Stačí 4 fotky a budete mít k dispozici vlastní 3D avatar na zkoušení oblečení

Stačí 4 fotky a budete mít k dispozici vlastní 3D avatar na zkoušení oblečení | foto: Fitle.com

Oblečení si za nás možná bude brzy zkoušet virtuální 3D model

  • 2
Hledání v e-shopech toho správného kusu oblečení ve vhodné velikosti bude možná brzy minulost. Vybraný oděv si ihned vyzkoušíme na modelu sebe sama v mobilu nebo počítači a hned budeme vědět, co koupit.

Při nakupování oblečení na internetu je zejména jeho velikost značný problém, neboť se výrobci mohou rozcházet ve značení, či nemusejí být modely dostatečně jasně a přesně označené. Těmto problémům chce projekt Fitle předcházet. Jak už je patrné z názvu, kombinace slov „fit“ a „style“, projekt vám pomůže při výběru padnoucího a stylového oblečení.

Na Kickstarteru v tuto chvíli běží kampaň, která se snaží vybrat 50 tisíc dolarů na vývoj projektu, ten už získal požadovanou částku, takže šance, že se dočkáme finálního produktu, je značná.

Vybrané peníze půjdou do vývoje nástrojů samotného rozhraní programu a hlavně do aplikace pro chytré telefony, která umožní uživateli nafotit se z různých úhlů a převést svou postavu do formy virtuálního avatara, na kterém si posléze bude možné zkoušet oblečení. Vývojáři tvrdí, že podoba tohoto virtuálního modelu je v 99 procentech případů naprosto shodná s předlohou.

Takových detailů, jako například nástroj Structure Sensor, o kterém jsme psali dříve, nejspíše aplikace Fitle nedosáhne. I tak ale projekt na Kickstarteru slibuje vysokou přesnost podoby, včetně barvy pokožky nebo účesu. K tomu budou stačit pouze 4 fotografie a manuální zadání výšky. Žádné přídavné senzory na optiku fotoaparátu telefonu potřeba nejsou.

Stránka projektu také tvrdí, že dokáže pokrýt 70 % existujících obchodů s oblečením a převést jejich zboží do 3D modelu. Software bude také schopný měnit v reálném čase dostupnost oblečení a jeho cenu.

Projekt je ve vývoji už dva roky. Jeho spuštění se plánuje na únor 2015 v USA a Francii. Další země budou poté postupně přibývat, takže v Česku si na podobnou vychytávku ještě počkáme. Aplikace na snímání modelu uživatele bude dostupná pro telefony s operačním systémem Android a iOS, její rozhraní bude také samozřejmě přístupné i z webového prohlížeče.