Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


10 neprávem opomíjených programů pro vaši USB klíčenku

aktualizováno 
Nejsou to sice nejznámější aplikace pro USB flash disky, ale přesto stojí za to. Navíc jsou zdarma a samozřejmě se spouští bez instalace.

Co máte na USB paměti vy? | foto: Kingston Technology

Mít svoji vlastní databanku kdykoliv a kdekoliv není nic těžkého. Vděčíme za to především USB flash diskům (obecně nazývaným USB klíčenky). Je potom pouze na nás, co si do ní uložíme. Své využití si našly především při transportu dokumentů z jednoho PC do druhého. V poslední době však zaznamenáváme nové využití. USB flashky již nejsou jen malokapacitními pomocníky. K dispozici jsou modely s kapacitou 512 MB, 1 GB či vyšší. Ceny přitom neustále klesají, a tak jejich pořízení není finančně vyčerpávající. Na tyto velkokapacitní disky lze potom již ukládat celá hudební alba, videa, ale třeba také celé aplikace. A právě možnosti vzít si aplikace kamkoliv na cesty se dnes budeme věnovat podrobněji.

Připravili jsme pro vás desítku zdarma dostupných programů, které nevyžadují instalaci, a tudíž jsou ideálními produkty pro USB klíčenky. Výhody jsou jasné – údaje máte stále s sebou, data můžete využívat na jakémkoliv PC stejně tak jako programy a již se nemusíte zlobit, že vámi oblíbená aplikace v cizím PC chybí.

A co vy? Máte nějakou oblíbenou USB aplikaci, bez které byste se již neobešli? Nenechávejte si ji pro sebe a dejte tip našim čtenářům v diskuzi pod článkem.


WinAudit 2.19 – freeware

Ti z vás, kteří potřebují znát hardware PC, u kterého pracují, jistě uvítají tento doplněk pro USB disk. WinAudit totiž dovoluje zjistit detailní konfiguraci HW, ale i SW výbavy počítače. Po skončení zobrazí přehlednou zprávu o instalovaném softwaru, licenčních ujednáních, perifériích, paměti, procesoru, nastavení sítě a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (768 KB).


  Restoration 2.5 – freeware

  Smazali jste si soubor a vysypali jste již Koš? Ještě není nic ztraceno. Pro jeho obnovu můžete využít služeb právě tohoto nástroje. Jestliže ještě nebyl přepsán jinými daty, dokáže ho na disku najít a obnovit a pracovat může přímo na vaší USB klíčence.

 • Stahujte na této adrese (229 KB).


  Country Codes 2.7 – freeware

  Tato aplikace pochází z Íránu a přináší vám možnost dozvědět se informace o více jak 250 zemích ve světě (vč. ČR). Z roletkového menu vyberte zemi a ihned zjistíte hlavní město, zeměpisnou polohu, měnu, internetovou doménu státu, telefonní předčíslí, časový posun atd. Zatrhnete-li si vybrané údaje, máte možnost si je zkopírovat do schránky Windows a použít v jiném programu. Kliknete-li na tlačítko world map, zobrazí se konkrétní země v mapě.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).


  GreatNews 1.0 – freeware

  Také vámi sledované RSS zdroje můžete mít kdykoliv s sebou. Stačí, když si zkopírujete tuto aplikaci. GratNews je přenosnou RSS čtečkou, která je optimalizována pro rychlé a účinné čtení vašich oblíbených webových zdrojů. Nabízí různé možnosti při čtení, včetně uspořádání novin.

 • Stahujte na této adrese (1,3 MB).


  KeePass Password Safe 1.0 – freeware

  KeePass Password Safe je bezpečný manažer hesel, který vám umožní ukládat si vaše hesla do zašifrované databáze (používá se AES a algoritmus Twofish) a hesla jsou chráněna ještě 256-bitovým systémem SHA-256. Přístupová jména a hesla si lze organizovat do kategorií. A v aplikaci naleznete i generátor hesel, automatické uzamčení databáze, vyhledávání v databázi, import/export a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).


  YamiPod 1.0 – freeware

  Majitelé iPodu možná touží po přenosném IPod manažeru. Zde ho máte. YamiPod vám dovolí třídit obsah vašeho iPod bez potřeby mít instalovaný iTunes. Můžete kopírovat MP3 a AAC soubory do a z iPodu, importovat a exportovat playlisty, vyhledávat skladby, odstraňovat duplikáty, vytvářet a editovat poznámky a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (4,3 MB).


  Foxit PDF Reader 2.0 – freeware

  Foxit PDF Reader je alternativou k Adobe Readeru. Jde o malého a nenáročného pomocníka, který umožňuje prohlížet PDF dokumenty. Díky tomu, že se nemusí instalovat, je ideálním řešením pro USB klíčenky. PDF dokumenty na jakémkoliv PC vás tedy již nemohou zaskočit.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).


  Omziff 3.0 – freeware

  Máte-li strach o svá data, vyzkoušejte tuto utilitku. Jde o šifrovací a bezpečnostní program, který vám umožní šifrovat a dešifrovat vaše soubory. Používá několik šifrovacích algoritmů, včetně Blowfish, Cast128, Gost, IDEA, Misty1, Rijndael a Twofish. Program navíc zahrnuje generátor hesel, skartovací mechanismus a další malé nástroje.

 • Stahujte na této adrese (407 KB).


  Convert 4.1 – freeware

  Díky Convertu máte možnost převádět jednotky. Díky jednoduchému rozhraní bude vzájemné převádění snadnou záležitostí. Umí měnit vzdálenost, teplotu, hlasitost, čas, rychlost, sílu, hustotu, tlak, energii a ještě více. Definovat si lze i vlastní jednotky pro převod.

 • Stahujte na této adrese (779 KB).


  TrayURL 2.0 – freeware

  Díky tomuto nástroji můžete mít vaše oblíbené odkazy neustále po ruce. Po rozbalení a uložení do vašeho přenosného USB disku proveďte import záložek (buď z Firefoxu či IE). Dojde k uložení odkazů do aplikace. Po spuštění TrayURL.exe se zobrazí ikonka TrayURL v systémové části hlavního panelu, kde máte odkazy stále po ruce.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

  Mohlo by vás zajímat: • Témata: Adobe, Hesla, iPod, Li Na, software

  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

  „Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

  Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Najdete na iDNES.cz