Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


AltaVista Sonic Burner v.1.0 - přehrávač, kodér, vypalovač

  0:06aktualizováno  0:06
AltaVista Sonic Burner je přehrávač MP3 souborů a zvukových CD s možností vytvářet MP3 soubory a vypalovat vlastní CD přímo z MP3. Jak již název programu napovídá, jeho vývoj financoval vyhledávací portál AltaVista.
Po Yahoo! playeru tu máme další program zaštítěný internetovým poskytovatelem služeb, jehož jméno se objevuje přímo v názvu programu. Program není zcela originální a využívá programové knihovny Multimedia Tools, kterou vyvinula firma Swiftsoft pro tvorbu multimediálních aplikací. Na rozdíl od Yahoo, AOL (Winamp), Lycosu (Sonique) se Altavista nespokojila s pouhým přehrávačem, ale přidala také atraktivní možnost vypalovat zvuková CD a vytvářet vlastní MP3 soubory.

Při instalaci si program můžete, jak je dnes obvyklé, nastavit jako výchozí aplikaci pro MP3, Wav a zvuková CD a playlisty. Hned po spuštění si program vyžádá online registraci a pro řádnou funkci programu je nutné ji podstoupit. Panel programu připomíná hifi věž. Jednotlivé komponenty tvoří přehrávač, ekvalizér, playlist, rekordér a internetový vyhledávač. Tyto součásti je možné skrýt a zobrazit pouze panel pro používanou funkci. Přehrávač je určen pro MP3 (resp. Wav) a zvuková CD, proto pracuje ve dvou módech MP a CD. Jiné formáty zatím program nepodporuje, což je při dnešní internetové nabídce značné mínus. Pod přehrávačem naleznete grafický ekvalizér, který umožňuje nastavit reprodukovaný zvuk podle potřeb uživatele. K dispozici jsou nastavení podle druhu hudby a několik volných pozic pro uživatelské nastavení.

Pro přehrávání MP3 souborů i CD využijete okno playlistu. Můžete v něm sestavy souborů určené k přehrávání editovat a ukládat je. Zatím má program k dokonalosti daleko a některé funkce dělaly při zkoušení problémy. Nedařilo se např. spouštění playlistů kliknutím myší nebo jejich přenesení "drag and drop" (musíte je otevřít v menu load. Programu dělají problémy také playlisty z novějších verzí Winampu, které obsahují dodatečné informace. Program sice podporuje ID3 tag u MP3 souborů, ale přehrávač zobrazuje jen názvy souborů. ID3 tag můžete upravovat podobně jako např. ve Winampu v jednoduchém editoru.

Vedle playlistu je umístěn rekordér, který slouží k vypalování zvukových CD a vytváření MP3 souborů. Program umožňuje vypalovat CD přímo z MP3 souborů. Vybrané soubory nebo stopy CD stačí přenést z playlistu do pole rekordéru. Informace z ID3 tagu nebo z CDDB umí program uložit jako CD-Text. Pro použití rekordéru stejně jako pro možnost připojit se k internetové databázi CDDB je nutné program zaregistrovat.

Ještě větší omezení platí pro tvorbu MP3 souborů, které je možné vytvářet z vložených zvukových CD. Program nabízí jen tři hodnoty pro datových tok určující kvalitu souborů (96-192 kb/s) a ve verzi programu, která je k dispozici zdarma, můžete kódovat na zkoušku maximálně 20 souborů MP3. Program používá kvalitní kodér licencovaný Fraunhoferovým institutem.

Sonic Burner rovněž umožňuje přenášet MP3 soubory do hardwarového přehrávače RIO 500. Poslední funkce integruje přehrávač s internetovým prohlížečem AltaVista, pomocí kterého můžete přímo z přehrávače zadávat údaje pro hledání MP3 souborů na internetu. AltaVista Sonic Burner je pokus o "all in one" řešení, ale v tom nejjednodušším provedení. Proti bohaté a komplexní nabídce funkcí, jakou nabízí (zdarma) např. program MusicMatch Jukebox, zatím značně pokulhává.

Zkušební verze programu je freeware, ale některé funkce jsou přístupné až po online registraci, která je také zdarma. Registrovaní uživatelé získají pravidelné updaty zdarma a technickou podporu. Pro neomezené kódování MP3 a vypalování CD musíte získat "premium upgrade" za 9.99 dolaru.

Systémové požadavky:
- Pentium II - 233 Mhz
- 32MB RAM
- 8MB místa na disku
- zvuková karta
- Zapisovací mechanika CD-R

Výrobce: AltaVista
Website: http://entertainment.altavista.com/s?spage=AV/T6_sb.htm
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://altavista-svca.www.conxion.com/sonicburner/av_sonicburner.exe (5.3 MB)
Cena: freeware, premium verze $9.99

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

Tipy a triky pro Windows 10

Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz