Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Archos Jukebox 6000 - přenosný 6GB disk a MP3 přehrávač

  0:05aktualizováno  0:05
Proč se omezovat nedostatečnou kapacitou pamětí MP3 přehrávačů či pouhými 650 MB, jež se vejdou na CD. Přehrávač založený na pevném disku poskytne hravě prostor pro 100 hodin nahrávek, a navíc může sloužit jako přenosný pevný disk.

Obrovské krabice MP3/CD přehrávačů dočasně zatlačily do pozadí hlavní výhodu přenosných digitálních přehrávačů - malou velikost. K současnému hitu - MP3/CD přehrávačům - existuje alternativa, která nabízí ve stejné velikosti mnohem větší kapacitu pro uskladnění MP3 souborů. Jsou jí přenosné přehrávače založené na pevném disku. Jejich nabídka není zdaleka tak široká, přesto jsme jich na našich stránkách několik představili (Personal JukeBox PJB-100 , Creative D.A.P. Jukebox, Neo 25).

Dalším zástupcem této kategorie digitálních přehrávačů je Archos Jukebox 6000. Jeho šestigigabytový disk vystačí na více než 100 hodin nahrávek ve "kvalitě blízké CD" (128 kb/s). Archos přehrává zvukové soubory formátů MP3 a WAV. Firma bude nabízet ke stažení aktualizace firmwaru, které by měly zahrnovat i podporu dalších formátů.

Velmi zajímavou možností je využití přehrávače jako přenosného paměťového média. Archos se připojuje k počítači přes univerzální rozhraní USB (přenosová rychlost 1.15 Mb/s), které však neslouží pouze pro přenos souborů. Jukebox je zároveň plně funkční pevný disk s USB rozhraním. S přehrávačem tak současně získáte přenosný pevný disk, který lze jednoduše připojit ke každému počítači. Proto na něj můžete ukládat nejen hudbu, ale jakékoliv druhy souborů. Kapacita 6 GB bohatě vystačí i na rozměrné video soubory. Podporované systémy jsou Windows 98/2000 a Mac OS 8.1.

Přehrávač se vyznačuje zajímavě tvarovaným krytem, který se vyrábí v modré a stříbrné barvě. Jeho rozměry jsou 114 x 81 x 33 mm, hmotnost dosahuje 290g. Informace o přehrávání se zobrazují na osvětleném displeji LCD. Archos je vybaven zvukovým vstupem i výstupem. Jeho napájení obstarávají 4 články AA (Ni-Cad), které by měly vydržet pět hodin přehrávání. Akumulátory je možné dobíjet pomocí síťového adaptéru.

Přístroj vybavený pevným diskem je přirozeně citlivý na zacházení. Protinárazový systém Archosu by měl podle výrobce přehrávač (disk) ochránit před "situacemi, které by zničily jiné srovnatelné jednotky". Nerušený poslech zajišťuje vyrovnávací paměť o velikosti 2MB, do níž se předem načítá 30 až 100 sekund nahrávky.

Spolu s přehrávačem získáte pouzdro, sluchátka, síťový adaptér a propojovací kabel USB. Doprovodný software tvoří Real Player Jukebox.

Cena výrobku je pochopitelně vyšší než u CD/MP3 přehrávačů. Na Amazon.com je možné získat Archos za 350 dolarů, což je však výrazně méně než u konkurenčních výrobků stejné kategorie.

Výrobce: Archos
Website: www.archos.com
Cena: $349.99

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

Nový „walkman“ od Sony váží 2,5 kg a stojí přes 200 tisíc korun

Sony DMP-Z1

Míří na ty úplně nejnáročnější posluchače a k jejich uspokojení se snaží dojít kombinací klasických audiofilských...

Český rozhlas slaví úspěch s první hrou živě vysílanou odrazem přes Měsíc

První živě vysílaná hra odrazem přes Měsíc. Ze Země na Měsíc od Julese Verna...

Stanice Český rozhlas Dvojka v neděli poprvé v historii vysílala odrazem o měsíční povrch. Rozhlasovou hru na motivy...

Najdete na iDNES.cz