Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


4Track MP3 Mixer 2.0 - mixuje 4 empétrojky najednou

  0:20aktualizováno  0:20
Programů pro mixování MP3 souborů již pár existuje. Nejnovějším přírůstkem je 4Track Mp3 Mixer 2.0 od německé firmy PAS, který umožňuje míchat až 4 MP3 soubory současně.
Program 4Track Mp3 Mixer německé firmy PAS Products dělá přesně to, co slibuje jeho název. Umožňuje mixovat současně čtyři nahrávky ve formátu MP3. Zárukou kvality je, že firma PAS Products má již dvanáctiletou tradici v oboru audiotechniky a na jejích stránkách naleznete kromě zmiňovaného Mixeru i řadu dalších zajímavých programů, jejichž demo verze si můžete vyzkoušet.

4Track Mp3 Mixer si můžete stáhnout jako sharewarovou verzi, jíž můžete zkoušet čtrnáct dní. Poté musíte za program zaplatit a získáte registrační kód. V ukázkové verzi je navíc znemožněno ukládání souborů.

Vzhledově je program efektně zpracován. Skládá se z několika samostatných oken rozdělených podle funkce - Time, Fade, Level, Spectrum. Všechna okna až na hlavní lištu je možné podle potřeby vypnout.

4Track Mp3 Mixer 2.0

Základní funkce - mixování souborů - je možné provádět až se čtyřmi soubory MP3 nebo soubory WAV. Můžete samozřejmě míchat tyto formáty navzájem. Výsledný mix uložíte do jednoho nového WAV souboru. Každý soubor se vkládá vlastním tlačítkem Eject, které se nachází na hlavním panelu. Potom nastavíte v okně Time List tzv. cross over - dobu, za kterou funkce fade out změní hlasitost ze 100% na 0%. Hodnoty se opět nastavují samostatně, pro přechody mezi jednotlivými skladbami. Počáteční pozici následující skladby program počítá automaticky. Nastavené hodnoty si můžete vyzkoušet zaškrtnutím volby Crossfade Check. Program automaticky přehraje z konce souboru pouze část, která se mění. Když budete s přechody mezi skladbami spokojeni, můžete si mix uložit. Pomocí velkého tlačítka Eject určíte, do jakého souboru se má mix ukládat a pak můžete výslednou skladbu nahrát (tlačítkem Record).

Zásadním omezením programu je možnost kombinovat pouze čtyři skladby. Pokud chcete vytvářet rozměrnější mix, nezbývá než překážku obejít. Musíte použít mix ze čtyř souborů jako první skladbu a přidat další tři soubory. Tímto způsobem musíte opakovaně pokračovat, až vytvoříte zamyšlený mix z většího množství souborů.

Hotový mix ve formátu WAV zabírá příliš mnoho místa a tak zbývají dvě možnosti. Buď již při tvorbě přizpůsobíte maximální délku mixu délce zvukového CD, na něž je pak uložíte v libovolném vypalovacím programu. Druhou možností je použít pro výsledný mix opět zvukovou komprimaci. Přímo v programu je zabudován kodér MP3. S jeho pomocí můžete vytvořit zvukové soubory MP3 s datovým tokem v hodnotě od 32 až do 320 kbit/s, což je nejvyšší možná kvalita.

WAVE to MP3

V nabídce hlavní lišty programu najdete i další pomocné funkce, které jistě oceníte. Přítomna je funkce MP3 to WAV, s níž převedete MP3 na běžné zvukové soubory WAV, aniž byste potřebovali další zvláštní program. Funkce Normalize nastavuje úroveň hlasitosti souborů WAV na maximální hodnotu. Její použití je důležité zejména při mixování souborů z více zdrojů, jejichž úroveň bývá často velmi nevyrovnaná. WAVE to MP3 provádí výše zmiňovanou kompresi pomocí metody MP3. Spectrum Analyzer umožňuje grafické zobrazení zvuku podle amplitud a frekvencí.

Spectrum Analyzer

Velkou výhodou je používání DSP pluginů, s jejichž pomocí lze zpracovávat zvuky a přidávat různé efekty. Můžete bez problémů použít pluginy určené pro přehrávač Winamp. Ke každé skladbě můžete přiřadit pouze jeden DSP plugin. Pokud byste chtěli aplikovat efekty z více pluginů, musíte postupovat jako u Winampu a použít plugin MuchFX, který sám o sobě zvuk neovlivňuje, ale dovoluje spustit více DSP pluginů najednou. Součástí instalace je pět sharewarových a freewarových pluginů. Podmínkou pro správnou funkci je, že máte v systému nainstalován DirectX 7.0 a pluginy musí podporovat API 2.0.

DSP

Celkové provedení programu je velmi dobré. Při mixování většího množství souborů se však stává nepraktickým omezení na čtyři zpracovávané skladby. Vzhledem k ukládání ve formě rozměrných souborů WAV musíte počítat s velkými nároky na místo na pevném disku (pro 1 minutu asi 10 MB). Pokud nehodláte vytvářený mix ukládat na CD a chcete pouze použít MP3 ze své kolekce, bude pro vás výhodnější použít program Mixmeister, o němž jsme již psali a který v tomto smyslu žádná omezení neklade.

Minimální systémové požadavky:
Pentium II, 16 MB RAM, zvuková karta

Výrobce: PAS-Products
Website: www.audio-software.com
Platforma: Microsoft Windows 95/98/2000/NT 4.0
Demo: www.audio-software.com/programs/download.html (2,19 mb)
Cena: $ 29

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz