Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


2,6 miliónů videí ve vašem PC

aktualizováno 
Internet je plný videí. Chcete-li je prohlížet, nemusíte je stahovat. Můžete je přehrávat přímo na serveru. Máte perfektní fotografii vašeho rybníka, ale je vám líto, že se na ní voda nehýbe? A co byste řekli na nástroj, který skryje vybraná okna ve Windows před vašimi zraky? No a pokud toužíte po originálním spořiči, zkuste ten, co střídá živé záběry z webkamer.

Video stream | foto: Profimedia.cz

LePlayer 2.1 - freeware
Vlastníte-li vysokorychlostní připojení k internetu a jestliže si navíc rádi prohlížíte videa, potom by vás mohl zaujmout následující program. LePlayer je totiž speciální vyhledávací nástroj se zaměřením na videa.

Uživatelům umožňuje z pohodlí domova vyhledat videa nacházející se na internetu. Celkem nabízí více jak 2,6 miliónu videí roztříděných do různých kategorií (sport, počasí, zprávy apod.). Videoklipy můžete navíc hledat nejen podle skupin, ale také podle klíčových slov. Integrovaný přehrávač vám vybrané video ihned přehraje a to bez nutnosti ho stahovat do PC. Program bohužel nemá nijak zvlášť hezkou grafiku a ani pohodlné ovládání. Proto je zapotřebí chvilku ho zkoušet, než ho dostanete do ruky a pochopíte, co k čemu slouží.  Avšak až se tak stane, budete moci vyhledávat přesně taková videa, která chcete a přitom nebudete muset použít internetové vyhledávače.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,3 MB).

  LePlayer

  Sqirlz Water Reflections – freeware
  Představte si vyfotografovanou hladinu rybníka, která není statická. Hladina se na ní pěkně čeří. Že to není možné? Ale je. Tedy pokud své snímky svěříte programu Sqirlz Water Reflections. Ten totiž umožňuje snadno vytvářet zajímavé obrazové efekty tak, že přidá animaci k jakémukoliv snímku. Vy si pouze vyberete z palety dostupných efektů (čeření vody, kapky, déšť, sníh apod.), zvolíte jejich sílu, velikost, úhel pohledu a přizpůsobíte fotografii výběrem oblasti. Výsledek můžete uložit jako flash soubor (.swf), AVI video, nebo BMP/JPEG/TIFF soubor. Program se snadno používá a výsledek je velmi realistický. Pokud si vyzkoušíte efekt deště či sněžení, budete opravdu mile překvapeni, čeho je takto malý a zdarma dostupný program schopný.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).

  Sqirlz Water Reflections

  ZHider 2.0 – freeware
  Pracujete-li ve více oknech naráz, ale ne vždy potřebujete všechny vidět, je dobré je pro lepší přehlednost zavřít. Avšak to není vždy možné. Pokud tedy občas potřebujete zcela skrýt některá z otevřených oken ve Windows (nikoliv zavřít aplikace) a tím si vyčistit plochu, pomůže utilita ZHider. S její pomocí zmizí okna jak z desktopu, tak z dolní lišty ve Windows. Skrytí oken si lze definovat na klávesové zkratky. Stejně tak jejich zpětné objevení. Navíc si můžete definovat i skrytí několika oken jednou zkratkou. Aplikace se nemusí instalovat, stačí ji spustit. Možná vás překvapí, že se nezobrazí žádné menu. Tím se však nenechte splést, aplikace totiž běží na pozadí systému. Ovládá se pomocí klávesových zkratek, jejichž soupis naleznete v textovém dokumentu přiloženém k programu. Například Windows + Z slouží ke skrytí aktivního okna a Windows + X k zobrazení. Rozhraní potom můžete vyvolat zkratkou Ctrl + Alt + L.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (81 KB).

  ZHider

  Webkamerový spořič - freeware
  I na vašich monitorech se možná již vystřídala celá řada spořičů. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si jako spořič vybrali akvárko s rybičkami, SETI program, či promítání fotografií a už nevíte, čím novým byste své okolí šokovali, zkuste on-line vysílání z webkamer v ČR a SR. Umožní vám to program Webkamerový spořič. Spořič vyžaduje stálé připojení k internetu – pozor na datové limity (FUP). V českých podmínkách je zatím jedinečný a nabízí sledování živých záběrů z webkamer. Pokud provozujete webkameru a chcete ji do spořiče přidat nebo z něj naopak vymazat či upravit, napište autorům projektu. Program nainstalujete kliknutím pravého tlačítka na stažený soubor a vybráním volby Nainstalovat. Spořič je po instalaci někdy nutné aktivovat. To provedete v nastavení Zobrazení. Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na pracovní ploše, vyberte Vlastnosti a přepněte se na kartu Spořič obrazovky. Sledujte, co se děje na různých místech naší země.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  Webkamerový spořič

 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz