Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ashampoo MP3 Analyzer 1.1 - rychle najde vadné MP3 soubory

  0:04aktualizováno  0:04
Velmi užitečný a přitom jednoduchý program vám umožní během chvilky najít všechny chybné MP3 soubory ve vaší hudební sbírce. Program je neocenitelný hlavně pro kontrolu souborů z internetu a bezpečné vypalování zvukových CD přímo z MP3.
MP3 Analyzer je užitečnou pomůckou pro hledání chybných MP3 souborů. Firma Ashampoo mířila tímto programem hlavně k bezproblémovému využití svého dalšího softwarového produktu AudioCD MP3 Studio 2000. AudioCD MP3 Studio 2000 byl první program, který umožnil vypalovat zvuková CD přímo z MP3 souborů. Kritickým problémem tohoto a obdobných programů jsou chybné MP3 soubory s chybějícími a vadnými rámci. Výsledkem práce s takovými soubory může být zejména při současné dekomprimaci a zápisu ("on the fly") zkažené CD nebo přinejlepším CD s chybami.

Právě to přivedlo Ashampoo na myšlenku jednoduchého programu, který by uměl rychle identifikovat narušené a zničené MP3 soubory, které mohou při vypalování způsobit problémy. Kontrola poslechem je příliš zdlouhavá a hlavně nepřesná a nedokonalá. Mnohé MP3 přehrávače přitom dokážou chyby MP3 souborů při reprodukci alespoň částečně potlačit. Použijete-li nejprve MP3 Analyzer a ten soubory označí jako OK, můžete je podle Ashampoo s klidným svědomím uložit na zvukové CD (kontrola se přirozeně netýká zvukové kvality souborů). Program má velmi přísné měřítko, odhalí všechny narušené soubory a někdy se mu nelíbí ani soubory, které u jiných programů projdou bez potíží. Protože je MP3 Analyzer primárně pomocným programem pro zmíněné AudioCD MP3 Studio 2000, upozorňuje také na soubory, které je nutno nejprve konvertovat, protože mají jinou vzorkovací frekvenci, než je vyžadováno pro jejich vypálení (44.1 kHz).

Využití tohoto pomocníka není pochopitelně vázáno na zápis zvukových CD a umožňuje každému získat přehled o kvalitě jeho kolekce MP3 souborů. Nejpřínosnější je použít program na kontrolu souborů získaných z internetu a dalších nejistých zdrojů. Zejména soubory z výměnných sítí typu Napster bývají často poškozené mnohonásobným a mnohdy chybným přenosem. MP3 Analyzer je v takovém případě neocenitelnou pomůckou pro rychlé ověření souborů.

Použití programu je opravdu jednoduché. Stačí otevřít všechny soubory, které chcete zkontrolovat a spustit analýzu. Její výsledky si můžete uložit v textovém souboru. Hromadné zpracování souborů je zásadní výhodou proti programu MP3Trim, který také dokáže odhalit chyby a dokonce je umí opravit, ale ve freewarové verzi umožňuje pracovat pouze s jedním souborem a navíc je velikost zpracovávaných souborů omezena. Ani MP3 Analyzer však není dokonalý.Nedokáže zpracovávat více adresářů a počet najednou otevřených souborů také není neomezený. Všechny soubory ke hromadné kontrole musíte umístit do jediného adresáře nebo adresáře zpracovávat postupně. Program také nepůsobí zcela odladěným dojmem a u některých souborů se zasekává. Přes uvedené výhrady však zůstává velmi užitečnou informativní pomůckou.

Program MP3 Analyzer je freeware, ale neregistrovaná verze je částečně omezena. Pro registraci se musíte přihlásit k odběru zpráv firmy Ashampoo, který je zcela zdarma a bez závazků a může být kdykoliv zrušen. Program vám pak umožní jediným tlačítkem přesunout všechny poškozené soubory do určeného adresáře. Soubory identifikované jako vadné budou navíc pro větší přehlednost zobrazeny v červené barvě, takže výsledek bude patrný na první pohled.

Pro úplnost ještě musíme upozornit na program, který Ashampoo distribuuje pod názvem MP3 Check&Convert. Program je zcela totožný s verzí 1.0 MP3 Analyzéru, ale přidává navíc možnost rovnou dekomprimovat poškozené soubory, aby je bylo možné případně opravit. Program nabízí převod do běžných zvukových souborů WAV PCM nebo do WAVu s úspornou, ale nedegradující kompresí 1:4, kterou dobře znají majitelé AudioCD MP3 Studia 2000.

Systémové požadavky:
Pentium 60 MHz; 32 MB RAM

Výrobce: Ashampoo
Website: www.ashampoo.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://www.simtel.net (1.46 MB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Najdete na iDNES.cz