KVIK: Magnety pod kůží udrží i iPod, učitelka vyhodí žáky za Facebook

  • 76
Biolog z Česka objevil, jak donutit rostlinu, aby některá její část rostla více, či méně, než je obvyklé. Výstřednost a fanatická oddanost produktům Apple způsobila, že si uživatel nechal pod kůži zašít magnety na držení iPodu. Zdá se, že Facebook a škola nepatří k sobě. Myslí si to v Austrálii i v New Yorku.

iPod v pažích tetovaných

Tatér a webový designer Dave Hurban přišel na to, že mezi nejrůznějšími "i" vylepšovátky a příslušenstvím mu jedno chybí. Vymyslel si proto iDermal. Pod kůži na zápěstí si voperoval čtyři malé magnetky tak, aby si na ruku mohl kdykoliv jednoduše připnout svůj iPod nano. 

Možná měl Dave zvážit i alternativu, že iPod příští generace už nebude magnetický.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Češi na hormonech (rostlinných)

Konečně pro vás máme zprávu o výzkumu, po kterém může "být chleba levnější". A co víc, jeho autorem je Čech, Jiří Friml. Dnes už světově uznávaný biolog, který působí v belgickém Gentu. Dlouhodobě se věnuje studování toho, jak rostliny řídí vlastní růst pomocí hormonů zvaných auxiny.

V květnu jeho týmu, ve kterém je i několik dalších Čechů, vyšla nová práce v časopise Nature (zde, ale placená). Popisuje podrobně nový mechanismus přenosu hormonu v tělech rostlin pomoc jedné třídy bílkovin. Objev by mohl být časem využit například k tomu, abychom donutili rostliny vytvářet třeba větší kořeny nebo naopak větší plody podle našich pokynů. Bohužel jde o základní výzkum, takže zmiňovaný pokles cen pečiva nelze čekat v nejbližších letech.

Zabránit šikaně chtějí zákazem Facebooku

Na základní škole v australském Queenslandu se pustili do boje se šikanou netradičním způsobem. Hrozí vyhozením žákům ve věku do 13 let, kteří odmítnou smazat své účty na Facebooku.

Návrh byl podle deníku The Sydney Morning Herald kladně přijat bezpečnostními odborníky, kteří tvrdí, že se školy potýkají s nárůstem problémů způsobených používáním sociálních sítí, které jsou prý určené pro dospělé.

Zdá se, že v Austrálii ještě neobjevili "kouzlo" mobilní šikany, kdy si žáci nahrávají zostuzující videa na mobilní telefony a pak je vydávají třeba na YouTube.

Že to ani učitelé nebudou mít na Facebooku jednoduché, ukázalo nové nařízení newyorských úřadů. Podle nových pravidel mají tamní učitelé zakázáno přátelit se se žáky na sociálních sítích.

A to vše v okamžiku, kdy Facebook vstupuje na burzu (více o primárnímu úpisu akcií Facebooku zde).