Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aplikace zadarmo udělá z internetu 25GB disk

aktualizováno 
Uživatelé služby Windows Live SkyDrive mají možnost přímo z Průzkumníka Windows nahrávat data na zdarma dostupné úložiště. Speciální program umí synchronizovat Google kalendář s Outlookem a obráceně. Automatické zálohování Firefoxu, Thunderbirdu a utilita pro převod BIN souborů na ISO ulehčí práci.

Dívka u notebooku | foto: shutterstock.com

SkyDrive Explorer 2.1 – freeware
Používáte-li službu Windows Live, pak jistě znáte funkci SkyDrive, která umožňuje nahrávat a sdílet data pomocí internetu. Aby byla manipulace s daty co možná nejsnadnější, můžete na toto úložiště ukládat přímo z Windows.

Program SkyDrive Explorer rozšíří Průzkumníka Windows o možnost nahrávat data pouhým přetažením myši. V části Jiná se po instalaci objeví další odkaz s názvem SDExplorer.

Před použitím musíte zadat své uživatelské Live ID do služby Windows Live a to včetně e-mailové adresy (např. ve tvaru jakub.dvorak@windowslive.com), dále se prokažte svým heslem a klikněte na tlačítko pro přihlášení.

Na pravé straně se vám objeví datové úložiště v celé své kráse včetně složek. Kromě této zdarma dostupné verze ještě existuje i placená, která např. umožňuje otevírání souborů přímo z úložiště, přesouvat soubory mezi složkami služby, ukládat soubory větší jak 50 MB atd.

SDExplorer
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlé nastavení
+ jednoduchá obsluha
- nelze namapovat jako další jednotku
- ve Windows XP nefunguje korektně (občas se objevují chyby)
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).


WinBin2Iso 1.6 – freeware
Tato aplikace slouží k převodu BIN souborů na ISO. Máte-li tak nějaký image právě v tomto formátu a nechcete si instalovat program, co umožní jeho čtení, mohl by se vám hodit.

Po instalaci WinBin2Iso tlačítkem načtete zdrojový soubor s koncovkou BIN. Zvolíte datové úložiště, na které se má zapsat nový soubor ve formátu ISO. Následně kliknete již pouze na tlačítko Convert a to je vše. Během několika okamžiků dojde ke zkonvertování. Pak již lehce nějakým programem pro tvorbu virtuálních optických mechanik načtete soubor podporující právě ISO.

WinBin2Iso

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ jednoduché
+ nemusí se instalovat
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (18 KB).


Google Calendar Sync 0.9 – freeware
Používáte-li pro plánování svého času Google kalendář a zároveň kalendář nacházející se v Outlooku, pak by možná bylo lepší, pokud byste data zapsaná buď v jednom či druhém kalendáři měli přístupná v obou zároveň.

Toho lze docílit dvěma způsoby. Buď akce zapisovat do obou kalendářů zvlášť, anebo je synchronizovat. Google na toto naštěstí myslel a pro své uživatele připravil jednoduchou utilitku Google Calendar Sync. Ta po instalaci v PC umožňuje obousměrnou synchronizaci dat mezi aplikacemi Google Calendar a Microsoft Outlook. Usadí se přitom v systémové oblasti hlavní lišty, kde je po ruce formou ikonky.

Po přihlášení k vašemu účtu na Google kalendář (vyplňte přihlašovací jméno a heslo) si můžete zvolit, zda chcete synchronizovat oboustranně, jednostranně z Outlooku či Google kalendáře a také četnost synchronizace a to v minutách (minimum je 10 minut).

Google calendar

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jednoduše se nastavuje
+ lze si vybrat směry synchronizací
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (684 KB).


MozBackup 1.4 - freeware
MozBackup již řadu let slouží k zálohování či obnovení uživatelských profilů aplikací jako je Firefox, Thunderbird, Sunbird atd. Pokud jste neměli zatím tu čest se s ní seznámit, udělejte to nyní.

Nejdříve musíme napsat, že jde o českou aplikaci od Pavla Cvrčka. S pomocí tohoto programu můžete snadno v případě potřeby zálohovat svoji elektronickou poštu, oblíbené položky, kontakty apod., které jsou uloženy v uživatelském profilu aplikací Firefox, Thunderbird, Sunbird, Flock, Postbox (Express), SeaMonkey, Mozilla Suite, Spicebird, Songbird, Netscape a Wyzo. Program je spustitelný pod operačním systémem Windows 98 a vyšším.

Zálohovat data lze i ručně, ale proč, když pro tento účel existuje funkční a jednoduchá aplikace? MozBackup vám však navíc dovolí ukládané informace vložit nejen do jednoho souboru, ale také ho může opatřit heslem. Na vás je jen, abyste zvolili, které součásti chcete zálohovat. Tak například u Firefoxu můžete zvolit - obecné nastavení, záložky, historii, rozšíření, hesla, cookies atd.

MozBackup

Operační: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ lze si vybrat co zálohovat
+ záloha a obnova prohlížečů a e-mailových klientů
+ opatření archívu heslem
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (773 KB).


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Najdete na iDNES.cz