Acer s novým logem

aktualizováno 
Společnost Acer je dynamickou společností, která pružně reaguje na potřeby a výzvy trhu. Nyní přichází s novým logem.
Logo AcerSpolečnost Acer oznámila změnu své corporate identity. Změna firemní značky je součástí dlouhodobých obchodních plánů; hlavním cílem je dosažení stabilního obchodního růstu jak společnosti Acer, tak i jejích zákazníků. Nové logo a firemní styl jsou vizuální prezentací obchodní strategie společnosti Acer budovat inovativní, zákaznicky orientovanou společnost, konkurenceschpnou v celosvětovém měřítku.

"Zákazník a inovace - toto jsou dvě naše hnací síly, jimiž odpovídáme na výzvy trhu a které přináší dlouhodobé výsledky pro naše zákazníky, partnery, akcionáře a zaměstnance." řekl Stan Shih, prezident a CEO Acer Group. "Nedávná restrukturalizace, jejímž výsledkem je oddělení značkového a OEM obchodu, znamená, že společnost Acer je schopna zvládnout proces výběru strategických segmentů trhu a soustředit se nové způsoby uspokojování potřeb svých zákazníků."

Stan Shih pokračuje: "Součástí strategie společnosti Acer je zaměření se na trh malých a středních společností (SMB), jejichž úspěch a stabilita jsou příslibem pro budoucnost. Acer vyrostl z malé firmy založené před 25 lety do nadnárodní společnosti, orientace na malé a střední společnosti však zůstování. Právě díky dlouholetým zkušenostem a spolehlivosti je Acer ideálním obchodním partnerem. Nová corporate identity je odrazem tohoto faktu."

Nová corporate identity
Na první pohled je patrné, že symbolický diamant v novém vizuálním stylu chybí. Na rozdíl od konkurence je nový vizuální styl v zelené barvě. Zelená symbolizuje život, růst, prosperitu, nezdolnost a odráží cíl společnosti Acer - poskytovat nejnovější technologie každému, kdekoliv. Jedinečně stylizované písmeno "e" v kurzívě zosobňuje zaměření společnosti Acer poskytovat svým zákazníkům inovativní e-řešení. Zřetelná malá písmena a kulaté písmo znamenají přátelský přístup a požitek z akce.

Pro posílení nové identity a klíčových hodnot zahájila společnost Acer před více než rokem kampaň na podporu značky Acer. Pro podporu cílů, kterých má být změnou corporate identity dosaženo, motivuje společnost i všechny své zaměstnance.Koncept nového logotypu vytvořila Landor Associates, celosvětová poradenská společnost v oblasti corporate identity, a autorem nového systému corporate identity je Australian Business Theater.

Acer Group
Acer byl založen v roce 1976 a dnes je jedním z největších výrobců PC na světě. Společnost vyvíjí a produkuje servery nejvyšší třídy, PC, notebooky, periferní a multimediální zařízení, stejně jako součásti těchto zařízení, počítačové komponenty, síťové prvky a další. Acer jako přední dodavatel internetových technologií a služeb, nabízí různorodá koncová zařízení, mobilní telefony, plazmové a TFT displeje, digitální projektory, zařízení pro bezdrátovou komunikaci a podniková řešení pro elektronický obchod.Úspěch Acer Group stojí na více než 37 000 zaměstnancích, kteří pracují ve více než 232 pobočkách v 41 zemích celého světa, a také na síti distributorů, která pokrývá více než 100 zemí.

Na českém trhu je Acer posledních letech třetí nejprodávanější značkou notebooků*. Pobočka Acer Computer Česká republika sídlí v Praze a je plně zodpovědná za aktivity firmy Acer na českém a slovenském trhu.

* Zdroj: Dataquest, 1998, 1999, 2000

Acer a logo Acer jsou registrované ochranné známky společnosti Acer Inc.
Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Microsoft představil levný tablet Surface Go. Za použitelnost připlatíte

Microsoft Surface Go

Dlouho se o něm spekulovalo, dnes jej Microsoft představil. Desetipalcový tablet Surface Go má zabodovat kombinací...

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...Najdete na iDNES.cz