Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Antivirové aplikace (Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma 45/04)

aktualizováno 
Dnes jsme pro vás připravili přehled antivirových programů, které jsou prověřeny uživateli z celého světa a nabízejí vysokou míru odhalení škodlivých počítačových kódů napadajících PC za přijatelnou cenu. Některé z nich jsou dokonce k dispozici zcela zdarma!

Počítačové viry hýbou světem. Na rozdíl od skutečných virů je tvůrcem těch počítačových vždy člověk a jejich šíření je omezeno pouze na počítače. Proto je na místě chránit data. Procento červů, virů, trojských koňů a dalších záškodných prográmků, které napadají pracovní stanice, se den ode dne zvyšuje. V posledních letech se však tvůrci virů zaměřují již i na kapesní počítače. Ano, už i PDA se stávají terčem útoků, a proto je namístě chránit v nich uložená data.

Technet.cz nebere nebezpečí virů na lehkou váhu a proto vám v rámci speciální přílohy přináší přehled některých nejpoužívanějších antivirových programů, které by vás před různými útoky měly bezpečně uchránit. A samozřejmě vám nabízíme i jejich stažení.

Každá firma má k dispozici celou řadu řešení. Většinou jsou však rozdělená pro domácí a firemní použití, což naštěstí nabídku zpřehledňuje. Pokud si nyní myslíte, že instalací antivirového programu ochrana PC před útoky zvenčí končí, jste na velkém omylu. Teprve spolehlivý antivir v kombinaci s kvalitním firewallem může snížit procento infikace vašeho PC. Proto dávají přední antivirové firmy k dispozici i tzv. Security balíky. Ty většinou kromě antiviru a firewallu obsahují i další funkce pro ochranu osobních údajů a zastavení útoků či spamů.

Antivirové aplikace:

AVG Professional 7.280 – 30ti denní zkušební verze
Program AVG 7.0 je kompletní antivirový systém z produkce české společnosti Grisoft. Tento produkt umožňuje jak vyhledávání známých virů na vyžádání, tak i rezidentní kontrolu spouštěných a ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Kvalitní fungování systému je podpořeno vždy dostupnými pravidelnými i mimořádnými aktualizacemi a nepřetržitou technickou podporou. Uživatel může program ovládat buď základním rozhraním, nebo pokročilým.

Antivirové aplikace

Společnost nabízí nejen produkty pro pracovní stanice, ale i pro souborové či poštovní servery. Nezapomíná chránit ani poštovní servery vybavené Linuxem. Dále svým zákazníkům nabízí speciální akci, ve které je možné objednat zabezpečení vašeho počítače proti počítačovým virům, a také kontrolovat výměnu informací, pomocí Kerio Personal Firewall mezi vaším počítačem a jinými počítači. Dostáváte tak dva produkty za jednu cenu.

Nesmíme zapomenout ani na verzi AVG Free Edition 6.0. Ta je dostupná pouze v anglické jazykové mutaci, což je určitá daň za nulovou pořizovací cenu. Tento produkt můžete využívat výhradně pro domácí použití, takže se nesmí objevit v komerční sféře. Omezením je i to, že nemáte nárok na technickou podporu společnosti Grisoft a oproti placené verzi obsahuje několik omezení.

Upozornění: Podle posledních informací ze společnosti Grisoft, bude podpora šestkové řady (nejen Free Edition) ukončena posledním dnem tohoto roku! Virové definice, budou vydávány do té doby dokud to technické možnosti umožní. Nezapomeňte tedy včas přejít na verzi jinou. 

 • Stahujte na této adrese (11.9 MB).
 • NOD32 2.12.2 – 30ti denní zkušební verze
  Antivirový systém NOD32, který pochází z produkce slovenské společnosti Eset, lze považovat za jeden z komplexních antivirových produktů, určených pro pracovní stanice a domácí počítače, a to nejen na slovenském, ale i na českém trhu. Čtvrtá generace antivirového systému nabízí nové technologie, jakými je například rozšířená heuristická analýza, která dokáže odhalit HLL WIN32 viry, které se šíří elektronickou poštou a také unikátní a nezávislou kontrolu HTTP komunikace.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je jak verze pro koncové uživatele s nainstalovanými Windows, tak i pro ochranu počítačových sítí. Vývojáři však nezapomínají ani na Linux, když nabízejí řešení i pro souborové a poštovní servery postavené na tomto systému. NOD32 se často objevuje mezi nejlepšími programy pro odhalování počítačových rizik, kde zaujímá přední příčky žebříčků (zveřejňuje např. www.virusbulletin.com). K tomu napomáhá také kvalitní skenovací motor a jeho vysoká rychlost. Také společnost Eset připravila pro své uživatele dárek v podobě Virového radaru. Ten lze nalézt na stránkách www.virovyradar.cz. Zde jsou umístěny statistiky aktivity virů, pořízené antivirem NOD32. Na projektu spolupracuje s portálem Seznam.cz. 

 • Stahujte verzi pro Windows 95/98/ME (6.8 MB).
 • Stahujte verzi pro Windows NT/2000/XP/2003 (7.2 MB)
 • avast! 4.1 Home - freeware
  Aplikace avast! 4.1 je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Je vyvíjen již od roku 1988.

  Antivirové aplikace

  K dispozici je široké portfolio produktů, ve kterém dominují nejen produkty určené pro koncové stanice s Windows a počítačové sítě (Windows a Linux), ale také programy pro kapesní počítače (PDA). Důležitost těchto zařízení v poslední době významně narůstá, a proto je důležité chránit i je. PDA Edition v současné době podporuje následující PDA platformy: Palm OS a Windows CE (vč. SmartPhone Edition).

  Pro koncové uživatele je jistě potěšitelnou zprávou, že společnost nabízí také jeden program pro své uživatele zcela zdarma. Avast! 4 Home je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci! K dispozici jsou tyto prostředky antivirové ochrany: jednoduše ovládaný vyhledávací program, rezidentní vyhledávací program, kontrola integrity dat a monitor chování systému.

 • Stahujte na této adrese (7.5 MB).
 • Norton Antivirus 2005 – 15ti denní zkušební verze
  Tak, jako ostatní produkty své kategorie, i tento produkt nabízí vyhledávání známých virů na vyžádání, rezidentní kontrolu spouštěných i ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Produkt Norton Antivirus je uznávaným antivirovým řešením, o čemž svědčí i jeho vysoká prodejnost. Získal ocenění: Nejprodávanější antivirový softwarový produkt v období od prosince 2000 do března 2004 podle hodnocení maloobchodního prodeje společnosti NPD Group Top Selling Business Software.

  Antivirové aplikace

  Pomalu končí rok 2004 a tak společnost Symantec stejně jako každý rok připravila nové verze svých nástrojů zastavujících počítačové viry. Tradiční funkce v Norton Antivirus 2005 (z předchozích verzí) byly samozřejmě zachovány, a některé z nich vylepšeny. Dokáže kontrolovat archívy souborů ještě před jejich otevřením. Automaticky odstraňuje viry, červy a trojské koně, kontroluje příchozí a odchozí poštu, přílohy zpráv on-line komunikace, automatická aktualizace.

  Symantec má pro své uživatele připravený i produkt chránící před napadením ze sítě. Toto řešení se jmenuje Norton Internet Security 2005 a obsahuje v sobě Norton Antivirus 2005 a Norton Personal Firewall. V jednom balíku jsou k dispozici i další programy, které vám pomohou chránit vaše osobní údaje, filtrovat nevyžádanou poštu, či aplikovat rodičovský zámek. 

 • Stahujte na této adrese (24 MB).
 • Kaspersky Anti-virus Personal 5 – 30ti denní zkušební verze
  Ačkoliv v zahraničí jsou antivirové produkty uznávané ruské společnosti Kaspersky Labs poměrně známé, v České republice nejsou příliš rozšířeny. Kaspersky Anti-virus Personal kontroluje všechny vstupní brány, které mohou využít různé viry pro infikaci vašeho PC. Program se skládá z několika komponent (Monitor, Scanner, Mail Checker, Updater, Script Checker, Control Center a Office Monitor) a lze ho využít na platformách Windows 95/98/ME/NT/2000 a XP. Aktualizace virových definic je zajišťována v jednodenních intervalech. Díky integrovaným funkcím je správa programu maximálně jednoduchá.

  Antivirové aplikace

  Společnost Kaspersky nabízí také produkt určený pro koncové počítače vybavené Linuxem (Linux, Linux Red Hat, Linux SuSE, Linux Mandrake a Linux NSS version 1.). Jde o jeden z mála antivirových programů určených pro tento operační systém. Začátkem října 2004 představila své nové bezpečnostní řešení pro linuxové a unixové systémy. Nová SMTP brána je jakýmsi prostředníkem mezi PC a internetem. V jejich nabídce nechybí ani řešení pro PDA. Většinu produktů ruské společnosti najdete v nabídce české společnosti AEC. 

 • Stahujte na této adrese (11 MB).
 • F-Secure Anti-Virus 2005 – 30ti denní zkušební verze
  F-Secure AntiVirus je komplexní antivirový systém z produkce finské společnosti F-Secure Corporation. I zde jde o velmi kvalitní antivirový systém. A to jak pro domácí nasazení, tak i firemní prostředí. Z nabídky si lze vybrat jak řešení pro Windows, tak i Linux. Chránit můžete osobní počítače, sítě a také souborové a poštovní servery.

  Antivirové aplikace

  Hlavní změnou nového řešení společnosti je pro české uživatele kompletní lokalizace produktu F-Secure Internet Security 2005 a F-Secure Client Security. Kromě mnoha vylepšení, která obsahují, s sebou přináší dobré detekční schopnosti v kombinaci s rychlým a automatizovaným systémem aktualizací virových databází, které jsou třeba ke spolehlivému odhalení nových škodlivých kódů. F-Secure Anti-Virus 2005 je maximálně nenáročný na používání a údržbu. Jeho instalace je jednoduchá a zvládne ji i uživatel se základními počítačovými dovednostmi. Poté v systému bdí a kontroluje data na výskyt viru.

  F-Secure Internet Security 2005 představuje podobné řešení jako Norton Internet Security 2005 a nyní mu může směle konkurovat. Obsahuje totiž množství nových funkcí a vylepšení. Anti-spyware chrání uživatele před nežádoucími aplikacemi, které mohou být instalovány s některým softwarem (např. klienty P2P sítí). Další nové funkce zabraňují úniku citlivých informací, které mohou být odeslány z chráněného počítače do internetu některými škodlivými kódy. Produkt u nás distribuuje spolčenost AEC.

 • Stahujte ENG verzi na této adrese (25.1 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz