Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Anketa

Hlasujte pro nejlepší video Filmfestu MFF UK

Logo MFF UK FilmFest 2012
Sedmnáct snímků, které postoupily do užšího výběru Filmfestu MFF UK, čeká jen na vaše hlasy. Vyberete ten, který se vám líbí nejvíce a podpořte jej. (Hlasovat můžete kliknutím na položku "dát hlas" u nadpisu příslušeného snímku. Poté je třeba sjet až na konec stránky, opsat kód a kliknout na "hlasovat")
celkem hlasů: 1420

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 15. června 2012. Anketa je uzavřena.

Ariala in CG Land

Ariala sa prebudí v krajine počítačovej grafiky, kde stretáva mnoho grafických postavičiek. Dozvedá sa, že krajinu ovládol zlý Black Torus. Podarí sa jej tento svet zachrániť? (autoři Stanislav Griguš, Anita Antalová, Veronika Weissová - Fakulta M,F,I Univ. Komenského, Bratislava)

Binární bedna

V jednom království v předaleké dimenzi žila byla jedna stará bedna, o které se povídalo, že skrývá pradávné binární tajemství. Nahlédnutí do nitra živého předmětu, ve kterém se skrývá podivný skřítek a jeho svět. Dochází ke střetu pohádkové harmonie a moderních prvků z oblasti informatiky.(autoři Tomáš Kotlant, Josef Prokeš - Fakulta informatiky MUNI Brno)

Brick

Na počátku nebylo nic. Pak Bůh řekl: "Budiž světlo!" a bylo světlo. Pak se Bůh zamyslel a řekl: "Budiž kostka!" a byla kostka. A pak jsme přišli my a o LEGO® kostce natočili film plný efektů a triků. Jmenuje se "Brick." - příjemnou zábavu. (autoři Lubor Zelinka, Ján Slašťan - VOŠG Jihlava)

Denní fyzika

Film ukazuje, jak se fyzika objevuje v našem denním životě(autoři Jakub Sláma, Jakub Hájek - Gymnázium Opatov, Praha)

Fénix

Členové občanského sdružení No:mad se rozhodli vyslat sondu s kamerou do stratosféry. Tento krátký snímek dokumentuje den D, tedy samotné vypuštění sondy. (autoři Ivan Floreš - No:mad, o.s. Jamné nad Orlicí)

Film o ruce

Film O ruce mapuje necelý měsíc práce tří lidí, kteří si dali za cíl využít nové technologie v procesech návrhu i realizace konkrétního produktu mechanické ruky. Mechanická ruka je určena jako zakončení budoucího manipulačního ramene robota s pracovním názvem „Bendr“. (autoři Jaromír Nedbálek, Michal Klíma, Petr Prokšenka - OU a PrŠ Lipová-lázně)

Fyzikální pokusy - Lissajousovy obrazce

Pro soutěž jsme připravili video týkající se neobvyklého a velmi zajímavého pokusu s Blackburnovým kyvadlem. Toto kyvadlo je při správném nastavení poměru délek závěsů schopné vykreslit zajímavé lissajousovy obrazce. (autoři Alexandr Kuta, František Brož - Gymnázium Opatov, Praha)

Hejblata-fyzika v akci

Záznam z prezentace hejblat (automat) vyrobených tercií A a tercií B Církevního gymnázia v Plzni v r. 2011. (autoři Jan Votava, Kateřina Lipertová - Církevní gymnázium Plzeň)

Lollipop

Pribeh lizatka ,ktere ozije. Ze zacatku si hraje, pak vysvobodi jine lizatko tak, ze pouzije kouzlo fyziky. Ozeni se, jde do valky, narodi se jim deti, kteri maji sve deti a ziji svuj zivot.(autoři Petra Míková - VOSON Praha)

Magdeburské polokoule

Video zachycuje realizaci slavného historického experimentu s originální vyrobenou aparaturou – magdeburskými polokoulemi se siloměrem. Součástí motivačního videa je návod na výrobu aparatury a dále průběh, vysvětlení a výsledky zajímavého experimentu, do kterého je třeba aktivně zapojit celou třídu. (autoři Václav Ridl - Gymnázium Polička)

Otto Wichterle

Hlavním námětem je životní osud a činy Otto Wichterle. Jedná se o animovaný dokument, kde je s velkou nadsázkou a lehkostí nastíněn velmi pestrý život našeho učitele, badatele a vynálezce. (autoři Zuzana Bahulová - Fakula multim. komunikací Univ.T.Bati, Zlín)

Poznáte je?

Animované vzorečky pro ZŠ (autoři Tereza Motýlová - Gymnázium Litoměřická, Praha)

Projekt Maglev

V roce 2011 už bylo možné v duchu hesla:"... vyšší výkon..." slyšet v Laborkách: "hodně tekutého dusíku, 1200 neodymových magnetů, velké vysokoteplotní supravodiče". V tomto okamžiku nás již nic nedělilo od stavby dráhy pro supravodivou levitaci. (autoři kolektiv Laborky.cz - Gymnázium V.B.T. Slaný)

Reportéři GVP

Investigativní objevná reportáž - v "Reportérech GVP" se podíváme na jednu reportáž, která původně začala, jako nevinná reportáž o úpadku knihy ,,Osudy dobrého vojáka Švejka." Na konci dojde k neplánovanému problému, který celou reportáž popře... (autoři Jan Brandejs, Jan Šetina, Richard Klíma - Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha)

Trip to astronomy-Meteors

Výukové video určené zejména pro učitele fyziky na SŠ a VŠ. Snímek byl vytvořen v rámci projektu mezinárodního Leonardo. (autoři Pavel Brom - MFF UK Praha)

Var vody a vejce v láhvi

Film obsahuje dva fyzikální experimenty. Prvním je var vody v papírovém kelímku, který ohříván nad kahanem, neshoří. Druhým je problémová úloha: jak dostat vařené vajíčko do láhve od kečupu. (autoři Jaroslav Reichl, Jakub Jeník, Michal Pustějovský, Jan Duben, Filip Nový, Jan Milota - SPŠST Panská, Praha)

Výuka snů

Snímek byl vytvořen do soutěže "Oranžová učebna 2011" Bohužel se neumístil. Tak jsme velice rádi, že můžeme přihlásit tento klip i do Vašeho festivalu(autoři Pavla Dudová, Petr Víšek - Základní škola Kladno, C. Boudyho 1188)

Upozornění

Regulérnost ankety průběžně kontroluje automat. Prokazatelně podvodné hlasy mohou být dodatečně mazány.

Najdete na iDNES.cz