Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aktuální situace v městské hromadné dopravě a kde se lidé milují

aktualizováno 
WWW tipy - Výluky metra, tramvají, autobusů či trolejbusů máte možnost si prohlédnout na živém schématu veřejné dopravy. Na jakých místech se lidé milují, uvidíte ve speciální mapě světa a vlastního avatara si pro profil vytvoříte raz dva.

Kde a jak? Dejte to vědět všem | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Interaktivní dopravní plán MHD
Plánydopravy.cz – www.planydopravy.cz
Cestující MHD mají novou možnost, jak vyhledávat spoje či se informovat o stavu integrované dopravy a to na webu Plánydopravy.cz.

Najdou tam interaktivní plány dopravy některých měst ČR. Například pražskou MHD najdete pod adresou praha.planydopravy.cz. V podstatě je to živé schéma veřejné dopravy, zobrazující aktuální situaci na komunikacích sledovaného území. Poradí vám odkud, kam, v kolik hodin a za jak dlouho se dostanete. Mimo to vám ještě navíc poskytne spoustu dalších užitečných informací z oblasti cestovního ruchu včetně kompletních mapových podkladů k zastávkám, linkám, obcím, bodům zájmu a ostatním objektům. Stačí na objekt kliknout a nebo nad ním pouze přejet myší.

Aktuálnost zajišťuje průběžné zanášením trvalých změn i výluk, horké aktuality v dopravě (dopravní nehody, aktuální uzavírky, mimořádnosti vlivem počasí) se zobrazují přímo v mapě. Pro vyhledání konkrétního spojení není navíc nutné znát název zastávky, jednoduše zadáte přesnou adresu a vyhledávač už sám určí nejbližší zastávku pro nejrychlejší spojení veřejnou dopravou.

Plánydopravy.cz

Podobné stránky
Jízdnířády.idnes.cz – vyhledávání v jízdních řádech
Dopravní.net – web o veřejné dopravě

Kde jste se milovali
Ijustmadelove.com – www.ijustmadelove.com
Projekt I Just Made Love pomocí Web 2.0 aplikací ukazuje na mapě světa místa, kde všude se lidé milovali. Prásknete ta svoje i vy, nebo se necháte inspirovat?

Celý projekt je jednoduchý a přitom geniální. Pomocí API rozhraní mapy Google se na stránkách zobrazuje mapa světa. V ní jsou zaneseny ikonky. Po kliknutí na některou z nich zjistíte bližší popis milování, jaké pohlaví ho vykonávalo, jaké pozice byly vystřídány a také pomocí ikonky vyjádření v jakém prostředí se akt odehrál. Přijde-li vám milování na tomto místě natolik zajímavé,máte možnost odkaz na něj poslat e-mailem komu budete chtít. Akty lze i komentovat či je hledat podle kritérií.

Jejich přidávání je potom snadnou záležitostí. Vyberte místo a klikněte pravým tlačítkem myši. Vyplňte formulář a odešlete ho. Zanášet místa milování máte možnost i přímo z mobilů iPhone nebo těch vybavených Androidem. Tento způsob záznamu má tu výhodu, že z integrované GPS rovnou bez nutnosti vaší asistence rovnou vyplní zeměpisnou polohu.

Ijustmadelove.com

Podobné stránky
Poraď.cz – internetová poradna
Ehow.com – jak na to

Tvorba vlastního avatara
Messdudes.com – www.messdudes.com
Pro rychlou tvorbu karikatur, či chcete-li avatara, vám víc než dobře poslouží web Messdudes.com. Přestože nenabízí mnoho voleb co se oblečení a obličejových rysů týče, postavička bude zase opravdu originální.

V prvním kroku si vyberete, zda chcete tvořit chlapečka či holčičku. V dalším okně se načte editor, díky kterému se mění vzhled, oblečení, doplňky postavičky a také pozadí. Postupně si tak lze upravit hlavu (uši, nos, oči, vlasy atd.), přidat tričko kalhoty a boty (lze měnit barvy a styly), nebo doplňky, co bude držet v ruce či se budou nacházet kolem postavy. Výběr pozadí je pak třešničkou na dortu.

Po dokončení stačí kliknout na odkaz Click here to download. V okně si vyberete rozlišení obrázku (předvybrat lze i jako tapetu pro mobilní telefony) a tlačítkem Get download se dostanete do posledního okna, kde se obrázek zobrazí a vy na něj klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte volbu uložit obrázek. Nyní ho můžete použít třeba pro zobrazování ve vašich profilech na Facebooku, Lide.cz, instant messengeru, diskusním fóru apod.

Messdudes.com

Podobné stránky
Moeruavatar.com – Otaku avatar
Southparkstudios.com – vlastní postavička ze South Parku

Uwwwízlo v síti
Svět pod mikroskopem, tak se volně nazývá web Exploratorium.edu. Najdete na něm snímky a videa tak, jako byste je dali pod mikroskop. Podívejte se třeba na žabí vajíčka, plankton atd.

Co se stalo v roce vašeho narození? Na to vám odpoví speciální projekt Whathappenedinmybirthyear.com. Stačí zadat rok a odeslat. Během několika okamžiků se přesunete zpátky v čase a objeví se anglické věty popisující, co se v tomto roce odehrálo.

Pokud byste u někoho potřebovali zjistit živnostenské oprávnění (jeho IČ), nebo zjistit, jestli je skutečně ten, kdo se za ním skrývá, případně zda má oprávnění vykonávat tu a tu živnost, pak by vám mohla pomoci stránka RZP.cz. Obsahuje funkci pro vyhledání konkrétního podnikatelského subjektu se zobrazením jeho údajů z veřejné části živnostenského rejstříku. Nechybějí ani zajímavé statistické údaje o podnikání v ČR.

RZP.czNejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Asistent Google si poradí se dvěma jazyky najednou. Čeština pořád chybí

Umělá inteligence Google Assistant se už nyní připravuje na konverzaci v...

Už delší dobu se mluvilo o funkci bilingvního asistenta. Koncem léta Google tuto funkci konečně představil spolu s...

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

Najdete na iDNES.cz