Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nový život i pro starší kamery. Síťové disky WD je naučí novým kouskům

aktualizováno  1. října 13:05
Síťové disky Western Digital dostanou aktualizaci svého operačního systému. Díky ní umí pracovat až se 16 IP kamerami, pořizovat z nich záznam, dokonce včetně detekce pohybu. Mezi dalšími novinkami najdeme pokročilou synchronizaci na všech připojených zařízeních a funkci PLEX serveru.

Aplikace NASu přijímá obraz až ze šestnácti kamer a umí je zobrazit prostřednictvím aplikace, nebo webového rozhraní. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Aktualizace/oprava: Zástupce společnosti WD na veletrhu IFA nám poskytl zavádějící informace. Podle jeho tvrzení se aktualizace s novou funkcí „dohledového systému“ týká všech síťových disků. Ukázalo se, že toto tvrzení není pravdivé. Všech disků řady MyCloud se týká jen aktualizace na nový systém MyCloud OS 3 - ta je od 28.9. dostupná. Funkci centrály dohledového systému však domácí řady síťových disků nezvládnou.

„ARCUS Milestone je k dispozici jako aplikace třetích stran již nyní u řady My Cloud Bussines tedy DL2100 a DL4100 (vč. licence zdarma na dvě kamery), do konce roku bude ARCUS Milestone dostupný i s řadou My Cloud Expert tedy My Cloud EX 2100 a 4100 a počátkem roku in a produkty řady My Cloud EX tedy EX4 a EX2.“ upřesňuje Filip Cvetler, jehož agentura FCPR společnost WD na českém trhu zastupuje.

Původní článek: Síťové disky již zdaleka nemusí sloužit jen pro ukládání dat. Jejich rychlé procesory, síťová rozhraní a velkokapacitní disky lze zaměstnat i úplně jinak. Novinky nám společnost Western Digital ukázala během veletrhu IFA 2015 v Berlíně.

WD do nového operačního systému MyCloud OS 3.0 implementovala dohledovou platformu Arcus od společnosti Milestone. Ta dokáže přijmout signály až ze 16 IP kamer a všechny ukládat na pevný disk.

Záznam může být zahájen i na základě rozpoznání pohybu v obrazu, tuto funkci nemusí podporovat kamera, zajistí ji aplikace v NASu. Pokud dojde k události, kterou potřebujete mít uloženou zvlášť, snadno si necháte vyexportovat konkrétní časové rozmezí do samostatného souboru.

Z průběžného záznamu si lze snadno vyexportovat tu část záznamu, která vás...

Z průběžného záznamu si lze snadno vyexportovat tu část záznamu, která vás zajímá.

Pomocí aplikace v telefonu můžete natočit video i v terénu a to je odesíláno a ukládáno na disku. Podle výrobce je to vhodné zejména v případě, kdy pořizujete video jako důkaz a hrozí, že o záznamové zařízení přijdete.

Vše spravujete aplikací nebo prostřednictvím webového rozhraní a to včetně náhledů živých obrazů ze všech připojených IP kamer. Výhodou je, že v jedné instalaci můžete nakombinovat různé kamery různých výrobců a některé funkce, například detekci pohybu, zajistí software v NASu.

Lokální „cloud“ i multimedia

Hlavním posláním síťových disků je samozřejmě stále ukládání dat. Na disky je lze ukládat jak ze zařízení připojených ve stejné domácí síti, tak i vzdáleně přes internet. Pomocí aplikací i webového rozhraní MyCloud jsou doma uložená data dostupná odkudkoli, kde je připojení k internetu. Oproti ukládání na cloudové servery jiných společností má domácí cloud dvě výhody - data jsou stále ve vašem fyzickém držení a při připojení v domácí síti jsou dostupná s vysokými přenosovými rychlostmi.

Fotogalerie

Nastavit lze i automatické zálohování tabletů, telefonů i počítačů - těch s Windows pomocí softwaru WD SmartWare, těch s OS X pomocí Time Machine.

Novinkou je integrace multimediálního serveru společnosti PLEX. Spravuje všechna uložená videa, fotografie a hudbu, doplní je o obrázky přebalů a doplňkové informace a nabídnou k přehrání. Vizuálně (například na chytrém televizoru připojeném v síti) pak vaše lokální sbírka filmů a hudby vypadá jako on-line videopůjčovna nebo streamovací hudební služba.

Aktualizace na CloudOS 3.0 bude brzy dostupná i pro starší modely NASů.

Autor:Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Co byste měli vědět, než miliardář Musk pošle svou Teslu kolem Slunce

Tesla Roadster před uzavřením do aerodynamického krytu rakety Falcon Heavy

Elon Musk na začátku prosince překvapil oznámením, že první exemplář rakety Falcon Heavy ponese místo obvyklého závaží...

Další z rubriky

Procesory Intel mají patrně chybu, jejíž oprava sníží výkon

Procesor Intel s jádrem Skylike

Možná všechny 64bitové procesory Intel z poslední dekády obsahují designovou chybu na hardwarové úrovni.

V atmosféře shořel kosmický „náklaďák“. U ISS sloužil 196 dnů

Přibližování lodi Progress MS-03 ke stanici ISS.

Dnes se od Mezinárodní kosmické stanice ISS odpojila nákladní loď Progress MS-06. Po několika hodinách plánovaně...

To nejlepší z Česka v Las Vegas: Virtuální trénink nejen pro hokejisty

SenseArena

Liberecký startup Sense Arena přivezl do Las Vegas něco, co umí Češi opravdu dobře - hokej. Způsob, jakým firma využila...

Najdete na iDNES.cz