3D fotoalbum a DVD z PowerPointu

aktualizováno 
Tentokrát si v přehledu zajímavých programů pro grafiku a video představíme českou verzi výkonného nástroje pro prezentaci archivaci digitálních fotografií a také aplikaci, která umí z PowerPointových prezentací vytvořit DVD k přehrávání ve stolních DVD přehrávačích.

Vzhledem k reakcím v diskusním fóru a e-mailech je třeba se ještě zmínit o programu Gimp, který jsme v minulém díle seriálu poněkud nepřesně označili za freeware. Správným označením je open source, mimo to je třeba jej podle GPL licence distribuovat i se zdrojovými kódy.

Prohlížeče, přehrávače a editory

FlipAlbum 5.5

shareware; download; 5,0 MB

Aplikace FlipAlbum slouží k prohlížení a archivací digitálních fotografií v digitálních fotoalbech. Program je k dispozici ve třech různě vybavených verzích. Nejnižší verze Standard vám umožní v podstatě jen vytvořit fotoalba s komentáři, vyšší – Suite CZ, lokalizovaná do češtiny, umí vytvářet 3D fotoalba, prezentace fotografií na CD nebo přidávat ke snímkům namluvené komentáře. Celou řadu uzavírá verze Professional CZ, která zvládne vytvářet HTML alba na váš web a pomocí řady bezpečnostních prvků ochránit vaše fotografie před zneužitím. Zkušební verze všech verzí FlipAlba jsou plně funkční po dobu 30ti dnů.

BIMP – Batch Image Processor 1.45

freeware; download; 2,2 MB 

Jednoduchý freeware program BIMP – Batch Image Processor hromadně mění velikost, otáčí, upravuje a přejmenovává grafické soubory ve formátech GIF, JPG, PNG, BMP, TIFF a dalších. Ovládání program je velmi snadné, k dispozici je v několika jazykových verzích, češtině bohužel nikoliv.

Amazony Photo Editor 4.9.6

shareware; download; 2,2 MB

Amazony Photo Editor je zajímavý grafický editor, který spolupracuje s více než pěti desítkami více či méně obvyklých grafických formátů. Mimo základních úprav, jako je ořezávání, změna velikosti, korekce jasu, kontrastu či barevných úrovní, umí program také aplikovat na obrázky mnoho zajímavých filtrů a efektů. Program má snadné ovládání, které využívá systém samostatných panelů s nástroji, jako například známý Photoshop.

AD Picture Viewer 3.5

shareware; download; 1,1 MB 

AD Picture Viewer 3.5 je jednoduchý prohlížeč obrázků s podporou nejdůležitějších grafických formátů BMP, JPG, GIF, TIFF, PNG atd. Kromě prohlížení a třídění zvládne AD Picture Viewer i základní úpravy jako převracení, otáčení, použití filtrů nebo hromadné přejmenování. Svým jednoduchým ovládáním a poměrně omezenou nabídkou funkcí program dobře poslouží zejména měně náročným a málo zkušeným uživatelům.

Adesign 1.5

shareware; download; 4,5 MB 

Adesign je výkonný grafický editor, který může v některých případech nahradit sice vyspělejší, ale také dražší Photoshop. K dispozici máte více než dostatečnou nabídku nástrojů pro kreslení a úpravy obrázků, celou řadu efektů, různé typy výběrů, automatických tvarů a samozřejmě také dlouho řadu podporovaných grafických formátů. Jestliže hledáte lacinou alternativu drahých grafických programů, vyzkoušejte si Adesign.

Easy Video Splitter 2.01

trialware; download; 1,2 MB 

S pomocí aplikace Easy Video Splitter rozdělíte velké video soubor ve formátu AVI, MPEG, WMV či ASF na více menších částí. Z videosouborů je možné rovněž možné vystříhávat do samostatných souborů vybrané sekvence. Ovládání programu je velmi snadné, práci urychlí i dávkové zpracování souborů. Bez zaplacení můžete program testovat 7 dní.

Konverze obrázků a videa

Nástroje pro DVD

Chopper XP 2.7

freeware; download; 0,8 MB

Chopper XP je jednoduchý střihací program, který umí z VOB souborů na DVD vystřihnout jakýkoliv označený úsek a uložit jej do samostatného VOB souboru na vašem disku. Chopper XP spolupracuje se všemi DVD, bez ohledu na regionální kódování.

Internet DVD Recorder 1.5

trialware; download; 13,2 MB

Internet DVD Recorder je jedinečný plug-in do Windows Media Playeru, který umí přímo na DVD zaznamenávat streamované video z internetu. Na DVD je možné vypálit více videosouborů nebo na něm vytvořit ovládací menu. Program spolupracuje se všemi běžně rozšířenými typy DVD vypalovaček.

DVD to DVD Copy 2.3

trialware; download; 8,1 MB

Z názvu programu DVD to DVD Copy je jistě naprosto jasné, k čemu aplikace slouží. Program vytváří identické kopie filmů na DVD, včetně všech audiostop, titulků a menu. Dvouvrstvé disky umí DVD to DVD Copy automaticky rozdělit na dva jednovrstvé. Z legislativních důvodů však program neumí kopírovat zašifrované disky.

Další utility

PowerPoint DVD Maker 1.5

trialware; download; 10,8 MB

Velmi zajímavou funkcí má aplikace PowerPoint DVD Maker. Umí totiž z PowerPointových prezentací vytvořit DVD, které si budete moci přehrávat na televizi ve stolních DVD přehrávačích. Program umí dokonce uložit na DVD více různých prezentací, k výběru mezi nimi pak slouží podobné menu, jaké znáte z běžných filmových disků. PowerPoint DVD Maker podporuje Microsoft PowerPoint 2000, 2002 a 2003.

My Digital Photos 1.01

shareware; download; 0,5 MB 

Digitální fotoalbum My Digital Photos vám pomůže udělat pořádek v digitálních fotkách na vašem počítači. S pomocí programu si rychle popíšete snímky, roztřídíte je do jednotlivých adresářů a vytvoříte si z nich náhledy. My Digital Photos umí rovněž vytvořit samospustitelnou prezentaci digitálních fotek na CD, u které pak už nepotřebujete žádný externí prohlížeč.

MuralPix 1.04

shareware; download; 3,8 MB 

Program MuralPix od českých vývojářů automaticky vytváří pozadí plochy Windows z vybraných JPG souborů, které poté ve zvolených intervalech obměňuje. Aplikace obsahuje i spořič obrazovky, který v době vaší nečinnosti rovněž zobrazuje vaše oblíbené fotografie. Ovládání programu je velmi snadné, MuralPix si můžete stáhnout včetně mnoha ukázkových obrázků.

OptimumJPEG 1.1.0.3

freeware; download; 0,6 MB 

OptimumJPEG je nástroj pro optimalizaci kompresního poměru a změnu velikosti obrázků ve formátech JPG a BMP. Program se velmi snadno ovládá, poslouží vám například při přípravě fotografií pro zveřejnění na webu atd.

Autor:


Nejčtenější

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

Další z rubriky

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

Ilustrační foto - notebook

Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...Najdete na iDNES.cz