Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


2,6 miliónů videí ve vašem PC

aktualizováno 
Internet je plný videí. Chcete-li je prohlížet, nemusíte je stahovat. Můžete je přehrávat přímo na serveru. Máte perfektní fotografii vašeho rybníka, ale je vám líto, že se na ní voda nehýbe? A co byste řekli na nástroj, který skryje vybraná okna ve Windows před vašimi zraky? No a pokud toužíte po originálním spořiči, zkuste ten, co střídá živé záběry z webkamer.

Video stream | foto: Profimedia.cz

LePlayer 2.1 - freeware
Vlastníte-li vysokorychlostní připojení k internetu a jestliže si navíc rádi prohlížíte videa, potom by vás mohl zaujmout následující program. LePlayer je totiž speciální vyhledávací nástroj se zaměřením na videa.

Uživatelům umožňuje z pohodlí domova vyhledat videa nacházející se na internetu. Celkem nabízí více jak 2,6 miliónu videí roztříděných do různých kategorií (sport, počasí, zprávy apod.). Videoklipy můžete navíc hledat nejen podle skupin, ale také podle klíčových slov. Integrovaný přehrávač vám vybrané video ihned přehraje a to bez nutnosti ho stahovat do PC. Program bohužel nemá nijak zvlášť hezkou grafiku a ani pohodlné ovládání. Proto je zapotřebí chvilku ho zkoušet, než ho dostanete do ruky a pochopíte, co k čemu slouží.  Avšak až se tak stane, budete moci vyhledávat přesně taková videa, která chcete a přitom nebudete muset použít internetové vyhledávače.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,3 MB).

  LePlayer

  Sqirlz Water Reflections – freeware
  Představte si vyfotografovanou hladinu rybníka, která není statická. Hladina se na ní pěkně čeří. Že to není možné? Ale je. Tedy pokud své snímky svěříte programu Sqirlz Water Reflections. Ten totiž umožňuje snadno vytvářet zajímavé obrazové efekty tak, že přidá animaci k jakémukoliv snímku. Vy si pouze vyberete z palety dostupných efektů (čeření vody, kapky, déšť, sníh apod.), zvolíte jejich sílu, velikost, úhel pohledu a přizpůsobíte fotografii výběrem oblasti. Výsledek můžete uložit jako flash soubor (.swf), AVI video, nebo BMP/JPEG/TIFF soubor. Program se snadno používá a výsledek je velmi realistický. Pokud si vyzkoušíte efekt deště či sněžení, budete opravdu mile překvapeni, čeho je takto malý a zdarma dostupný program schopný.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB).

  Sqirlz Water Reflections

  ZHider 2.0 – freeware
  Pracujete-li ve více oknech naráz, ale ne vždy potřebujete všechny vidět, je dobré je pro lepší přehlednost zavřít. Avšak to není vždy možné. Pokud tedy občas potřebujete zcela skrýt některá z otevřených oken ve Windows (nikoliv zavřít aplikace) a tím si vyčistit plochu, pomůže utilita ZHider. S její pomocí zmizí okna jak z desktopu, tak z dolní lišty ve Windows. Skrytí oken si lze definovat na klávesové zkratky. Stejně tak jejich zpětné objevení. Navíc si můžete definovat i skrytí několika oken jednou zkratkou. Aplikace se nemusí instalovat, stačí ji spustit. Možná vás překvapí, že se nezobrazí žádné menu. Tím se však nenechte splést, aplikace totiž běží na pozadí systému. Ovládá se pomocí klávesových zkratek, jejichž soupis naleznete v textovém dokumentu přiloženém k programu. Například Windows + Z slouží ke skrytí aktivního okna a Windows + X k zobrazení. Rozhraní potom můžete vyvolat zkratkou Ctrl + Alt + L.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (81 KB).

  ZHider

  Webkamerový spořič - freeware
  I na vašich monitorech se možná již vystřídala celá řada spořičů. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si jako spořič vybrali akvárko s rybičkami, SETI program, či promítání fotografií a už nevíte, čím novým byste své okolí šokovali, zkuste on-line vysílání z webkamer v ČR a SR. Umožní vám to program Webkamerový spořič. Spořič vyžaduje stálé připojení k internetu – pozor na datové limity (FUP). V českých podmínkách je zatím jedinečný a nabízí sledování živých záběrů z webkamer. Pokud provozujete webkameru a chcete ji do spořiče přidat nebo z něj naopak vymazat či upravit, napište autorům projektu. Program nainstalujete kliknutím pravého tlačítka na stažený soubor a vybráním volby Nainstalovat. Spořič je po instalaci někdy nutné aktivovat. To provedete v nastavení Zobrazení. Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na pracovní ploše, vyberte Vlastnosti a přepněte se na kartu Spořič obrazovky. Sledujte, co se děje na různých místech naší země.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).

  Webkamerový spořič
 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz