Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


10 vypalovacích programů zdarma

aktualizováno 
Hledáte–li program pro tvorbu a vypalování CD, DVD a Blu–ray disků, tak si vyberte u nás. My vám přinášíme přehled desítky z nich, za které nezaplatíte ani korunu.

Nebojte se o DVD | foto: Profimedia.cz

Vypalování dat na optická média je dnes již běžnou záležitostí. Pokud jste právě v letním období vytvořili nezapomenutelné fotografie či videa, určitě si je zálohujte na CD, DVD či máte–li ho, tak už na Blu–ray. Vždyť vypalování je dnes již snadnou záležitostí a softwaru je více jak dost. Stačí si pouze vybrat ten pravý.

Nejenže na optických discích budou data zálohována, ale navíc je můžete lehce přenášet a tím se tak pochlubit vašim známým. Aplikací, které lze za tímto účelem využít, je mnoho. Přehled deseti z nich, které jsou navíc k dispozici zdarma, vám přinášíme pěkně pohromadě.

Total Commander CD/DVD Burning Plugin 0.9 – freeware
Tak tímto programem uděláme jistě radost těm z vás, kteří by si nedokázali představit PC bez souborového manažera Total Commander. Tento výborný pomocník umí řadu věcí, ale až dosud mu chyběla možnost zapisovat na optické disky. To můžete však lehce změnit. Po jeho instalaci bude možné v TC vypalovat na disky typu CD a DVD. Z datových formátů zvládá Data CD/DVD, Video DVD a Audio CD. Do budoucna autor plánuje přidat podporu ISO/CUE, VideoCD, Super Video CD, UDF Data CD. Mimo to dokáže právě vypálená data také verifikovat (zkontrolovat), poradí si s mazáním přepisovatelných médií a navíc dokáže zobrazit podrobnosti o jednotlivých mechanikách. Instalace je jednoduchá. Stáhněte si soubor, otevřete Total Commander, vyhledejte a poté kurzorem označte stažený archív a stiskněte Enter. Práci se zásuvným modulem můžete začít po stisknutí Alt+F1 či Alt+F2 a vybráním položky Síťové okolí.

 • Stahujte na této adrese (824 KB).

 • DeepBurner Free 1.8 – freeware

  S DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací a zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky. Obsahuje i nástroj na tvorbu obalů a také autorunů. Ve free verzi nelze vytvářet DVD Video či Photo disky. Neobsahuje ani ovládání z příkazové řádky a funkce pro podání informací o disku a mechanice. Aplikaci si lze přepnout do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (2,7 MB).

 • CDBurnerXP Pro 3.0 – freeware

  CDBurnerXP Pro je velmi dobrý program pro vypalování datových a audio CD a DVD. Umí i vypalování a vytváření ISO obrazů. Program se graficky podobá systému Windows XP. Je určen spíše pro začínající vypalovače, protože se s ním velmi jednoduše pracuje, ale neobsahuje širší nastavení. Obsahuje i automatický editor obalů.

 • Stahujte na této adrese (11 MB).

 • Burn4Free 3.3 – freeware

  Další prográmek sloužící pro vypalování CD a DVD médií. S uživatelem komunikuje v češtině, bohužel při instalaci do PC zavede i lištu a reklamy (adware) - díky anspywarovému programu se těchto návštěvníků lze bezbolestně zbavit (na funkci programu to nemá vliv). Vypaluje jak datové, tak hudební kompilace a velmi snadno se používá. CD nebo DVD můžete vypálit přes kontextové menu, přičemž stačí pouze dvakrát kliknout myší, nebo použít klasickou metodu "uchop a pusť" (drag and drop). Samozřejmostí je podpora ukládání do IMAGE.

 • Stahujte na této adrese (4,2 MB).

 • Easy Burning 2.03 – freeware

  Program pochází od německého programátora a specializuje se především na vypalování dat na CD nebo DVD disky. Podporuje i vypalování v ISO formátu a dokonce obsahuje jednoduchý editor těchto souborů. Integruje se do kontextové nabídky Windows, kde čeká na své zavolání.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Free Easy CD DVD Burner 1.3 – freeware

  Tento produkt umožní vypalovat na CD a DVD disky jak data, tak i hudbu. Umožňuje převádět zvukové soubory WAV, WMA, MP3, Ogg, FLAC, AAC, M4A atd. na Audio CD. Problémy mu nečiní ani pálit projekty uložené v ISO souborech. Využít můžete i převod Audio CD do komprimovaných souborů vč. ID3 tagů. Nechybí multisession, BurnProof, mazání přepisovatelných disků a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • AVS Disc Creator – freeware

  Vypalovací program umožňuje snadný zápis dat na CD, DVD a také Blu–ray disky. Podporuje řadu typů médií a mechanik, tvorbu vícestopých disků, tvorbu obrazů disků (ISO), projekty a další.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Express Burn 3.03 – freeware

  Jednoduchý program pro zápis na CD, DVD a Blu–ray disky. Zvukové CD disky je možné vytvořit přímo ze souborů zvukových formátů MP3, WAV, WMA, OGG a dalších. Nechybí příkazová řádka a integrace s jinými programy.

 • Stahujte na této adrese (300 KB).

 • CBurner 0.4 – freeware

  CBurner je mladý a nadějný projekt. Umožňuje vytvářet datová, ale i Audio CD a také DVD disky. Hudbu z Audio CD dokáže také ripovat. Navíc umožňuje vypalovat z ISO souborů, stejně tak je i vytvářet a podpora mazání přepisovatelných disků je samozřejmostí.

 • Stahujte na této adrese (432 KB).

 • FinalBurner 1.19 – freeware

  Vypaluje na disky typu – CDR/RW, DVD+R/RW, DVD–R/RW a dvouvrstvé DVD. Vytvářet lze obrazy disků. Na své si přijdou jak začínající uživatelé, tak i pokročilí, protože nechybí řada voleb a nastavení.

 • Stahujte na této adrese (9,9 MB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz