Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


10 vypalovacích programů zdarma

aktualizováno 
Hledáte–li program pro tvorbu a vypalování CD, DVD a Blu–ray disků, tak si vyberte u nás. My vám přinášíme přehled desítky z nich, za které nezaplatíte ani korunu.

Nebojte se o DVD | foto: Profimedia.cz

Vypalování dat na optická média je dnes již běžnou záležitostí. Pokud jste právě v letním období vytvořili nezapomenutelné fotografie či videa, určitě si je zálohujte na CD, DVD či máte–li ho, tak už na Blu–ray. Vždyť vypalování je dnes již snadnou záležitostí a softwaru je více jak dost. Stačí si pouze vybrat ten pravý.

Nejenže na optických discích budou data zálohována, ale navíc je můžete lehce přenášet a tím se tak pochlubit vašim známým. Aplikací, které lze za tímto účelem využít, je mnoho. Přehled deseti z nich, které jsou navíc k dispozici zdarma, vám přinášíme pěkně pohromadě.

Total Commander CD/DVD Burning Plugin 0.9 – freeware
Tak tímto programem uděláme jistě radost těm z vás, kteří by si nedokázali představit PC bez souborového manažera Total Commander. Tento výborný pomocník umí řadu věcí, ale až dosud mu chyběla možnost zapisovat na optické disky. To můžete však lehce změnit. Po jeho instalaci bude možné v TC vypalovat na disky typu CD a DVD. Z datových formátů zvládá Data CD/DVD, Video DVD a Audio CD. Do budoucna autor plánuje přidat podporu ISO/CUE, VideoCD, Super Video CD, UDF Data CD. Mimo to dokáže právě vypálená data také verifikovat (zkontrolovat), poradí si s mazáním přepisovatelných médií a navíc dokáže zobrazit podrobnosti o jednotlivých mechanikách. Instalace je jednoduchá. Stáhněte si soubor, otevřete Total Commander, vyhledejte a poté kurzorem označte stažený archív a stiskněte Enter. Práci se zásuvným modulem můžete začít po stisknutí Alt+F1 či Alt+F2 a vybráním položky Síťové okolí.

 • Stahujte na této adrese (824 KB).

 • DeepBurner Free 1.8 – freeware

  S DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací a zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky. Obsahuje i nástroj na tvorbu obalů a také autorunů. Ve free verzi nelze vytvářet DVD Video či Photo disky. Neobsahuje ani ovládání z příkazové řádky a funkce pro podání informací o disku a mechanice. Aplikaci si lze přepnout do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (2,7 MB).

 • CDBurnerXP Pro 3.0 – freeware

  CDBurnerXP Pro je velmi dobrý program pro vypalování datových a audio CD a DVD. Umí i vypalování a vytváření ISO obrazů. Program se graficky podobá systému Windows XP. Je určen spíše pro začínající vypalovače, protože se s ním velmi jednoduše pracuje, ale neobsahuje širší nastavení. Obsahuje i automatický editor obalů.

 • Stahujte na této adrese (11 MB).

 • Burn4Free 3.3 – freeware

  Další prográmek sloužící pro vypalování CD a DVD médií. S uživatelem komunikuje v češtině, bohužel při instalaci do PC zavede i lištu a reklamy (adware) - díky anspywarovému programu se těchto návštěvníků lze bezbolestně zbavit (na funkci programu to nemá vliv). Vypaluje jak datové, tak hudební kompilace a velmi snadno se používá. CD nebo DVD můžete vypálit přes kontextové menu, přičemž stačí pouze dvakrát kliknout myší, nebo použít klasickou metodu "uchop a pusť" (drag and drop). Samozřejmostí je podpora ukládání do IMAGE.

 • Stahujte na této adrese (4,2 MB).

 • Easy Burning 2.03 – freeware

  Program pochází od německého programátora a specializuje se především na vypalování dat na CD nebo DVD disky. Podporuje i vypalování v ISO formátu a dokonce obsahuje jednoduchý editor těchto souborů. Integruje se do kontextové nabídky Windows, kde čeká na své zavolání.

 • Stahujte na této adrese (1,7 MB).

 • Free Easy CD DVD Burner 1.3 – freeware

  Tento produkt umožní vypalovat na CD a DVD disky jak data, tak i hudbu. Umožňuje převádět zvukové soubory WAV, WMA, MP3, Ogg, FLAC, AAC, M4A atd. na Audio CD. Problémy mu nečiní ani pálit projekty uložené v ISO souborech. Využít můžete i převod Audio CD do komprimovaných souborů vč. ID3 tagů. Nechybí multisession, BurnProof, mazání přepisovatelných disků a ještě více.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • AVS Disc Creator – freeware

  Vypalovací program umožňuje snadný zápis dat na CD, DVD a také Blu–ray disky. Podporuje řadu typů médií a mechanik, tvorbu vícestopých disků, tvorbu obrazů disků (ISO), projekty a další.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Express Burn 3.03 – freeware

  Jednoduchý program pro zápis na CD, DVD a Blu–ray disky. Zvukové CD disky je možné vytvořit přímo ze souborů zvukových formátů MP3, WAV, WMA, OGG a dalších. Nechybí příkazová řádka a integrace s jinými programy.

 • Stahujte na této adrese (300 KB).

 • CBurner 0.4 – freeware

  CBurner je mladý a nadějný projekt. Umožňuje vytvářet datová, ale i Audio CD a také DVD disky. Hudbu z Audio CD dokáže také ripovat. Navíc umožňuje vypalovat z ISO souborů, stejně tak je i vytvářet a podpora mazání přepisovatelných disků je samozřejmostí.

 • Stahujte na této adrese (432 KB).

 • FinalBurner 1.19 – freeware

  Vypaluje na disky typu – CDR/RW, DVD+R/RW, DVD–R/RW a dvouvrstvé DVD. Vytvářet lze obrazy disků. Na své si přijdou jak začínající uživatelé, tak i pokročilí, protože nechybí řada voleb a nastavení.

 • Stahujte na této adrese (9,9 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Najdete na iDNES.cz