Pirátský obsah

Pirátský obsah | foto: Profimedia.cz

Zástupce Hollywoodu už nechce nazývat piráty zloději

  • 157
Ředitel MPAA, americké asociace filmového průmyslu, prohlásil, že na filmové pirátství nebudou oficiálně pohlížet jako na krádež. Docela změna. Plánují také více spolupracovat s firmami na internetu, které pomohly zablokovat protipirátské zákony.

Zajímavé prohlášení zaznělo z úst ředitele MPAA, americké asociace filmového průmyslu, v rozhovoru pro časopis Variety. "Jsme v transformačním období s ohromným nárůstem technologií, které potřebují obsah," řekl na začátek Christopher Dodd, který býval i americkým senátorem.

Rozvoji a využití moderních služeb ale významně brání zkostnatělá licenční politika, která tento obsah chrání a za kterou stojí právě například MPAA.

"Google moudře zvolil Hollywood jako nepřítele," Dodd smutně odkázal na fakt, že známým a hlasitým kritikem současné legislativy ochrany autorských práv je zakladatel Google Sergej Brin. A taková kritika je veřejností zpravidla vnímána velmi pozitivně.

Právě ve větší komunikaci a spolupráci s internetovýni firmami vidí Dodd možnost, jak lépe bojovat proti nelegálnímu sdílení a poskytování obsahu.

Dodd uvedl, že v komunikaci nových protipirátských zákonů budou muset postupovat mnohem jemněji. "Budeme k tomu muset přistupovat choulostivěji, s větším ohledem na koncové spotřebitele. Jsme na špatné cestě, pokud to popisujeme jako zlodějství."

Nutno podotknout, že Dodd vysloveně neřekl, že pirátství není krádež, ale že není pro veřejný obraz MPAA vhodné takový výraz používat.

To vše v okamžiku, kdy společnost najala nového šéfa pro boj s on-line pirátstvím. Marc Miller přichází do MPAA z americké pobočky Nintenda, kde úspěšně pracoval jako protipirátský  poradce pro Severní a Jižní Ameriku, Asii a Pacifik.

Autorská organizace tak možná navenek nebude mluvit o zlodějinách na internetu, ale stále se bude snažit pirátství všemi prostředky potírat a lépe se připraví na prosazování nových protipirátských zákonů.