Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


AOL s nějvětší ztrátou v dějinách USA, český BonusWeb zavádí placený přístup

  5:00aktualizováno  5:00
BonusWeb jako první český server nabídne svým čtenářům placený obsah pod názvem BonusWeb Profi; AOL zveřejnilo výsledky hospodaření za první čtvrtletí. Výsledek - více než 50miliardová ztráta; Jobs.com prodáno. Vydražitelem je konkurence a cena 800 tisíc USD; NullSoft vypustil další 2.XX verzi programu WinAmp.

ČESKÝ HERNÍ SERVER BONUSWEB ZAVÁDÍ PLACENÝ PŘÍSTUP BonusWeb.cz, magazín ze světa počítačových her a elektronické zábavy, který je s několikanásobným odstupem největším zábavním projektem svého druhu na českém internetu, zpřístupní v červnu svým čtenářům placený prémiový obsah pod názvem BonusWeb Profi. Ve svém článku o tom v noci na dnešek informoval zakladatel serveru a technický šéfredaktor Mobil Media a.s. Zdeněk Polách. "Stejně jako většina serverů na českém internetu se snažíme nacházet alternativní zdroje příjmů. Zatímco většina provozovatelů se ovšem bojí přijít s tímto řešením, my jsme se rozhodli skočit do toho rovnýma nohama a nabídnout čtenáři v rámci BonusWeb Profi prémiový obsah a nadstandardní služby, za které si ovšem bude muset zaplatit," uvedl Zdeněk Polách. Podle něj si Mobil Media od placeného přístupu na BonusWebu neslibuje žádné závratné zisky, spíše se snaží najít nový zdroj příjmů. "Pokud bude mít BonusWeb Profi úspěch, dá se očekávat, že podobné služby nabídneme v budoucnu na dalších webech z naší rodiny," dodal Polách.

KONCERN AOL S NEJVĚTŠÍ ZTRÁTOU V DĚJINÁCH - AOL, největší mediální a internetová společnost na světě, zvýšila svoji čtvrtletní ztrátu na více než 54 miliard USD. Oproti srovnatelnému období loni se jedná o více než 50miliardový nárůst. Na výsledku, který je zároveň nejvyšší firemní ztrátou v historii USA, se podílel především odpis nehmotných aktiv společnosti. Kvůli přecenění akcií přišla firma mezi lednem a březnem téměř o tolik peněz, kolik celá česká ekonomika vytvoří za jeden rok. Hrubý zisk koncernu AOL činí 2,05 miliardy dolarů.

JOBS.COM VYDRAŽENY. ZA 800 TISÍC DOLARŮ - Doména Jobs.com byla v aukci prodána. Za 800 tisíc amerických dolarů ji zakoupila společnost TMP Worldwide. Dosavadní provozovatel Jobs.com nebyl schopen čelit konkurenčním serverům ani přes 100milionovou podporu rizikového kapitálu a v březnu oznámil bankrot. Práva k doméně Jobs.com koupila dříve konkurenční společnost TMP Worldwide. Podle jejích představitelů pomůže nová doména získat další návštěvníky pro ostatní servery společnosti.

WINAMP 2.80 JE NA SVĚTĚ. VERZE 3.00 VŠAK STÁLE VE FÁZI BETA - Již několik měsíců probíhá testování beteverze 3.00 populárního hudebního přehrávače WinAmp. Společnost Nullsoft do jejího vydání stále vylepšuje verze předchozí, čehož je důkazem vypuštění WinAmpu 2.80. Ten si od předchozí aplikace polepšil především v lepší podpoře unikódových znaků souborů, přibyla podpora formátů OGG Vorbis a vylepšení doznala také práce s CDDB (info k přehrávanému albu).
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Najdete na iDNES.cz