá volné místo

  Znovuobjevit zapomenuté fotografie, najít založené či ztracené dokumenty anebo zjistit, zda některé soubory nemáte na diskovém úložišti vícekrát. To jsou...  celý článek

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy a triky pro Windows 10: jak se znovu dostat k Ovládacím panelům

  Nainstalovali jste si aktualizaci Creators Update a nemůžete najít Ovládací panely? Víme, kde je najdete. Ukážeme si také, jak vyvolat příkazovou řádku při...  celý článek

  Foto: Freeimages.com
  Stáhněte si zdarma: Vlastní analytik výkonu PC

  Analýzu procesů s možností objevit ty škodlivé přenechte programu Whats My Computer Doing. Rychlé šifrování dat na jeden klik obstará Kryptelite. S PC dodávaný...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.