1 GB USB disky do sucha i nepohody, k počítači i bezdrátové

  13:00aktualizováno  13:00
Je libo gigabytový flash USB drive v podobě slušivé klíčenky? Disk, který poručí větru, dešti, umí komunikovat bezdrátově přes Bluetooth? Či snad maličkou USB SD/MMC čtečku s vlastní pamětí až 256 MB? U stánku JMTek na Comdexu 2002 si vybere úplně každý.

Ptáte se na moderní způsob přenášení souborů? Dnes už se moc nenosí přepisovatelná cédéčka, ještě méně ZIP disky, téměř zapomenuty jsou archaické diskety. Na všechno se jde přes USB. Miniaturní krabičku připojíte přímo k portu pracovního počítače... Ale vlastně ji můžete nechat ve svém notebooku a komunikovat s jiným zařízením vzduchem. Na Comdexu si každý přišel na své.

JMTek zde představil své nové portfolio malých přenosných USB disků. Nejedná se samozřejmě o diskové jednotky v pravém slova smyslu, ale malé "klíčenky" vybavené flash pamětí, které se dají vzít kamkoliv a nezaberou místo. Disky podporují operační systémy Windows, MacOS a Linux, využívají bohužel pouze USB rozhraní specifikace 1.1. Maximální rychlost přenosu dat 1 MB/s může zejména při velkých kapacitách dosti zdržovat. Firma vystavuje pět produktových řad:

  • USB DriveUSB Drive - paměť pro široké spektrum zákazníků dodávaná v kapacitách 16 MB - 1 GB, v cenovém rozpětí 30-700 USD. Náročnějším uživatelům je nabízena zabezpečená modifikace USB Drive Professional 64 MB - 1 GB, vybavená softwarovým balíkem, zahrnujícím aplikaci pro zálohování dat, e-mailového klienta, automatický kompresní software, pakující soubory kopírované do drivu, a ochranu dat heslem.
  • USB Drive Waterproof - paměťový disk, jehož hermeticky uzavřené pouzdro dokonale chrání data před vlivy počasí. Drive najde využití především při práci v terénu, například při vědeckých výzkumech. Je dodáván ve vysokých kapacitách 512 MB a 1 GB.
  • USB Drive Blootooth - revolučně řešená USB klíčenka s pamětí 32 MB - 1 GB se síťovým rozhraním Bluetooth. Integrovaná anténa umožňuje bezdrátovou komunikaci v okruhu 10 metrů.
  • USB Drive Corporate KeyUSB Drive Corporate Key - zajímavá forma prezentace firmy. Pryč s Press-Kity na CD! Svým partnerům můžete věnovat veškeré informace na USB Drive s vlastním firemním logem. Zajímavý nápad...
  • USB Drive SD/MMC Card Reader - čtečka paměťových médií Secure Digital a MultiMedia Card s interní pamětí 16 - 256 MB poskytuje prostor pro data, která potřebujete stáhnout z digitálních fotoaparátů, záznamníků, MP3 přehrávačů apod. či je naopak na kartu nahrát.

USB disky WMG nově i u nás
Podle posledních informací se do naší vlasti začaly dovážet flashové disky WMG v kapacitách 16 MB - 1 GB. Cenové relace jsou poměrně zajímavé, nejmenší disk vyjde na necelých 800 a gigabytový pak na 16.900 Kč bez DPH. Produkty jsou dodávány ve dvou designových provedeních, WMG01 a WMG02 (viz níže). Více informací na webu Tomorrow Systems.

WMG Disk Type 01 WMG Disk Type 02Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Česká firma má 3D tiskárnu s novou koncepcí a vlastní tiskové struny

Nová 3D tiskárna Original Prusa SL1 spolu s mycí a vytvrzovací stanici (vpravo).

Česká firma Prusa Research představila v New Yorku novou 3D tiskárnu, která používá systém stereolitografie.

Google má svůj první tablet s Chrome OS a asistentku s obrazovkou

Novinky Googlu

Společnost Google v úterý představila nový hardware. Vůbec poprvé se mezi produkty objevil tablet a chytrý asistent s...

Facebook uvádí svůj první kus hardwaru. Přes Portal si můžete volat

Facebook Portal v bílé

Společnost Facebook přestavila dvě komunikační zařízení, Facebook Portal a Facebook Portal+.

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz