Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Deset aplikací z Windows Store, které byste měli vyzkoušet

aktualizováno 
Služba Windows Store umožňuje instalaci aplikací pro nové rozhraní Windows 8. Vybrali jsme deset z nich, které vám zpříjemní každodenní práci s tímto operačním systémem.

Windows 8 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Mnozí z vás si již jistě všimli, že rozhraní Windows Store nemá tlačítko pro vyhledávání aplikací. Opravdu tu není. Vyhledávání v něm se odehrává prostřednictvím funkce hledání v dlaždicovém rozhraní Windows (vyvolat lze i klávesovou zkratkou Windows + F).

To by však nebyl Microsoft, aby nám neulehčoval práci. Proto ve výchozím nastavení filtruje vyhledávání pouze na preferovaný jazyk. Abyste však námi doporučované aplikace našli všechny, musíte to zrušit. Proto použijte klávesovou zkratku Windows + I a klikněte vpravo na Předvolby a následně v části Usnadnit nalezení aplikací v preferovaných jazycích zvolte Ne.

TIP

Na aplikace ve Windows Store se lze dostat i odkazem. Stačí použít v novém rozhraní Internet Explorer a pokud budete chtít nainstalovat jednu z níže uvedených aplikací, klikněte na její nadpis a následně na tlačítko Zobrazit ve Windows Store.

Skype

Nová verze Skypu byla vyvinuta na míru uživatelskému rozhraní Windows 8. Po instalaci a přihlášení pod existující účet, dojde ke sloučení uživatelských účtů pro Skype a Windows Live Messenger. Nové rozhraní umožňuje vidět poslední hovory a textové zprávy, oblíbené kontakty a celý seznam přátel. Jinak funguje podobně jako starý Skype.

FlipToast

Umožňuje zobrazit aktualizace z Facebooku, LinkedIn, Twitteru a Instagramu v jednom okně. Na jeden klik jsou k dispozici statusy, oznámení, fotografie, zprávy a další informace. U prvních dvaceti přátel je vše vidět v náhledu. Kliknutím na podokno se lze přesunout do kompletního seznamu. Přihlásit se můžete buď ke všem účtům, nebo jen k některým.

MetroTwit

Existuje několik druhů Twitter klientů pro Windows 8. Tento dokáže po spuštění maximalizovat své okno, anebo ho můžete umístit na bok obrazovky a tak ho používat jako panel (rozdělením obrazovky). Díky velkému a přehlednému panelu se v něm snadno zadávají tweety a nechybí ani náhledy na weblinks.

IM+

Tohoto klienta pro vedení hovorů v reálném čase na různých sítích asi není potřeba představovat. Aplikace pro Windows 8 umožňuje přihlásit se do sítí jako Windows Live Messenger, Facebook, Skype chat, Google Talk, AOL, AIM, iChat, Yahoo!, ICQ, Vkontakte, Mail.Ru Agent, Odnoklassniki, Yandex chat, Mamba.Ru, Mig33, SINA Weibo, Renren, Fetion, Gadu-Gadu, MeinVZ a Jabber.

Live Reader

Live Reader je jedna z nejlepších RSS čteček pro nové rozhraní Windows 8. Lze ji používat na celé obrazovce a zobrazuje náhledy. Zdroje lze přidávat vyhledáváním, zadáním URL adresy či procházením zdrojů. Bohužel neumožňuje import souborů OPML a nespolupracuje ani s Google Readerem.

Translate

Tento překladač slovíček či textů lze použít jako další aplikaci na ploše (rozdělením plochy). Podporuje překlady z a do 37 jazyků, mezi nimiž nechybí ani čeština. Po vložení textu ho lze nechat automaticky detekovat a pak již pouze zvolit výstupní jazyk.

Tuba.fm

Chcete-li poslouchat hudbu na počítači, nemusíte ji pouštět ze souborů a ani surfovat na internetu a hledat servery, které ji nabízejí. Stačí si nainstalovat tuto aplikaci a máte k dispozici internetové rádio podle žánru a vyhledávač konkrétní hudby. Zadejte oblíbený hudební žánr, interpreta a můžete začít poslouchat.

TuneIn Radio

Tato aplikace hudbu nevyhledává, zato však nabízí desítky různých internetových, ale také pozemně šířených rádií. Nechybí ani české stanice, takže si můžete pustit Český rozhlas, Frekvenci 1, Evropu 2 atd. Rádia jsou řazena podle žánrů a filtrovat je lze i podle umístění či jazyka.

Fhotoroom

Pracujete-li s obrázky či fotografiemi, potom byste mohli uvítat program pro jejich snadnou editaci v novém rozhraní Windows 8. K dispozici má 15 editačních nástrojů a nechybí mu ani možnost obrázky otáčet, řezat, ostřit, zrcadlit a dále upravovat. Dále obsahuje 21 fotografických stylů a 22 obrazových rámů. Neplacená verze pracuje s fotografiemi do rozlišení 3 megapixely.

Daily Wallpapers

Windows 8 obsahuje několik obrázků, které se zobrazují při uzamčení plochy. Chcete-li nové, zde je možnost, jak je získat. Není třeba je někde hledat a pak ručně aplikovat, tato aplikace to udělá sama a navíc umožní použít i vaše obrázky ze souborů či vytvoří z webkamery a použije je také jako pozadí na uzamčenou obrazovku.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Najdete na iDNES.cz