Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


5 nových převratných modelů MP3 přehrávačů od Thomsonu

  0:07aktualizováno  0:07
Thomson se rozhodl vzít trh s MP3 přehrávači útokem a řádně se na to vyzbrojil. Svoji nabídku rozšiřuje o pět zcela nových výrobků, mezi kterými najdeme miniaturní přehrávač K@ZOO!, stolní MP3 přehrávač, CD-MP3 i pokračovatele populárního modelu Lyra.
Včera jsme vám představili MP3-CD přehrávač od Thomsonu, který však tvoří pouze jeden díl z ucelené nabídky této firmy, s níž hodlá vstoupit na světový trh. Thomson (RCA) připravil kolekci pěti přehrávačů, které by měly uspokojit různorodé požadavky všech uživatelů. Hardwarové přehrávače nezahrnují pouze přenosné přístroje, ale také stolní MP3 přehrávač a přijímač internetového rádia.

Thomson, který se podílel na vývoji MP3 formátu, byl jedním z prvních velkých výrobců, kteří na trh přišli s MP3 přehrávačem. Jeho současná nabídka na poli, které bylo dosud spíše doménou menších firem nebo výrobců bez dlouhých tradic, dokazuje, že Thomson chce velmi rozhodně zaútočit na přední pozice na tomto dynamicky se rozvíjejícím trhu.

Již první a velmi kvalitní přehrávač nazvaný Lyra měl značný úspěch. Není proto překvapením, že v nové nabídce nechybí přímý nástupce tohoto výrobku - Lyra 2. Lyra 2 přichází s odlišným designem (povrch tvoří hliník), ale jinak nabízí obdobné vlastnosti jako předchozí model. Stejně jako původní Lyra používá pro ukládání MP3 souborů perspektivní médium - výměnné paměťové karty. Základní model Lyra 2 bude vybaven 64 MB kartou Compact Flash. Velmi důležitá je při současném množství kompresních zvukových metod kompatibilita s dalšími formáty, jež poskytuje internet. Lyra umožňuje kromě MP3 přehrávat také soubory Windows Media Audio (WMA) a Real Audio G2 (RA,RM). Opravdovou novinkou je rozhlasový VKV přijímač s 15 předvolbami, kterým bude výrobek nyní vybaven. Lyru bude možné napájet dvěma AA články nebo pomocí síťového adaptéru. Lyra 2 se bude prodávat za 299 dolarů.

Pro ty, kterým se dosavadní přehrávače včetně Lyry zdály příliš velké, je určen malý přehrávač RD-1000 (s obchodním názvem K@ZOO!). Přehrávač, který můžete schovat do dlaně, musel své velikosti něco obětovat a poskytuje méně možností než Lyra. Je vybaven 32 MB zabudované paměti, napájení tvoří jediný článek AA a k počítači se připojuje přes USB. Kvůli malým rozměrům nelze paměť rozšiřovat. Proti jiným miniaturním přehrávačům (např. PDA ) je však přes svou malou velikost vybaven i displejem. Cena bude činit 149 dolarů.

V nabídce nechybí ani zástupce kombinace MP3 a CD přehrávače RP2410, který jsme vám již představili v samostatném článku.

Všechny uvedené přehrávače patřily do kategorie přenosných zařízení. Thomson chce však přivést využití kompresních zvukových metod i do domácností. MP3 Music Machine je kompaktní stereo sestava určená k přehrávání běžných zvukových CD i datových CD s MP3 soubory. Systém vypadá stejně jako obvyklá zařízení tohoto typu (bez podpory MP3) a je vybaven měničem CD. Jde o signál, že by v budoucnosti mohlo být přehrávání MP3 souborů standardní součástí audio systémů určených pro širokou veřejnost. Cena byla stanovena na 399 dolarů.

Posledním zařízením míří Thomson k domácímu využití multimédií ve spojení s internetem. Digital Media Manager bude stolní víceúčelový přehrávač a multimediální centrum, které nahradí několik samostatných přístrojů. Zařízení umožní písničky ukládat na pevný disk, jehož kapacita je při použití komprimovaných zvukových souborů neskonale větší než u jakýchkoliv dostupných médií. Přístroj bude možné připojit k televizoru a zobrazovat informace či obrázky. Součástí je i jednotka DVD, takže uživatel bude mocí přehrávat zvuková CD a DVD popřípadě sledovat filmy z DVD. Poslední revoluční vymoženost budou moci využít jen posluchači s kvalitním připojením k internetu. Součástí zařízení bude přijímač internetového rádia, jehož poslech se tak zbaví závislosti na počítači, stejně jako je tomu u MP3 souborů. Cena přístroje dosud nebyla stanovena.

Výrobce: RCA/Thomson
Website: http://www.rca.com/

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Další z rubriky

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz