Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aiwa MM-FX500 - první přenosný MP3 přehrávač s enkodérem

  0:04aktualizováno  0:04
Firma Aiwa Co., Ltd., přední výrobce spotřební elektroniky, plánuje uvést v létě na trh vůbec první přenosný MP3 přehrávač s integrovaným enkodérem. Vestavěný enkodér pochází z dílny korejské firmy DnC Tech Inc. a umožňuje vytvářet MP3 soubory přímo v přehrávači, bez nutnosti komunikace s počítačem.
Firma Aiwa Co., Ltd., přední výrobce spotřební elektroniky, plánuje uvést v létě na trh vůbec první přenosný MP3 přehrávač s integrovaným enkodérem. Vestavěný enkodér pochází z dílny korejské firmy DnC Tech Inc. a umožňuje vytvářet MP3 soubory přímo v přehrávači, bez nutnosti komunikace s počítačem.

Aiwa MM-FX500

Audio data pro převod do MP3 formátu je možné do přehrávače nahrát přes analogový Line-In vstup, nebo přes vestavěný mikrofon, díky kterému může MM-FX500 sloužit i jako diktafon. Pro komunikaci s počítačem a pro přenos již existujících MP3 souborů slouží dodávaný paralelní kabel včetně odpovídajícího programového vybavení pro operační systém Windows 95/98.

Z důvodu zachování co nejmenší velikosti přehrávače byly jako médium pro uložení MP3 souborů zvoleny paměťové multimediální karty (MMC). Přehrávač MM-FX500 obsahuje dva paměťové sloty a je dodáván s jednou MMC kartou o kapacitě 32MB. Tato kapacita stačí na uložení 32 minut audio dat v kvalitě blížící se CD-DA (44,1kHz/128kbps) nebo až 8mi hodin nahraného hlasu vestavěným mikrofonem při rozlišení 16kHz/8kbps.

Pro zamezení pirátského kopírování digitálních nahrávek na MMC kartách jsou tyto vybaveny speciálním identifikačním kódem, který zamezuje kopírování MP3 souborů z jednoho přehrávače na druhý. Použitý systém ochrany jde ještě dál. Při počítačovém přehrávání vytvořených MP3 souborů z přehrávače je nutné mít k počítači současně připojený MP3 přehrávač s vloženou MMC kartou, která obsahuje přehrávaný MP3 soubor.

Přehrávač MM-FX500 (65x18,5x90 mm) váží necelých 80 gramů. Pro napájení používá jeden tužkový monočlánek, který vydrží cca 10 hodin přehrávání nebo 5 hodin nepřetržitého převodu audio dat do formátu MP3. Cena přehrávače byla stanovena na 39,800 JPY (cca 12,000Kč) a po jeho uvedení na japonském trhu by se měl s krátkým odstupem objevit i v Evropě, Asii a USA.

Výrobce: Aiwa Co., Ltd.
Website: http://www.aiwa.com
Cena: 39,800 JPY (cca 12,500 Kč)
Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

První test prosklených sluchátek v ČR: skvěle hrají a neruší okolí

Sluchátkový zesilovač Sennheiser HDV 820 a sluchátka HD 820.

Vyzkoušeli jsme špičková prosklená sluchátka Sennheiser HD 820, která navzdory své uzavřené konstrukci hrají jako...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Najdete na iDNES.cz