Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


4Track MP3 Mixer 2.0 - mixuje 4 empétrojky najednou

  0:20aktualizováno  0:20
Programů pro mixování MP3 souborů již pár existuje. Nejnovějším přírůstkem je 4Track Mp3 Mixer 2.0 od německé firmy PAS, který umožňuje míchat až 4 MP3 soubory současně.
Program 4Track Mp3 Mixer německé firmy PAS Products dělá přesně to, co slibuje jeho název. Umožňuje mixovat současně čtyři nahrávky ve formátu MP3. Zárukou kvality je, že firma PAS Products má již dvanáctiletou tradici v oboru audiotechniky a na jejích stránkách naleznete kromě zmiňovaného Mixeru i řadu dalších zajímavých programů, jejichž demo verze si můžete vyzkoušet.

4Track Mp3 Mixer si můžete stáhnout jako sharewarovou verzi, jíž můžete zkoušet čtrnáct dní. Poté musíte za program zaplatit a získáte registrační kód. V ukázkové verzi je navíc znemožněno ukládání souborů.

Vzhledově je program efektně zpracován. Skládá se z několika samostatných oken rozdělených podle funkce - Time, Fade, Level, Spectrum. Všechna okna až na hlavní lištu je možné podle potřeby vypnout.

4Track Mp3 Mixer 2.0

Základní funkce - mixování souborů - je možné provádět až se čtyřmi soubory MP3 nebo soubory WAV. Můžete samozřejmě míchat tyto formáty navzájem. Výsledný mix uložíte do jednoho nového WAV souboru. Každý soubor se vkládá vlastním tlačítkem Eject, které se nachází na hlavním panelu. Potom nastavíte v okně Time List tzv. cross over - dobu, za kterou funkce fade out změní hlasitost ze 100% na 0%. Hodnoty se opět nastavují samostatně, pro přechody mezi jednotlivými skladbami. Počáteční pozici následující skladby program počítá automaticky. Nastavené hodnoty si můžete vyzkoušet zaškrtnutím volby Crossfade Check. Program automaticky přehraje z konce souboru pouze část, která se mění. Když budete s přechody mezi skladbami spokojeni, můžete si mix uložit. Pomocí velkého tlačítka Eject určíte, do jakého souboru se má mix ukládat a pak můžete výslednou skladbu nahrát (tlačítkem Record).

Zásadním omezením programu je možnost kombinovat pouze čtyři skladby. Pokud chcete vytvářet rozměrnější mix, nezbývá než překážku obejít. Musíte použít mix ze čtyř souborů jako první skladbu a přidat další tři soubory. Tímto způsobem musíte opakovaně pokračovat, až vytvoříte zamyšlený mix z většího množství souborů.

Hotový mix ve formátu WAV zabírá příliš mnoho místa a tak zbývají dvě možnosti. Buď již při tvorbě přizpůsobíte maximální délku mixu délce zvukového CD, na něž je pak uložíte v libovolném vypalovacím programu. Druhou možností je použít pro výsledný mix opět zvukovou komprimaci. Přímo v programu je zabudován kodér MP3. S jeho pomocí můžete vytvořit zvukové soubory MP3 s datovým tokem v hodnotě od 32 až do 320 kbit/s, což je nejvyšší možná kvalita.

WAVE to MP3

V nabídce hlavní lišty programu najdete i další pomocné funkce, které jistě oceníte. Přítomna je funkce MP3 to WAV, s níž převedete MP3 na běžné zvukové soubory WAV, aniž byste potřebovali další zvláštní program. Funkce Normalize nastavuje úroveň hlasitosti souborů WAV na maximální hodnotu. Její použití je důležité zejména při mixování souborů z více zdrojů, jejichž úroveň bývá často velmi nevyrovnaná. WAVE to MP3 provádí výše zmiňovanou kompresi pomocí metody MP3. Spectrum Analyzer umožňuje grafické zobrazení zvuku podle amplitud a frekvencí.

Spectrum Analyzer

Velkou výhodou je používání DSP pluginů, s jejichž pomocí lze zpracovávat zvuky a přidávat různé efekty. Můžete bez problémů použít pluginy určené pro přehrávač Winamp. Ke každé skladbě můžete přiřadit pouze jeden DSP plugin. Pokud byste chtěli aplikovat efekty z více pluginů, musíte postupovat jako u Winampu a použít plugin MuchFX, který sám o sobě zvuk neovlivňuje, ale dovoluje spustit více DSP pluginů najednou. Součástí instalace je pět sharewarových a freewarových pluginů. Podmínkou pro správnou funkci je, že máte v systému nainstalován DirectX 7.0 a pluginy musí podporovat API 2.0.

DSP

Celkové provedení programu je velmi dobré. Při mixování většího množství souborů se však stává nepraktickým omezení na čtyři zpracovávané skladby. Vzhledem k ukládání ve formě rozměrných souborů WAV musíte počítat s velkými nároky na místo na pevném disku (pro 1 minutu asi 10 MB). Pokud nehodláte vytvářený mix ukládat na CD a chcete pouze použít MP3 ze své kolekce, bude pro vás výhodnější použít program Mixmeister, o němž jsme již psali a který v tomto smyslu žádná omezení neklade.

Minimální systémové požadavky:
Pentium II, 16 MB RAM, zvuková karta

Výrobce: PAS-Products
Website: www.audio-software.com
Platforma: Microsoft Windows 95/98/2000/NT 4.0
Demo: www.audio-software.com/programs/download.html (2,19 mb)
Cena: $ 29

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Najdete na iDNES.cz