Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aplikace přemění tablet na překladač, světovou televizi i cifršpióna

aktualizováno 
V dalším dílu přehledu zajímavých aplikací pro tablety si ukážeme program, který promění váš tablet s Androidem v cizojazyčný slovník, šikovný grafický editor nebo aplikaci, která do vašeho tabletu s Windows 8 dodá nepřebernou nabídku televizních kanálů. A také šikovného správce osobních financí.

Nadšení z nové aplikace nemusíte skrývat. Podělte se v diskuzi | foto: Profimedia.cz

Překladač Google

Možná si ještě vzpomínáte na speciální překládací zařízení, prodávaná ještě na přelomu století, která obsahovala slovníky a běžné fráze v různých jazycích. Podobnou funkci má aplikace Google Translate, ovšem s tím rozdílem, že ji můžete mít nainstalovanou v tabletu nebo mobilním telefonu s Androidem. Aplikace překládá jednotlivá slova i celé věty mezi více než šesti desítkami jazyků, samozřejmě včetně češtiny.

Velkou novinkou Překladače Google je možnost stažení vybraných slovníků do paměti tabletu, takže pro překlad již nebude nutné připojení k internetu. To se vám bude na cestách velmi hodit, jelikož datový roaming patří k nejluxusnějším službám, které si můžete za hranicemi naší republiky dopřávat.

Pokud naopak budete používat Google Translate s tabletem připojeným k internetu, můžete si vyzkoušet i funkce na rozpoznání ručně psaného textu a také rozpoznávání a překlad textu ze snímků pořízených fotoaparátem tabletu.

Překladač Google

Překladač Google umí nově ukládat slovníky do tabletu, počítejte ovšem se stovkami MB dat.

Překladač od Googlu existuje rovněž ve verzi pro iPady, ovšem zde si musíte vystačit s on-line funkcemi, režim bez připojení k internetu podporován není. Na tabletech s Windows 8 vyzkoušejte například Language Translator, který využívá překládací funkce přímo od Microsoftu. Také zde se ovšem neobejdete bez připojení k internetu.

Dostupnost: Android, iOS

NotiSync

Aplikace NotiSync se může hodit majitelům tabletů s Androidem, kteří zároveň používají i chytrý telefon se stejným operačním systémem. NotiSync totiž umí odesílat upozornění o příchozích hovorech nebo SMS zprávách z telefonu do tabletu. Už se vám tedy nestane, že byste promeškali důležitý hovor či zprávu, zatímco na tabletu surfujete po internetu a telefon máte někde založený. Aplikaci NotiSync je samozřejmě nutné instalovat do tabletu i mobilního telefonu.

NotiSync

NotiSync vás může upozorňovat také na nové e-maily a další události, které si sami zvolíte.

Dostupnost: Android

Money Lover - Expense Manager

Správce osobních financí, aplikace Money Lover - Expense Manager, je k dispozici pro tablety s operačními systémy Android a iOS, pro první jmenovaný dokonce i v češtině. Vést si můžete vlastní finanční deník, evidovat všechny transakce, sledovat splácení dluhů nebo připravovat rozpočty na plánované aktivity. O vývoji vašich financí vám pak podá zprávu přehledná statistika na bázi měsíčních reportů nebo sledování trendů. Pokud vám nevadí reklamní bannery, můžete se spokojit i s bezplatnou verzí aplikace.

V tabletu s Windows 8 vyzkoušejte například přehledný Money Watcher, který má připraveny kategorie výdajů, generuje statistiky a podporuje komplexní vyhledávání.

Money Lover - Expense manager

V tabletu s Androidem se s vámi bude aplikace Money Lover - Expense Manager bavit i česky

Dostupnost: iPad, Android

Handy Photo

Pokud investujete necelou padesátikorunu do aplikace Handy Photo pro Android, nebo iOS, jistě nebudete litovat. Aplikace vám nabídne rozsáhlé možnosti úprav fotografií pořízených tabletem, aniž by snižovala jejich rozlišení, jak to bohužel podobné editory často dělají. K dispozici je celá řada efektů a filtrů, korekce expozice, nástroje na retušování i další pokročilé úpravy snímků, a to až do obřího rozlišení 36 megapixelů (záleží na kapacitě operační paměti vašeho zařízení). Všechny provedené změny lze navíc snadno vrátit zpět.

Handy Photo sice není k dispozici pro Windows 8, ovšem na tabletech s tímto operačním systémem můžete vyzkoušet například bezplatnou aplikaci Fhotoroom.

Handy Photo

Editor fotografií Handy Photo nabízí velké množství funkcí, upravených pro pohodlné ovládání prsty

Dostupnost: Android, iPad

Live TV

Aplikace Live TV pro Windows 8 je zajímavá především tím, že při sledování dostupných televizních kanálů nejste omezeni lokalitou. Podobné aplikace totiž často neumožňují sledování obsahu na zařízeních umístěných mimo hranice státu, odkud televize po internetu vysílá. Díky tomu si můžete vybírat z desítek televizních kanálů, tematicky roztříděných do kategorií jako sport, zpravodajství, dokumentární filmy, seriály a mnoho dalších. K dispozici jsou televizní stanice z celého světa, společně s programem jejich vysílání. Můžete si tak nastavit i upozornění na pořady, které chcete sledovat. Sledování pořadů internetových televizí je zdarma, platí se jen za obsah ve vysokém rozlišení.

Live TV

V aplikaci Live TV můžete sledovat televizí stanice z celého světa a snadno si volit pořady podle žánru.

Dostupnost: Windows 8

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci pro tablety ? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Najdete na iDNES.cz