Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aplikace pro tablety: fešné koláže, test výkonu a nové poznámky Google

aktualizováno 
Populární aplikace Volet pro tvorbu koláží mají již i Windows 8 verzi, pomocí ModernMix můžete spustit aplikace pro dlaždicové rozhraní v oknech plochy. Pro Android jsme vyzkoušeli výkonový test 3DMark, přehled vytížení System Monitor a novou poznámkovou aplikaci Google Keep.

Aplikace v tabletech můžete využít i při jarním povalování. Pokud přes sluníčko uvidíte na displej. | foto: Profimedia.cz

V uplynulých dnech došlo hned ke dvěma zajímavým událostem, které shodou okolností souvisejí s tablety a smartphony s operačním systémem Android. Nejprve byla představena speciální verze známého testovacího nástroje 3DMark pro zařízení s operačním systémem Android a o pár dní později představil Google novou podobu služby Google Play, prostřednictvím které se stahují aplikace do tabletů a smartphonů. Zatímco aplikace Google Play se bude v zařízeních aktualizovat postupně, 3DMark si můžete vyzkoušet teď hned.

3DMark

Testovací program 3DMark je oblíbeným nástrojem na zjišťování výkonu počítačů při výpočetně náročných úlohách. Nyní si ovšem můžete zjistit a porovnat i výkon vašeho tabletu nebo smartphonu s Androidem. Aplikace 3DMark je zdarma, počítejte ovšem se stažením téměř 300 MB dat. Po instalaci aplikace budete mít k dispozici nejen výkonnostní testy, ale také velmi detailní diagnostiku hardwaru pohánějícího vaše zařízení. Výsledky testů si můžete rovnou porovnat s hodnotami naměřenými na jiných zařízeních.

Tvůrci aplikace 3DMark slibují brzkou dostupnost variant pro operační systémy iOS a Windows RT, zatím si ovšem na těchto zařízeních musíte vystačit například s testem Peacekeeper. Pokud máte ovšem tablet s Windows 8, můžete samozřejmě použít standardní verzi testu 3DMark pro počítače.

Test 3DMark důkladně prověří výkon vašeho tabletu s Androidem.

Test 3DMark důkladně prověří výkon vašeho tabletu s Androidem.

Dostupnost: Android.

ModernMix

Jednoduchá aplikace ModernMix není "čistokrevným" programem pro tablety, ale s tabletovými aplikacemi úzce souvisí. ModernMix vám totiž umožní spouštět aplikace z Modern UI Windows 8, které standardně pracují pouze v celoobrazovkovém režimu, v oknech na pracovní ploše Windows 8. Tato funkce se vám bude hodit zejména v případech, kdy chcete pohodlněji pracovat s více tabletovými aplikacemi zároveň. Samozřejmě můžete kdykoli přepnout zobrazení aplikace zpět na celou plochu obrazovky.

Před stažením programu ModernMix je třeba na stránkách jeho výrobce zanechat e-mail, na který vám bude doručena zpráva s odkazem na stažení instalátoru. Program můžete zdarma testovat 30 dní.

Po instalaci aplikace ModernMix můžete s aplikacemi z Modern UI pracovat na

Po instalaci aplikace ModernMix můžete s aplikacemi z Modern UI pracovat na běžné pracovní ploše.

Dostupnost: Windows 8.

System Monitor

Aplikace určená pro zařízení s operačním systémem Android sleduje využití systémových zdrojů vašeho tabletu v čase. System Monitor zobrazuje především průběh využití výkonu procesoru a kapacity operační paměti, rychlost zápisu dat do paměti zařízení i využití připojení k internetu. Velmi užitečnou funkcí je pak také přehled aktuálních nároků všech spuštěných aplikací na výkon procesoru a kapacitu operační paměti.

System Monitor můžete ve verzi Lite používat zdarma, placená edice, která vyjde na 50 korun, přidává funkci notifikací a plovoucích oken s grafy, která lze zobrazit nad pracovní plochou.

System Monitor pečlivě ohlídá využití systémových zdrojů vašeho tabletu s

System Monitor pečlivě ohlídá využití systémových zdrojů vašeho tabletu s Androidem.

Dostupnost: Android.

Volet

Majitelé smartphonů s operačním systémem Windows Phone mohou aplikaci Volet znát již delší dobu, pro uživatele tabletů s Windows 8 je však novinkou. Aplikace Volet slouží k vytváření koláží z vašich fotografií pomocí připravených šablon. Stačí vám tedy jen doplnit použité snímky a třeba je i vylepšit některým z dostupných efektů nebo upravit jejich jas. Hotové koláže můžete přímo z aplikace nahrávat na Facebook.

Na tabletech s jinými operačními systémy můžete ke stejnému účelu použít například bezplatnou aplikaci Photo Grid, která je k dispozici pro iOS i Android.

V aplikaci Volet si velmi rychle vytvoříte koláž z fotografií a některé z mnoha

V aplikaci Volet si velmi rychle vytvoříte koláž z fotografií a některé z mnoha dostupných šablon.

Dostupnost: Windows 8.

Google Keep

Aplikace Google Keep je horkou novinkou z dílny tvůrců Androidu. Umožní vám vytvářet si textové, hlasové nebo fotografické poznámky, třídit je, vyhledávat v nich a také je ukládat do cloudu. Díky tomu budete mít své poznámky vždy k dispozici – ať už prostřednictvím jakéhokoli zařízení s Androidem (4.0.3 a vyšším), nebo z internetového prohlížeče. Zajímavou funkcí je například přepis hlasových poznámek na text.

Pokud nepoužíváte Android, nezoufejte – stále máte k dispozici kvalitní poznámkovou aplikaci Evernote, která je k dispozici jak pro iOS, tak pro tablety s Windows 8.

Google Keep bezpečně uchová všechny vaše poznámky a zpřístupní vám je přes web.

Google Keep bezpečně uchová všechny vaše poznámky a zpřístupní vám je přes web.

Dostupnost: Android.

Zapomněli jsme na vaši oblíbenou aplikaci pro tablety iPad nebo zařízení s Windows 8 či Androidem? Podělte se o tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Najdete na iDNES.cz