Aktuální stav počasí? Rosnička Froggy vám jej sdělí (recenze)

aktualizováno 
Nevíte, jaké počasí panuje v místech, kam se právě chystáte na dovolenou? Váháte, zda si ven obléci kabát či jít nalehko? Aplikace, ve které hraje hlavní roli rosnička, vám na váš dotaz odpoví. V deseti jazycích, i česky.

Možná jste také někdy hledali aktuální údaje o počasí v lokalitě, kam se chystáte kupříkladu na dovolenou. Takové zjišťování může zabrat mnoho času, neznáte-li místo, kde kýžené informace nalézt. Naštěstí existuje zajímavé řešení. Tím je aplikace nazvaná Froggy, která shromažďuje údaje o počasí snad ve všech významných destinacích. Nechybí ani větší města v Česku. Vše je navíc graficky tklivě znázorněno a za pomoci rosničky se tak jednoduše dozvíte, jak je třeba na druhém konci planety.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Jak se rosnička dozví počasí

Instalační soubor je velký zhruba 1 megabajt. Po spuštění samorozbalovacího souboru a jednoduché instalaci se na ploše objeví rosnička v jakémsi akvárku a svým chováním zhruba znázorňuje, jaké je ve zvolené lokalitě právě počasí. Žabičku tak můžete zastihnout se slunečními brýlemi, avšak také s kulichem na hlavě či deštníkem chránícím před deštěm. Příležitostí má rosnička opravdu dost a chování mění právě na základě výkyvu počasí.
Informace o něm je nutné naší "moderátorce" nějakým způsobem zprostředkovat. K tomu poslouží synchronizace, chcete-li napojení na databanku s aktuálním počasím - nutné je v tomto případě připojení na internet. Program může během několika vteřin obsahovat aktuální informace týkající se počasí v dané lokalitě.
V přehledné tabulce, která je též součástí programu, lze údaje řadit podle místa či země, ale také na základě povětrnostních podmínek (jasno, oblačno, déšť...) či momentální teploty. Tu lze zobrazit jak ve stupních Celsia, tak Fahrenheita.
Nastavit lze v tabulce také výchozí město - a právě údaje o něm bude graficky brilantně ztvárněná rosnička znázorňovat svými roztodivnými kousky.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Mluvím německy, anglicky... ale také česky!

Jak již zaznělo, program komunikuje také v češtině, ačkoli jeho tvůrce pochází z Německa. Kromě našeho jazyka lze vybírat mezi dalšími devíti.
V zastoupení metropolí, měst i ostrovů nechybí monitorování také větších českých měst. Nejen Pražané, ale také obyvatelé kupříkladu Plzně, Chebu či Zlína naleznou aktuální informace o počasí ve svém městě. Autoři možná ještě nejsou zcela obeznámeni o odtržení Slovenska, a tak je do českých měst zahrnut také přehled počasí v Popradě. Slovenská republika přitom v seznamu "monitorovaných" zemí také nechybí.

Autoři aplikace mysleli také na uživatele pracující za firewallem. Tito jistě využijí možnost spojení přes proxy server.
Z dalších možností programu ještě stojí za zmínku například volba automatického startu aplikace při spuštění systému či skrytí datového okna při mouse overu.

Rosnička Froggy vám sdělí jak dnes v celém světě je

Všude se najde chybička

Výtky jsme našli snad jen u praktičnosti informací. Programu by rozhodně neškodil takový výhled počasí na více dnů než pouhý jeden. Mnoho lidí jistě zajímá, jak bude také zítra či pozítří, nejen v den aktuální. Třeba se tohoto vylepšení dočkáme v dalších verzích.

Obecně se však v případě programu Froggy jedná o velice povedenou utilitku, která by mohla najít uplatnění u mnoha uživatelů. Program příliš nezatěžuje procesor a navíc není nutné mít rosničku neustále na ploše, na stav počasí se stačí podívat pouze v případě potřeby. Aplikaci tedy doporučujeme alespoň otestovat, vždyť za zkoušku nic nedáte...

 


 

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: browser, co chrání soukromí, nebo zálohu Gmailu

Zabezpečení

Prohlížeč Avast Secure Browser má poskytnout maximální ochranu uživatele. O zálohu a případnou obnovu e-mailů se...

Aplikace vám poradí, kdy zalít kytky, jiná dá nápad na domácí výrobky

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte aplikaci s neustále rozšiřovanou databází zajímavých nápadů na domácí výrobky, průvodce historickými...

IBM koupí firmu Red Hat. V cloudu zaútočí i na Microsoft a Amazon

Red Hat teď patří pod IBM

Americká firma IBM se dohodla na koupi softwarové společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů (770,4 miliardy korun) v...

Najdete na iDNES.cz