Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


AltaVista Sonic Burner v.1.0 - přehrávač, kodér, vypalovač

  0:06aktualizováno  0:06
AltaVista Sonic Burner je přehrávač MP3 souborů a zvukových CD s možností vytvářet MP3 soubory a vypalovat vlastní CD přímo z MP3. Jak již název programu napovídá, jeho vývoj financoval vyhledávací portál AltaVista.
Po Yahoo! playeru tu máme další program zaštítěný internetovým poskytovatelem služeb, jehož jméno se objevuje přímo v názvu programu. Program není zcela originální a využívá programové knihovny Multimedia Tools, kterou vyvinula firma Swiftsoft pro tvorbu multimediálních aplikací. Na rozdíl od Yahoo, AOL (Winamp), Lycosu (Sonique) se Altavista nespokojila s pouhým přehrávačem, ale přidala také atraktivní možnost vypalovat zvuková CD a vytvářet vlastní MP3 soubory.

Při instalaci si program můžete, jak je dnes obvyklé, nastavit jako výchozí aplikaci pro MP3, Wav a zvuková CD a playlisty. Hned po spuštění si program vyžádá online registraci a pro řádnou funkci programu je nutné ji podstoupit. Panel programu připomíná hifi věž. Jednotlivé komponenty tvoří přehrávač, ekvalizér, playlist, rekordér a internetový vyhledávač. Tyto součásti je možné skrýt a zobrazit pouze panel pro používanou funkci. Přehrávač je určen pro MP3 (resp. Wav) a zvuková CD, proto pracuje ve dvou módech MP a CD. Jiné formáty zatím program nepodporuje, což je při dnešní internetové nabídce značné mínus. Pod přehrávačem naleznete grafický ekvalizér, který umožňuje nastavit reprodukovaný zvuk podle potřeb uživatele. K dispozici jsou nastavení podle druhu hudby a několik volných pozic pro uživatelské nastavení.

Pro přehrávání MP3 souborů i CD využijete okno playlistu. Můžete v něm sestavy souborů určené k přehrávání editovat a ukládat je. Zatím má program k dokonalosti daleko a některé funkce dělaly při zkoušení problémy. Nedařilo se např. spouštění playlistů kliknutím myší nebo jejich přenesení "drag and drop" (musíte je otevřít v menu load. Programu dělají problémy také playlisty z novějších verzí Winampu, které obsahují dodatečné informace. Program sice podporuje ID3 tag u MP3 souborů, ale přehrávač zobrazuje jen názvy souborů. ID3 tag můžete upravovat podobně jako např. ve Winampu v jednoduchém editoru.

Vedle playlistu je umístěn rekordér, který slouží k vypalování zvukových CD a vytváření MP3 souborů. Program umožňuje vypalovat CD přímo z MP3 souborů. Vybrané soubory nebo stopy CD stačí přenést z playlistu do pole rekordéru. Informace z ID3 tagu nebo z CDDB umí program uložit jako CD-Text. Pro použití rekordéru stejně jako pro možnost připojit se k internetové databázi CDDB je nutné program zaregistrovat.

Ještě větší omezení platí pro tvorbu MP3 souborů, které je možné vytvářet z vložených zvukových CD. Program nabízí jen tři hodnoty pro datových tok určující kvalitu souborů (96-192 kb/s) a ve verzi programu, která je k dispozici zdarma, můžete kódovat na zkoušku maximálně 20 souborů MP3. Program používá kvalitní kodér licencovaný Fraunhoferovým institutem.

Sonic Burner rovněž umožňuje přenášet MP3 soubory do hardwarového přehrávače RIO 500. Poslední funkce integruje přehrávač s internetovým prohlížečem AltaVista, pomocí kterého můžete přímo z přehrávače zadávat údaje pro hledání MP3 souborů na internetu. AltaVista Sonic Burner je pokus o "all in one" řešení, ale v tom nejjednodušším provedení. Proti bohaté a komplexní nabídce funkcí, jakou nabízí (zdarma) např. program MusicMatch Jukebox, zatím značně pokulhává.

Zkušební verze programu je freeware, ale některé funkce jsou přístupné až po online registraci, která je také zdarma. Registrovaní uživatelé získají pravidelné updaty zdarma a technickou podporu. Pro neomezené kódování MP3 a vypalování CD musíte získat "premium upgrade" za 9.99 dolaru.

Systémové požadavky:
- Pentium II - 233 Mhz
- 32MB RAM
- 8MB místa na disku
- zvuková karta
- Zapisovací mechanika CD-R

Výrobce: AltaVista
Website: http://entertainment.altavista.com/s?spage=AV/T6_sb.htm
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://altavista-svca.www.conxion.com/sonicburner/av_sonicburner.exe (5.3 MB)
Cena: freeware, premium verze $9.99

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Najdete na iDNES.cz