Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američané vyhlásili padesát nejlepších webů roku 2006

  0:30aktualizováno  0:30
Časopis Time vydal seznam padesátky nejlepších webů roku 2006. Kromě u nás známých stránek, jako např. populární sdílení videa YouTube.com, se zde objevují nové zajímavé servery. Pošlete nám vaše nejoblíbenější weby a vyhrajte MP3 přehrávač.

Poledne na humanclock.com | foto: humanclock.com

Americký zpravodajský týdeník Time sestavil v srpnu ve spolupráci se stanicí CNN přehled „50 nejlepších internetových stránek roku 2006“ (50 coolest websites), který je již tradičně rozdělen na několik kategorií. Pojďme se stručně podívat na ty nejzajímavější ze zajímavých webů v každé z nich.

Potrhlé videoklipy

Hudba ovládla kategorii "zábava, umění a média": z pověstné Pandořiny skříňky (pandora.com) se na svět dere hudba mnoha žánrů – stačí vybrat ten oblíbený a Pandora vám vytvoří rádiovou stanici. Na stránce Wolfgang’s Vault zase najdete nahrávky rockerů z 60. a 70. let.

Shockwave.com

Za zmínku stojí také zpravodajský kanál ve stylu vlogu (internetového video deníku - blogu) ze stáje Yahoo – The 9 ,kde potkáte všehochuť zajímavých aktualit, stránek a především videí, od snímků NASA po potrhlé klipy Ask A Ninja, navíc komentované veselou moderátorkou.

Podívejte se i na ostatní vítěze v sekci zábava a umění, a posuďte, jak je na tom váš smysl pro humor a estetiku v porovnání s redaktory Time.

Pitomosti na každou minutu

Do letošního seznamu přibyla oproti minulým ročníkům kategorie "Time Wasters", tedy "plýtvače času". Fanoušci číselných hlavolamů Sudoku určitě rádi vyzkoušejí Number Logic, kde mohou hrát samostatně nebo poměřit síly s on-line soupeři.

Pro každého, kdo má času nazbyt a neposednou myš v ruce, se najde nějaká ta legrácka na stránkách Shockwawe.com – kategorizované webové hry jsou okamžitě přístupné a zdarma.

Zaujaly nás lidské hodiny. Na adrese HumanClock zjistíte, kolik je hodin – každou minutu reprezentuje fotografie člověka, který drží plakát s aktuálním časem, případně je tam číselný údaj o čase vtipně zakomponován jinak.

sudoku na number-logic.com 

Žhavé zprávy z celého světa

Ve zpravodajství se dočkaly ocenění servery The Morning News nebo stránka Hot Zone reportéra Kevina Sitese, který se snaží podávat zprávy o všech válečných konfliktech na světě.

Kevin Sites

Redaktoři vyzdvihli také server Charity Navigator, umožňující dárcům vybírat adresáty svých darů podle nezávislých posouzení charitních organizací. Na poli vyhledávání vyzdvihli redaktoři namísto tradičního Googlu poměrně neznámý vyhledávač Snap.com. Na rozdíl od Google se Snap snaží o větší interaktivitu a zobrazuje také více náhledů. Pravděpodobně se tak více blíží ideám Web 2.0, které redaktoři v úvodníku svého výběru tak opěvují.

S vyhledáváním také souvisí McAfee SiteAdvisor pro varování před nebezpečnými stránkami. Google ale dostal uznání alespoň za svoje Spreadsheet, tabulky, které může zároveň editovat více spolupracovníků. Pokud chcete procházet obrázky, zkuste Pixsy.

Soutěž UKONČENA - Soutěž o MP3 přehrávač

Prozraďte nám, kam chodíte vy a vyhrajte MP3 přehrávač

Celá padesátka přesahuje možnosti tohoto článku, ale těm nejzajímavějším stránkám se budeme v budoucnu ještě určitě věnovat.

Napište nám, které stránky považujete za nejlepší vy.

Nejzajímavější, nejinspirativnější a nejvtipnější příspěvky odměníme MP3 přehrávačem Sencor SFP 3730, který je vybaven 1GB, respektive 512 MB paměti, OLED displejem, rádiem a diktafonem.

Soutěž ukončena 17.10.06 -  Příspěvky posílejte přes službu Máte tip na zprávičku, kterou naleznete v Deníku redakce zde.

Sencor SFP 3730


Zdroj: Time

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Pozor na e-maily, mohou zavirovat PC přes neaktualizovaný Flash

Zavirované komunikátory neznámých jmen se dostaly do obchodu Google Play....

Jak je důležité mít aktualizovaný systém a všechny používané programy a komponenty, ukazuje nový útok. Ten se šíří...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz