Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Navrhli jste zajímavé aplikace pro Windows 8, dostanete tričko

  18:00aktualizováno  18:00
Od poloviny března jste měli možnost v rámci soutěže "Řekněte nám, co vám chybí ve Windows 8, a získejte unikátní tričko" navrhnout aplikaci pro nové uživatelské rozhraní Windows 8. Zde jsou výsledky.

Unikátní triko pro výherce soutěže o nejlepší návrhy aplikací | foto: Microsoft/Technet

Stačilo poslat zajímavý nápad na aplikaci, která vám zatím v tomto systému chybí, nebo která nefunguje tak, jak by měla. Oceňovali jsme především originalitu nápadu.

Očekávali jsme, že nápad by neměl obsahovat jen obecné vyjádření, ale podrobnější popis funkčnosti aplikace. Většina návrhů nás však v tomto ohledu zklamala.

Ze statistického hlediska byl nejčastějším požadavkem návrat tlačítka Start. Tuto chybu snad Microsoft napraví v chystané verzi Windows 8.1, o které jsme psali zde.

Zde jsou výherci, kteří získají unikátní trička a podporu Microsoftu při případné tvorbě aplikace (podrobnosti v zadání soutěže zde).

Výherci soutěže:

 •  Alex V. - Alex si všiml, že uvést PC s Windows 8 do režimu spánku vyžaduje čtyři úkony. Navrhuje tedy aplikaci, která by to urychlila a nabídla třeba různé vypínací režimy (spánek, hibernace, apod.).
 • Aleš B. - Ve Windows 8 naráží na omezenost aplikace Lidé. Chybí mu aplikace, která by propojila všechny sociální sítě a ukázala v jedné aktivní dlaždici, co se na nich aktuálně děje.
 • Michaela B. - Její komunikační agent by měl uměl rozesílat zprávy napříč komunikačními kanály a využít k tomu třeba i bezplatné SMS brány pro zasílání informací na mobil, pokud právě není u počítače. Čtenářka navrhuje i rozšíření schopností aplikace Lidé, kde například není možné kontakty editovat.
 • Čeněk H. - Navrhuje aplikaci pro správu AdHoc / Bridge připojení (vzájemné přemostění připojení 3G/wi-fi/BT atd.)
 • František D. - Již řadu let využívá dva mobilní telefony s Windows Mobile 6.1. Pro komunikaci s počítačem a zálohování dat do Outlooku používal ActiveSync, který Windows 8 už nepodporují. Rád by tedy viděl aplikaci, která by tuto službu zastoupila.
 • Libor F. - Navrhuje čtečku elektronických knih pro každého, kdo nemá hardwarovou čtečku. Měla by podporovat nejen základní formáty, ale třeba i méně používané AZW a FB2. Chybět nesmí vyhledávání, možnost vložit záložku, nastavení velikosti fontů, atd. Pro listování knihou navrhuje přimapovat klávesy šipek doprava a doleva, případně využít gesta pro dotykové ovládání.
 • Čtenář xxref navrhuje ovládání Windows 8 přes Windows Phone, které se může hodit, třeba když je W8 počítač v domácnosti používán i jako multimediální centrum.
 • Martin D. - Postrádá integrovanou aplikaci, která by umožňovala pracovat naráz s cloudovými úložišti jako jsou Skydrive, Dropbox, Google Drive, atd. a umožnila zálohovat stejná data třeba na více úložišť najednou.
 • Radek N. - Postrádá na jiné platformě běžnou aplikaci pro ruční zapisování a rozpoznávání matematických vzorců.
 • Zdeněk M. - Navrhuje aplikaci pro příjem streamovaných videí a televizí na jednom místě.
 • Michal H. - Navrhuje aplikaci pro mentální a konceptuální mapování kompatibilní MS Office. Tedy možnost zakreslení myšlenkové mapy nebo koncepčního schématu. Zjednodušenou verzi pro nové rozhraní a zachycování nápadů na cestách a plnou pro doladění v desktopovém prostředí.
 • Roman P. - Navrhuje aplikaci, která by zmapovala síť a ukázala dostupné přístroje.
 • Zdeněk U. - Navrhuje Průzkumníka se stromem, který umožní zjistit, co je v počítači, a umožní to tak snadno najít. Při najetí kurzoru na jméno souboru by měl zvládnout přečíst obsah (pokud je čitelný) nebo se podívat na obrázek (pokud je soubor ve formátu obrázku).
 • Jiří F. - Chce aplikaci Schránka (Clipboard), která by umožnila lépe pracovat s nakopírovaným obsahem.
 • Martin Š. - Ten také ve Windows 8 postrádá správu Clipboardu, pokud je do něj nakopírováno více položek.
 • Michal E. - Navrhuje aplikaci, která by vylepšila vkládání myší pomocí programovatelných gest. Měla by zvládnout využívat i rychlost pro různé akce i při stejném gestu.
 • Matúš B. - Navrhuje aplikaci pro třídění obsahu, která v jednom okně otevře seznam obrázků, filmů atd. z celého PC (podle druhu) a v druhém nabídne, kam je uložit s možností vytvářet nové složky a přejmenovávat je.
 • Oldřich D. - Chtěl by nákupní košík, který bude spolupracovat s Windows 8 i Windows Phone 8. Seznam nákupu bude možné editovat a odškrtávat a případně je sám řadit do kategorií.
 • Michal R. - Líbila by se mu aplikace, která by přes dostupné on-line kamery sledovala české hory (sjezdovky) a kromě klasických fotografií umožňovala i on-line stream videí. Vše by bylo doplněno o hydrometeorologické údaje potřebné k turistice či zimním sportům. V aplikaci by také nesměla chybět položka pro sdílení daného streamu ostatním.
 • Petr P. - Navrhuje aplikaci, která by ulehčila vypracování projektové dokumentace nových i stávajících plynových zařízení. Získávala by bezdrátově data z laserového dálkoměru. Obsluha pak určí směr a na displeji se objeví úsečka v daném měřítku. Takto by se postupovalo tak dlouho, dokud by nebyla plánovaná část objektu zaměřena. Pro pozdější úpravy by bylo dobré, aby program uměl alespoň vrstvy. Jako formát zobrazení je pravděpodobně nejvhodnější "DWG".
 • Martin P. - Navrhuje aplikaci pro nevidomé, která by umožnila univerzální hlasovou syntézu pro Windows.
 • František D. - Jeho aplikace Melodie v hlavě by na základě zapískané části melodie poznala, o jakou skladbu jde, vyhledala ji a nabídla k přehrání z veřejně dostupných zdrojů.
 • Čtenář ElMi navrhuje aplikaci slučující aukční portály, jako je Aukro nebo eBay, která by sledovala aktuální částku a čas do konce. Mohla by zvládnout vytvořit druhou virtuální plochu pouze s dlaždicemi těchto aukcí. Jednotlivé dlaždice by byly upravitelné co do tvaru, barvy a pozice.
 • Zuzana K. by chtěla aplikaci virtuálního prasátka, které by sledovalo našetřené peníze a třeba ukazovalo, kolik schází do požadované sumy.
 • Petr K. - Chybí mu aplikace v podobě budíku, kde lze jednak nastavit různý čas probuzení pro jednotlivé dny, ale především by při buzení stáhnul nové zprávy z RSS čtečky, sociální sítě či e-mailového účtu a tyto zprávy nahlas přečetl. Měl by umět nastavit priority jednotlivých informačních, komunikačních a zábavních zdrojů a reagovat na hlasové ovládání.

Výherce prosíme o zaslání adresy a požadované velikosti trika (S, M, L, XL, atd.). Tyto informace nám zašlete na soutez@technet.cz ze stejné e-mailové adresy, z níž jste posílali návrhy.

Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

Tipy a triky pro Windows 10

Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Najdete na iDNES.cz