Aktuální situace v městské hromadné dopravě a kde se lidé milují

aktualizováno 
WWW tipy - Výluky metra, tramvají, autobusů či trolejbusů máte možnost si prohlédnout na živém schématu veřejné dopravy. Na jakých místech se lidé milují, uvidíte ve speciální mapě světa a vlastního avatara si pro profil vytvoříte raz dva.

Kde a jak? Dejte to vědět všem | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Interaktivní dopravní plán MHD
Plánydopravy.cz – www.planydopravy.cz
Cestující MHD mají novou možnost, jak vyhledávat spoje či se informovat o stavu integrované dopravy a to na webu Plánydopravy.cz.

Najdou tam interaktivní plány dopravy některých měst ČR. Například pražskou MHD najdete pod adresou praha.planydopravy.cz. V podstatě je to živé schéma veřejné dopravy, zobrazující aktuální situaci na komunikacích sledovaného území. Poradí vám odkud, kam, v kolik hodin a za jak dlouho se dostanete. Mimo to vám ještě navíc poskytne spoustu dalších užitečných informací z oblasti cestovního ruchu včetně kompletních mapových podkladů k zastávkám, linkám, obcím, bodům zájmu a ostatním objektům. Stačí na objekt kliknout a nebo nad ním pouze přejet myší.

Aktuálnost zajišťuje průběžné zanášením trvalých změn i výluk, horké aktuality v dopravě (dopravní nehody, aktuální uzavírky, mimořádnosti vlivem počasí) se zobrazují přímo v mapě. Pro vyhledání konkrétního spojení není navíc nutné znát název zastávky, jednoduše zadáte přesnou adresu a vyhledávač už sám určí nejbližší zastávku pro nejrychlejší spojení veřejnou dopravou.

Plánydopravy.cz

Podobné stránky
Jízdnířády.idnes.cz – vyhledávání v jízdních řádech
Dopravní.net – web o veřejné dopravě

Kde jste se milovali
Ijustmadelove.com – www.ijustmadelove.com
Projekt I Just Made Love pomocí Web 2.0 aplikací ukazuje na mapě světa místa, kde všude se lidé milovali. Prásknete ta svoje i vy, nebo se necháte inspirovat?

Celý projekt je jednoduchý a přitom geniální. Pomocí API rozhraní mapy Google se na stránkách zobrazuje mapa světa. V ní jsou zaneseny ikonky. Po kliknutí na některou z nich zjistíte bližší popis milování, jaké pohlaví ho vykonávalo, jaké pozice byly vystřídány a také pomocí ikonky vyjádření v jakém prostředí se akt odehrál. Přijde-li vám milování na tomto místě natolik zajímavé,máte možnost odkaz na něj poslat e-mailem komu budete chtít. Akty lze i komentovat či je hledat podle kritérií.

Jejich přidávání je potom snadnou záležitostí. Vyberte místo a klikněte pravým tlačítkem myši. Vyplňte formulář a odešlete ho. Zanášet místa milování máte možnost i přímo z mobilů iPhone nebo těch vybavených Androidem. Tento způsob záznamu má tu výhodu, že z integrované GPS rovnou bez nutnosti vaší asistence rovnou vyplní zeměpisnou polohu.

Ijustmadelove.com

Podobné stránky
Poraď.cz – internetová poradna
Ehow.com – jak na to

Tvorba vlastního avatara
Messdudes.com – www.messdudes.com
Pro rychlou tvorbu karikatur, či chcete-li avatara, vám víc než dobře poslouží web Messdudes.com. Přestože nenabízí mnoho voleb co se oblečení a obličejových rysů týče, postavička bude zase opravdu originální.

V prvním kroku si vyberete, zda chcete tvořit chlapečka či holčičku. V dalším okně se načte editor, díky kterému se mění vzhled, oblečení, doplňky postavičky a také pozadí. Postupně si tak lze upravit hlavu (uši, nos, oči, vlasy atd.), přidat tričko kalhoty a boty (lze měnit barvy a styly), nebo doplňky, co bude držet v ruce či se budou nacházet kolem postavy. Výběr pozadí je pak třešničkou na dortu.

Po dokončení stačí kliknout na odkaz Click here to download. V okně si vyberete rozlišení obrázku (předvybrat lze i jako tapetu pro mobilní telefony) a tlačítkem Get download se dostanete do posledního okna, kde se obrázek zobrazí a vy na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu uložit obrázek. Nyní ho můžete použít třeba pro zobrazování ve vašich profilech na Facebooku, Lide.cz, instant messengeru, diskusním fóru apod.

Messdudes.com

Podobné stránky
Moeruavatar.com – Otaku avatar
Southparkstudios.com – vlastní postavička ze South Parku

Uwwwízlo v síti
Svět pod mikroskopem, tak se volně nazývá web Exploratorium.edu. Najdete na něm snímky a videa tak, jako byste je dali pod mikroskop. Podívejte se třeba na žabí vajíčka, plankton atd.

Co se stalo v roce vašeho narození? Na to vám odpoví speciální projekt Whathappenedinmybirthyear.com. Stačí zadat rok a odeslat. Během několika okamžiků se přesunete zpátky v čase a objeví se anglické věty popisující, co se v tomto roce odehrálo.

Pokud byste u někoho potřebovali zjistit živnostenské oprávnění (jeho IČ), nebo zjistit, jestli je skutečně ten, kdo se za ním skrývá, případně zda má oprávnění vykonávat tu a tu živnost, pak by vám mohla pomoci stránka RZP.cz. Obsahuje funkci pro vyhledání konkrétního podnikatelského subjektu se zobrazením jeho údajů z veřejné části živnostenského rejstříku. Nechybějí ani zajímavé statistické údaje o podnikání v ČR.

RZP.cz

Nejčtenější

Kolem právě prolétli mimozemšťané, říkají vědci. Vyvrátit jim to nelze

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Vyšší lidé trpí častěji řadou rakovin. Důvod je zřejmě zcela triviální

Kolorovaný snímek rakovinových buněk z elektronového mikroskopu

Pravděpodobnost vzniku rakoviny je větší u lidí vyššího vzrůstu. A to zřejmě proto, že mají v těle více buněk,...

Republikáni přebarvili USA pomocí chytrého plánu. Nenápadně a legálně

Jak se republikánům podařilo přebarvit mapu USA na červeno...

Přestože voličů demokratů je v USA už deset let více, republikánská strana má většinu v obou komorách parlamentu. Za...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Další z rubriky

Tipy na weby: ke správné češtině zábavnou formou či informace o jídle

Ilustrační foto

Web Moječeština.cz je tu pro všechny, kteří se nejen chtějí mateřský jazyk nabiflovat, ale především ho pochopit....

Proč Češi nečtou? Většina si dělá názor bez znalosti faktů, ukázala studie

Proč lidé (ne)čtou

Nová studie ukazuje, že lidé, především mladí lidé, už téměř nečtou. Ale to jim nebrání v tom, aby se na sociálních...

Tipy na weby: Sledujte nonstop záběry kamer v ČR nebo kupte auto

Webcams.cz

Je u vás deštivo a myslíte si, že na druhé straně republiky určitě svítí slunce? Přesvědčte se z PC či smartphonu a...

Najdete na iDNES.cz