Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Antivirové aplikace (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 45/04)

aktualizováno 
Dnes jsme pro vás připravili přehled antivirových programů, které jsou prověřeny uživateli z celého světa a nabízejí vysokou míru odhalení škodlivých počítačových kódů napadajících PC za přijatelnou cenu. Některé z nich jsou dokonce k dispozici zcela zdarma!

Počítačové viry hýbou světem. Na rozdíl od skutečných virů je tvůrcem těch počítačových vždy člověk a jejich šíření je omezeno pouze na počítače. Proto je na místě chránit data. Procento červů, virů, trojských koňů a dalších záškodných prográmků, které napadají pracovní stanice, se den ode dne zvyšuje. V posledních letech se však tvůrci virů zaměřují již i na kapesní počítače. Ano, už i PDA se stávají terčem útoků, a proto je namístě chránit v nich uložená data.

Technet.cz nebere nebezpečí virů na lehkou váhu a proto vám v rámci speciální přílohy přináší přehled některých nejpoužívanějších antivirových programů, které by vás před různými útoky měly bezpečně uchránit. A samozřejmě vám nabízíme i jejich stažení.

Každá firma má k dispozici celou řadu řešení. Většinou jsou však rozdělená pro domácí a firemní použití, což naštěstí nabídku zpřehledňuje. Pokud si nyní myslíte, že instalací antivirového programu ochrana PC před útoky zvenčí končí, jste na velkém omylu. Teprve spolehlivý antivir v kombinaci s kvalitním firewallem může snížit procento infikace vašeho PC. Proto dávají přední antivirové firmy k dispozici i tzv. Security balíky. Ty většinou kromě antiviru a firewallu obsahují i další funkce pro ochranu osobních údajů a zastavení útoků či spamů.

Antivirové aplikace:

AVG Professional 7.280 – 30ti denní zkušební verze
Program AVG 7.0 je kompletní antivirový systém z produkce české společnosti Grisoft. Tento produkt umožňuje jak vyhledávání známých virů na vyžádání, tak i rezidentní kontrolu spouštěných a ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Kvalitní fungování systému je podpořeno vždy dostupnými pravidelnými i mimořádnými aktualizacemi a nepřetržitou technickou podporou. Uživatel může program ovládat buď základním rozhraním, nebo pokročilým.

Antivirové aplikace

Společnost nabízí nejen produkty pro pracovní stanice, ale i pro souborové či poštovní servery. Nezapomíná chránit ani poštovní servery vybavené Linuxem. Dále svým zákazníkům nabízí speciální akci, ve které je možné objednat zabezpečení vašeho počítače proti počítačovým virům, a také kontrolovat výměnu informací, pomocí Kerio Personal Firewall mezi vaším počítačem a jinými počítači. Dostáváte tak dva produkty za jednu cenu.

Nesmíme zapomenout ani na verzi AVG Free Edition 6.0. Ta je dostupná pouze v anglické jazykové mutaci, což je určitá daň za nulovou pořizovací cenu. Tento produkt můžete využívat výhradně pro domácí použití, takže se nesmí objevit v komerční sféře. Omezením je i to, že nemáte nárok na technickou podporu společnosti Grisoft a oproti placené verzi obsahuje několik omezení.

Upozornění: Podle posledních informací ze společnosti Grisoft, bude podpora šestkové řady (nejen Free Edition) ukončena posledním dnem tohoto roku! Virové definice, budou vydávány do té doby dokud to technické možnosti umožní. Nezapomeňte tedy včas přejít na verzi jinou. 

 • Stahujte na této adrese (11.9 MB).
 • NOD32 2.12.2 – 30ti denní zkušební verze
  Antivirový systém NOD32, který pochází z produkce slovenské společnosti Eset, lze považovat za jeden z komplexních antivirových produktů, určených pro pracovní stanice a domácí počítače, a to nejen na slovenském, ale i na českém trhu. Čtvrtá generace antivirového systému nabízí nové technologie, jakými je například rozšířená heuristická analýza, která dokáže odhalit HLL WIN32 viry, které se šíří elektronickou poštou a také unikátní a nezávislou kontrolu HTTP komunikace.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je jak verze pro koncové uživatele s nainstalovanými Windows, tak i pro ochranu počítačových sítí. Vývojáři však nezapomínají ani na Linux, když nabízejí řešení i pro souborové a poštovní servery postavené na tomto systému. NOD32 se často objevuje mezi nejlepšími programy pro odhalování počítačových rizik, kde zaujímá přední příčky žebříčků (zveřejňuje např. www.virusbulletin.com). K tomu napomáhá také kvalitní skenovací motor a jeho vysoká rychlost. Také společnost Eset připravila pro své uživatele dárek v podobě Virového radaru. Ten lze nalézt na stránkách www.virovyradar.cz. Zde jsou umístěny statistiky aktivity virů, pořízené antivirem NOD32. Na projektu spolupracuje s portálem Seznam.cz. 

 • Stahujte verzi pro Windows 95/98/ME (6.8 MB).
 • Stahujte verzi pro Windows NT/2000/XP/2003 (7.2 MB)
 • avast! 4.1 Home - freeware
  Aplikace avast! 4.1 je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Je vyvíjen již od roku 1988.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je široké portfolio produktů, ve kterém dominují nejen produkty určené pro koncové stanice s Windows a počítačové sítě (Windows a Linux), ale také programy pro kapesní počítače (PDA). Důležitost těchto zařízení v poslední době významně narůstá, a proto je důležité chránit i je. PDA Edition v současné době podporuje následující PDA platformy: Palm OS a Windows CE (vč. SmartPhone Edition).

