Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aplikace přemění tablet na překladač, světovou televizi i cifršpióna

aktualizováno 
V dalším dílu přehledu zajímavých aplikací pro tablety si ukážeme program, který promění váš tablet s Androidem v cizojazyčný slovník, šikovný grafický editor nebo aplikaci, která do vašeho tabletu s Windows 8 dodá nepřebernou nabídku televizních kanálů. A také šikovného správce osobních financí.

Nadšení z nové aplikace nemusíte skrývat. Podělte se v diskuzi | foto: Profimedia.cz

Překladač Google

Možná si ještě vzpomínáte na speciální překládací zařízení, prodávaná ještě na přelomu století, která obsahovala slovníky a běžné fráze v různých jazycích. Podobnou funkci má aplikace Google Translate, ovšem s tím rozdílem, že ji můžete mít nainstalovanou v tabletu nebo mobilním telefonu s Androidem. Aplikace překládá jednotlivá slova i celé věty mezi více než šesti desítkami jazyků, samozřejmě včetně češtiny.

Velkou novinkou Překladače Google je možnost stažení vybraných slovníků do paměti tabletu, takže pro překlad již nebude nutné připojení k internetu. To se vám bude na cestách velmi hodit, jelikož datový roaming patří k nejluxusnějším službám, které si můžete za hranicemi naší republiky dopřávat.

Pokud naopak budete používat Google Translate s tabletem připojeným k internetu, můžete si vyzkoušet i funkce na rozpoznání ručně psaného textu a také rozpoznávání a překlad textu ze snímků pořízených fotoaparátem tabletu.

Překladač Google

Překladač Google umí nově ukládat slovníky do tabletu, počítejte ovšem se stovkami MB dat.

Překladač od Googlu existuje rovněž ve verzi pro iPady, ovšem zde si musíte vystačit s on-line funkcemi, režim bez připojení k internetu podporován není. Na tabletech s Windows 8 vyzkoušejte například Language Translator, který využívá překládací funkce přímo od Microsoftu. Také zde se ovšem neobejdete bez připojení k internetu.

Dostupnost: Android, iOS

NotiSync

Aplikace NotiSync se může hodit majitelům tabletů s Androidem, kteří zároveň používají i chytrý telefon se stejným operačním systémem. NotiSync totiž umí odesílat upozornění o příchozích hovorech nebo SMS zprávách z telefonu do tabletu. Už se vám tedy nestane, že byste promeškali důležitý hovor či zprávu, zatímco na tabletu surfujete po internetu a telefon máte někde založený. Aplikaci NotiSync je samozřejmě nutné instalovat do tabletu i mobilního telefonu.

NotiSync

NotiSync vás může upozorňovat také na nové e-maily a další události, které si sami zvolíte.

Dostupnost: Android

Money Lover - Expense Manager

Správce osobních financí, aplikace Money Lover - Expense Manager, je k dispozici pro tablety s operačními systémy Android a iOS, pro první jmenovaný dokonce i v češtině. Vést si můžete vlastní finanční deník, evidovat všechny transakce, sledovat splácení dluhů nebo připravovat rozpočty na plánované aktivity. O vývoji vašich financí vám pak podá zprávu přehledná statistika na bázi měsíčních reportů nebo sledování trendů. Pokud vám nevadí reklamní bannery, můžete se spokojit i s bezplatnou verzí aplikace.

V tabletu s Windows 8 vyzkoušejte například přehledný Money Watcher, který má připraveny kategorie výdajů, generuje statistiky a podporuje komplexní vyhledávání.

Money Lover - Expense manager

V tabletu s Androidem se s vámi bude aplikace Money Lover - Expense Manager bavit i česky

Dostupnost: iPad, Android

Handy Photo

Pokud investujete necelou padesátikorunu do aplikace Handy Photo pro Android, nebo iOS, jistě nebudete litovat. Aplikace vám nabídne rozsáhlé možnosti úprav fotografií pořízených tabletem, aniž by snižovala jejich rozlišení, jak to bohužel podobné editory často dělají. K dispozici je celá řada efektů a filtrů, korekce expozice, nástroje na retušování i další pokročilé úpravy snímků, a to až do obřího rozlišení 36 megapixelů (záleží na kapacitě operační paměti vašeho zařízení). Všechny provedené změny lze navíc snadno vrátit zpět.

Handy Photo sice není k dispozici pro Windows 8, ovšem na tabletech s tímto operačním systémem můžete vyzkoušet například bezplatnou aplikaci Fhotoroom.

Handy Photo

Editor fotografií Handy Photo nabízí velké množství funkcí, upravených pro pohodlné ovládání prsty

Dostupnost: Android, iPad

Live TV

Aplikace Live TV pro Windows 8 je zajímavá především tím, že při sledování dostupných televizních kanálů nejste omezeni lokalitou. Podobné aplikace totiž často neumožňují sledování obsahu na zařízeních umístěných mimo hranice státu, odkud televize po internetu vysílá. Díky tomu si můžete vybírat z desítek televizních kanálů, tematicky roztříděných do kategorií jako sport, zpravodajství, dokumentární filmy, seriály a mnoho dalších. K dispozici jsou televizní stanice z celého světa, společně s programem jejich vysílání. Můžete si tak nastavit i upozornění na pořady, které chcete sledovat. Sledování pořadů internetových televizí je zdarma, platí se jen za obsah ve vysokém rozlišení.

Live TV

V aplikaci Live TV můžete sledovat televizí stanice z celého světa a snadno si volit pořady podle žánru.

Dostupnost: Windows 8

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci pro tablety ? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

Su-57

Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...

Jak se odhalují plagiáty? Přeházet slova nestačí, překlad ale stroj ošálí

Ctrl + C, Ctrl + V, dvě klávesové zkratky, které zná snad každý.

Nástroje na detekci opsaných pasáží mají nemalý problém. Musí porovnat odevzdanou diplomovou práci s miliony stránek už...Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

K záchraně malých fotbalistů chce miniponorkou přispět i SpaceX

SpaceX testuje v bazénu dětskou miniponorku

Kalifornská raketová společnost poslala do Thajska „miniponorku“ narychlo připravenou z dílu pro raketu Falcon 9.

Iljušin Il-28: poslední „klasický“ bombardér československého letectva

Iljušin Il-28

První sovětský sériově vyráběný proudový bombardér, Iljušin Il-28, se stal zároveň posledním bombardérem ve výzbroji...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: objevte nová nastavení v moderním rozhraní

Tipy a triky pro Windows 10

Vylepšení, které přinesl balíček Windows 10 April 2018, umožní nově aktivovat či deaktivovat startování vybraných...

Stáhněte si zdarma: rozšiřte schránku Windows o historii

Ilustrační foto - nové funkce

Ke schránce Windows se může hodit pomocník ClipAngel, který umí pracovat i s dříve zkopírovanými daty. Zobrazit seznam...

Sada programů pro notebook na prázdniny

Ilustrační foto

Nedáte-li notebook z ruky ani o prázdninách či dovolené, a chcete ho využít pro zábavu, potom vám doporučíme některé...

Najdete na iDNES.cz