Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


5 nových převratných modelů MP3 přehrávačů od Thomsonu

  0:07aktualizováno  0:07
Thomson se rozhodl vzít trh s MP3 přehrávači útokem a řádně se na to vyzbrojil. Svoji nabídku rozšiřuje o pět zcela nových výrobků, mezi kterými najdeme miniaturní přehrávač K@ZOO!, stolní MP3 přehrávač, CD-MP3 i pokračovatele populárního modelu Lyra.
Včera jsme vám představili MP3-CD přehrávač od Thomsonu, který však tvoří pouze jeden díl z ucelené nabídky této firmy, s níž hodlá vstoupit na světový trh. Thomson (RCA) připravil kolekci pěti přehrávačů, které by měly uspokojit různorodé požadavky všech uživatelů. Hardwarové přehrávače nezahrnují pouze přenosné přístroje, ale také stolní MP3 přehrávač a přijímač internetového rádia.

Thomson, který se podílel na vývoji MP3 formátu, byl jedním z prvních velkých výrobců, kteří na trh přišli s MP3 přehrávačem. Jeho současná nabídka na poli, které bylo dosud spíše doménou menších firem nebo výrobců bez dlouhých tradic, dokazuje, že Thomson chce velmi rozhodně zaútočit na přední pozice na tomto dynamicky se rozvíjejícím trhu.

Již první a velmi kvalitní přehrávač nazvaný Lyra měl značný úspěch. Není proto překvapením, že v nové nabídce nechybí přímý nástupce tohoto výrobku - Lyra 2. Lyra 2 přichází s odlišným designem (povrch tvoří hliník), ale jinak nabízí obdobné vlastnosti jako předchozí model. Stejně jako původní Lyra používá pro ukládání MP3 souborů perspektivní médium - výměnné paměťové karty. Základní model Lyra 2 bude vybaven 64 MB kartou Compact Flash. Velmi důležitá je při současném množství kompresních zvukových metod kompatibilita s dalšími formáty, jež poskytuje internet. Lyra umožňuje kromě MP3 přehrávat také soubory Windows Media Audio (WMA) a Real Audio G2 (RA,RM). Opravdovou novinkou je rozhlasový VKV přijímač s 15 předvolbami, kterým bude výrobek nyní vybaven. Lyru bude možné napájet dvěma AA články nebo pomocí síťového adaptéru. Lyra 2 se bude prodávat za 299 dolarů.

Pro ty, kterým se dosavadní přehrávače včetně Lyry zdály příliš velké, je určen malý přehrávač RD-1000 (s obchodním názvem K@ZOO!). Přehrávač, který můžete schovat do dlaně, musel své velikosti něco obětovat a poskytuje méně možností než Lyra. Je vybaven 32 MB zabudované paměti, napájení tvoří jediný článek AA a k počítači se připojuje přes USB. Kvůli malým rozměrům nelze paměť rozšiřovat. Proti jiným miniaturním přehrávačům (např. PDA ) je však přes svou malou velikost vybaven i displejem. Cena bude činit 149 dolarů.

V nabídce nechybí ani zástupce kombinace MP3 a CD přehrávače RP2410, který jsme vám již představili v samostatném článku.

Všechny uvedené přehrávače patřily do kategorie přenosných zařízení. Thomson chce však přivést využití kompresních zvukových metod i do domácností. MP3 Music Machine je kompaktní stereo sestava určená k přehrávání běžných zvukových CD i datových CD s MP3 soubory. Systém vypadá stejně jako obvyklá zařízení tohoto typu (bez podpory MP3) a je vybaven měničem CD. Jde o signál, že by v budoucnosti mohlo být přehrávání MP3 souborů standardní součástí audio systémů určených pro širokou veřejnost. Cena byla stanovena na 399 dolarů.

Posledním zařízením míří Thomson k domácímu využití multimédií ve spojení s internetem. Digital Media Manager bude stolní víceúčelový přehrávač a multimediální centrum, které nahradí několik samostatných přístrojů. Zařízení umožní písničky ukládat na pevný disk, jehož kapacita je při použití komprimovaných zvukových souborů neskonale větší než u jakýchkoliv dostupných médií. Přístroj bude možné připojit k televizoru a zobrazovat informace či obrázky. Součástí je i jednotka DVD, takže uživatel bude mocí přehrávat zvuková CD a DVD popřípadě sledovat filmy z DVD. Poslední revoluční vymoženost budou moci využít jen posluchači s kvalitním připojením k internetu. Součástí zařízení bude přijímač internetového rádia, jehož poslech se tak zbaví závislosti na počítači, stejně jako je tomu u MP3 souborů. Cena přístroje dosud nebyla stanovena.

Výrobce: RCA/Thomson
Website: http://www.rca.com/

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

První test prosklených sluchátek v ČR: skvěle hrají a neruší okolí

Sluchátkový zesilovač Sennheiser HDV 820 a sluchátka HD 820.

Vyzkoušeli jsme špičková prosklená sluchátka Sennheiser HD 820, která navzdory své uzavřené konstrukci hrají jako...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.cz