  Pro koncové uživatele je jistě potěšitelnou zprávou, že společnost nabízí také jeden program pro své uživatele zcela zdarma. Avast! 4 Home je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci! K dispozici jsou tyto prostředky antivirové ochrany: jednoduše ovládaný vyhledávací program, rezidentní vyhledávací program, kontrola integrity dat a monitor chování systému.

 • Stahujte na této adrese (7.5 MB).
 • Norton Antivirus 2005 – 15ti denní zkušební verze
  Tak, jako ostatní produkty své kategorie, i tento produkt nabízí vyhledávání známých virů na vyžádání, rezidentní kontrolu spouštěných i ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Produkt Norton Antivirus je uznávaným antivirovým řešením, o čemž svědčí i jeho vysoká prodejnost. Získal ocenění: Nejprodávanější antivirový softwarový produkt v období od prosince 2000 do března 2004 podle hodnocení maloobchodního prodeje společnosti NPD Group Top Selling Business Software.

  Antivirové aplikace

  Pomalu končí rok 2004 a tak společnost Symantec stejně jako každý rok připravila nové verze svých nástrojů zastavujících počítačové viry. Tradiční funkce v Norton Antivirus 2005 (z předchozích verzí) byly samozřejmě zachovány, a některé z nich vylepšeny. Dokáže kontrolovat archívy souborů ještě před jejich otevřením. Automaticky odstraňuje viry, červy a trojské koně, kontroluje příchozí a odchozí poštu, přílohy zpráv on-line komunikace, automatická aktualizace.

  Symantec má pro své uživatele připravený i produkt chránící před napadením ze sítě. Toto řešení se jmenuje Norton Internet Security 2005 a obsahuje v sobě Norton Antivirus 2005 a Norton Personal Firewall. V jednom balíku jsou k dispozici i další programy, které vám pomohou chránit vaše osobní údaje, filtrovat nevyžádanou poštu, či aplikovat rodičovský zámek. 

 • Stahujte na této adrese (24 MB).
 • Kaspersky Anti-virus Personal 5 – 30ti denní zkušební verze
  Ačkoliv v zahraničí jsou antivirové produkty uznávané ruské společnosti Kaspersky Labs poměrně známé, v České republice nejsou příliš rozšířeny. Kaspersky Anti-virus Personal kontroluje všechny vstupní brány, které mohou využít různé viry pro infikaci vašeho PC. Program se skládá z několika komponent (Monitor, Scanner, Mail Checker, Updater, Script Checker, Control Center a Office Monitor) a lze ho využít na platformách Windows 95/98/ME/NT/2000 a XP. Aktualizace virových definic je zajišťována v jednodenních intervalech. Díky integrovaným funkcím je správa programu maximálně jednoduchá.

  Antivirové aplikace

  Společnost Kaspersky nabízí také produkt určený pro koncové počítače vybavené Linuxem (Linux, Linux Red Hat, Linux SuSE, Linux Mandrake a Linux NSS version 1.). Jde o jeden z mála antivirových programů určených pro tento operační systém. Začátkem října 2004 představila své nové bezpečnostní řešení pro linuxové a unixové systémy. Nová SMTP brána je jakýmsi prostředníkem mezi PC a internetem. V jejich nabídce nechybí ani řešení pro PDA. Většinu produktů ruské společnosti najdete v nabídce české společnosti AEC. 

 • Stahujte na této adrese (11 MB).
 • F-Secure Anti-Virus 2005 – 30ti denní zkušební verze
  F-Secure AntiVirus je komplexní antivirový systém z produkce finské společnosti F-Secure Corporation. I zde jde o velmi kvalitní antivirový systém. A to jak pro domácí nasazení, tak i firemní prostředí. Z nabídky si lze vybrat jak řešení pro Windows, tak i Linux. Chránit můžete osobní počítače, sítě a také souborové a poštovní servery.

  Antivirové aplikace

  Hlavní změnou nového řešení společnosti je pro české uživatele kompletní lokalizace produktu F-Secure Internet Security 2005 a F-Secure Client Security. Kromě mnoha vylepšení, která obsahují, s sebou přináší dobré detekční schopnosti v kombinaci s rychlým a automatizovaným systémem aktualizací virových databází, které jsou třeba ke spolehlivému odhalení nových škodlivých kódů. F-Secure Anti-Virus 2005 je maximálně nenáročný na používání a údržbu. Jeho instalace je jednoduchá a zvládne ji i uživatel se základními počítačovými dovednostmi. Poté v systému bdí a kontroluje data na výskyt viru.

  F-Secure Internet Security 2005 představuje podobné řešení jako Norton Internet Security 2005 a nyní mu může směle konkurovat. Obsahuje totiž množství nových funkcí a vylepšení. Anti-spyware chrání uživatele před nežádoucími aplikacemi, které mohou být instalovány s některým softwarem (např. klienty P2P sítí). Další nové funkce zabraňují úniku citlivých informací, které mohou být odeslány z chráněného počítače do internetu některými škodlivými kódy. Produkt u nás distribuuje spolčenost AEC.

 • Stahujte ENG verzi na této adrese (25.1 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

  Tablet pro práci i záýbavu

  Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

  Najdete na iDNES.cz