Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aplikace zdarma vám bleskově změní rozměry hromady fotografií

aktualizováno 
Nová verze českého nástroje zvládne editaci, zpracování a zmenšování mnoha fotografií najednou. Podstatné údaje o RAM modulech zjistíte z programu RaMMon. Na světě je i novinka v podobě českého bezpečnostního balíku aplikací a třináctá verze oblíbeného programu pro úpravu fotografií.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: shutterstock.com

Jpeg Resampler 2010 – freeware pro nekomerční použití
David Macek koncem srpna vydal novou verzi svého programu pro změnu velikosti fotografií. JPEG Resampler 2010 oproti předchozím verzím byl přepracován a doplněn o další funkce. Nyní je napsán v jazyce Delphi 2009.

Při jeho vývoji byl kladen velký důraz na jednoduchost, uživatelskou přívětivost a snadnou ovladatelnost. Může se hodit například tehdy, pokud chcete fotografie odeslat elektronickou poštou, či je umístit na webové stránky – stačí vybrat rozměry či počet Mpix a metodu resamplingu.

Dále umí převádět soubory mezi různými obrazovými formáty (podporuje JPEG, JP2, PNG, GIF, BMP, JNG, TGA, TIFF), nastavit ořez, pracovat s metadaty, vytvářet fotogalerie, vkládat text či logo do snímků, automaticky je otáčet podle metadat a ještě více. Potěšující je jistě i to, že aplikace umí pracovat s více vlákny najednou (vhodné pro vícejádrové CPU), přidávat GPS souřadnice do metadat (podle GPX souboru) a uživatelské rozhraní lze přepínat mezi rozšířeným a pokročilým režimem.

Jpeg Resampler 2010
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ dávkové zpracování
+ obsahuje základní funkce pro práci s fotografiemi
+ vodotisk a konverze mezi formáty
+ kontextové menu
- neodstraňuje červené oči
- chybí tlačítko pro minimalizaci okna
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,3 MB).


RaMMon 1.0 – freeware pro nekomerční použití
Na světě je nový program pro zjišťování detailních informací o paměťových modulech instalovaných v počítači. Nemusíte tak nutně rozebírat počítač, abyste zjistili, jaké RAM moduly se v PC nachází.

Programů pro výpis systémových informací existuje celá řada, nechcete-li nějaký komplexní a zatoužíte spíše po jednoúčelovém nástroji pro proklepnutí informací o RAMkách, pak použijte RaMMon. Zobrazí vám množství atributů jako výrobce, typ, jejich frekvenci, kapacitu, časování, revizi, rok a týden výroby, voltáž atd. V závislosti na pamětích dokonce lze získat údaje jako rozměry modulu, maximální provozní teplotě a ještě více. Zobrazené údaje máte možnost zkopírovat do schránky Windows, anebo uložit do HTML či TXT souboru.

Jpeg Resampler 2010

Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost informace uložit do HTML a TXT souboru
+ k dispozici i 64bitová verze
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1 MB).


TrustPort Total Protection 2011 – 30denní trial
Po roce přicházejí i nové verze tuzemských bezpečnostních balíků TrustPort. Mezi hlavní změny patří počet balíků a jiný název. Dosud jste se mohli setkávat se dvěmi verzemi a označením TrustPort Antivirus a TrustPort PC Security. Nyní se jmenují TrustPort Antivirus, TrustPort Internet Security a TrustPort Total Protection.

Nové verze přinášejí zdokonalení jak v oblasti funkcí, tak v oblasti ovládání. Vyznačují se novým uživatelským rozhraním, zrychlením rezidentní i internetové ochrany a optimalizací metod aktualizace. Zatímco první produkt se skládá z rezidentní antivirové ochrany a kontroly na vyžádání, druhý ještě přidává osobní firewall, poštovní antivirovou ochranu, likvidaci spamu, webovou antivirovou ochranu, rodičovský zámek a vytvoření přenosného antiviru.

Poslední verze k tomu všemu ještě umožňuje šifrovat virtuální disky, vytvářet šifrované archivy, bezpečnou skartaci dat a vyrobit záchranný systémový disk. Práce s programy je snadná. K dispozici máte i možnost měnit jejich uživatelský vzhled.

TrustPort Total Protection

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ uživatelská přehlednost
+ součásti balíku mají vlastní nastavení
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (196 MB).


Zoner Photo Studio 13 – 30denní trial
Další verze programu pro zpracování fotografií přináší zejména plnou podporu 64bitového operačního systému (konečně budete moci využít pro úpravu obrázků více paměti), práci s více jádry procesoru, implementaci zobrazování v 10bitové barevné hloubce (přechody podobných barev jsou plynulé) a několik funkcí navíc.

Zejména 64bitová podpora a práce s více vlákny najednou se pozitivně podepsaly na výkonu – aplikace při náročnějších aplikacích pracuje rychle. Vylepšení se dočkal i Katalog, ve kterém je nyní možné filtrovat fotografie s fulltextovým vyhledáváním v popiscích (v metadatech), podle uživatelského hodnocení, barevných značek a GPS údajů. Máte-li pojmenované složky a soubory a dáte vyhledat nějaké slovo (program slova i skloňuje), pak se díky průběžné indexaci souborů zobrazí prakticky ihned. Editor nově umí pracovat s průhledností a retušovací štětec získal inteligenci – analyzuje své okolí a podle něho přizpůsobuje výsledek (pouze tedy tupě neklonuje).

Zajímavou funkcí je i multiexpozice. Umožňuje odstranit šum nebo pohybující se objekty – máte-li více snímků z jednoho místa, lehce např. odstraníte pohybující se osoby (či je duplikovat). K dispozici jsou i další vylepšení, bohužel detekce obličejů u osob stále chybí – tvůrci programu nám k tomu sdělili, že implementovat řešení pro tuto funkci není jednoduché. Možná se jí však i přesto dočkáme v dalších verzích.

Zoner Photo Studio 13

Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ inteligentní retušování
+ multiexpozice
+ průhlednost
- chybí detekce obličejů u osob
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (87,4 MB).


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz