Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američané vyhlásili padesát nejlepších webů roku 2006

  0:30aktualizováno  0:30
Časopis Time vydal seznam padesátky nejlepších webů roku 2006. Kromě u nás známých stránek, jako např. populární sdílení videa YouTube.com, se zde objevují nové zajímavé servery. Pošlete nám vaše nejoblíbenější weby a vyhrajte MP3 přehrávač.

Poledne na humanclock.com | foto: humanclock.com

Americký zpravodajský týdeník Time sestavil v srpnu ve spolupráci se stanicí CNN přehled „50 nejlepších internetových stránek roku 2006“ (50 coolest websites), který je již tradičně rozdělen na několik kategorií. Pojďme se stručně podívat na ty nejzajímavější ze zajímavých webů v každé z nich.

Potrhlé videoklipy

Hudba ovládla kategorii "zábava, umění a média": z pověstné Pandořiny skříňky (pandora.com) se na svět dere hudba mnoha žánrů – stačí vybrat ten oblíbený a Pandora vám vytvoří rádiovou stanici. Na stránce Wolfgang’s Vault zase najdete nahrávky rockerů z 60. a 70. let.

Shockwave.com

Za zmínku stojí také zpravodajský kanál ve stylu vlogu (internetového video deníku - blogu) ze stáje Yahoo – The 9 ,kde potkáte všehochuť zajímavých aktualit, stránek a především videí, od snímků NASA po potrhlé klipy Ask A Ninja, navíc komentované veselou moderátorkou.

Podívejte se i na ostatní vítěze v sekci zábava a umění, a posuďte, jak je na tom váš smysl pro humor a estetiku v porovnání s redaktory Time.

Pitomosti na každou minutu

Do letošního seznamu přibyla oproti minulým ročníkům kategorie "Time Wasters", tedy "plýtvače času". Fanoušci číselných hlavolamů Sudoku určitě rádi vyzkoušejí Number Logic, kde mohou hrát samostatně nebo poměřit síly s on-line soupeři.

Pro každého, kdo má času nazbyt a neposednou myš v ruce, se najde nějaká ta legrácka na stránkách Shockwawe.com – kategorizované webové hry jsou okamžitě přístupné a zdarma.

Zaujaly nás lidské hodiny. Na adrese HumanClock zjistíte, kolik je hodin – každou minutu reprezentuje fotografie člověka, který drží plakát s aktuálním časem, případně je tam číselný údaj o čase vtipně zakomponován jinak.

sudoku na number-logic.com 

Žhavé zprávy z celého světa

Ve zpravodajství se dočkaly ocenění servery The Morning News nebo stránka Hot Zone reportéra Kevina Sitese, který se snaží podávat zprávy o všech válečných konfliktech na světě.

Kevin Sites

Redaktoři vyzdvihli také server Charity Navigator, umožňující dárcům vybírat adresáty svých darů podle nezávislých posouzení charitních organizací. Na poli vyhledávání vyzdvihli redaktoři namísto tradičního Googlu poměrně neznámý vyhledávač Snap.com. Na rozdíl od Google se Snap snaží o větší interaktivitu a zobrazuje také více náhledů. Pravděpodobně se tak více blíží ideám Web 2.0, které redaktoři v úvodníku svého výběru tak opěvují.

S vyhledáváním také souvisí McAfee SiteAdvisor pro varování před nebezpečnými stránkami. Google ale dostal uznání alespoň za svoje Spreadsheet, tabulky, které může zároveň editovat více spolupracovníků. Pokud chcete procházet obrázky, zkuste Pixsy.

Soutěž UKONČENA - Soutěž o MP3 přehrávač

Prozraďte nám, kam chodíte vy a vyhrajte MP3 přehrávač

Celá padesátka přesahuje možnosti tohoto článku, ale těm nejzajímavějším stránkám se budeme v budoucnu ještě určitě věnovat.

Napište nám, které stránky považujete za nejlepší vy.

Nejzajímavější, nejinspirativnější a nejvtipnější příspěvky odměníme MP3 přehrávačem Sencor SFP 3730, který je vybaven 1GB, respektive 512 MB paměti, OLED displejem, rádiem a diktafonem.

Soutěž ukončena 17.10.06 -  Příspěvky posílejte přes službu Máte tip na zprávičku, kterou naleznete v Deníku redakce zde.

Sencor SFP 3730


Zdroj: Time

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Končí služba Mujweb.cz, fungovat začala v minulém století

Mujweb.cz končí

Jedna z prvních služeb, kam jste mohli umístit svůj web, končí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz