AsiaNews z minulého týdne

aktualizováno 
V dnešních Asijských novinkách Vám ukážeme novinky představené u příležitosti výstavy "Macworld" v Tokyu - solární nabíječku pro PALM, software pro přehrávání videa v PALMu, novou řadu iMaců a bezdrátový LAN kompatibilní tiskový server; dále pak nový, sku

Asia-9.JPG (13465 Byte)TOKYO - solární nabíječka pro Palm byla představena na výstavě "Macworld" v Tokyu. Společnost Apple Computer Inc. upřela svou pozornost na svět PDA a u příležitosti výstavy "Macworld" představila nové výrobky spojené právě s Palmem. Ask Corp. vystavovala solární nabíječku s názvem "Scotty". Scotty byl vyvinut německou společností Solarc GmbH. S použitím příslušného konektoru lze Scottyho připojit k Palmu a nabíjet pak za pomoci slunečního světla. Prodejní cena zatím nebyla stanovena, ale neměla by přesáhnout částku 10.000 jenů (85 USD). Scottyho lze standartně připojit k Palmu Vx, IIIc, a WorkPadu c3; na japonském trhu se objeví již v březnu.

Asia-9-a.JPG (12963 Byte)Další z novinek, které upoutaly na výstavě pozornost, byla aplikace "gMoviePlayer" - vyvinuta americkou společností Generic Media Inc. Aplikace umožňuje Palmu přehrávat soubory QuickTime, AVI a MPEG1 video. Videosoubory byly nejdříve konvertovány do formátu gMovie na PC používajícím software gMovieMaker a pak přeneseny do Palmu. Software "gMoviePlayer" byl původně svázán s výrobkem CLIE od firmy Sony Corp., ale společnost Generic Media aktualizovala software pro použití pro Palm-kompatibilních PDA a také vyvinula konverzní software pro PC Macintosh. Aplikace podporuje obojí - jednobarevné i barevné video. Software bude k dipozici prostřednictvím internetové stránky Generic Media za cenu 29.97 USD.


Asia-9-b.JPG (14106 Byte)TOKYO - Samsung představuje nový, cenově dostupný 17" TFT-LCD monitor. Společnost Samsung Japan Corp. představila 26. února nový, již skutečně cenově dostupný 17" TFT-LCD s názvem "SyncMaster 170T". Monitor se bude prodávat za cenu 119.000 jenů = cca 1.020 USD. Samsung Japan také snížil cenu svého SyncMaster 570STFT (15" TFT-LCD) a to o plných 28.4%  na 59.800 jenů (cca. 512 USD!!). Monitory "SyncMaster 170T" i "SyncMaster 570STFT" se prodávají přímo prostřednictvím internetové prodejní stránky "digital Dpt.." Oba monitory jsou v současné době ve své kategorii cenově nejdostupnější na japonském trhu.


Asia-9-c.JPG (6490 Byte)TOKYO - Výstava "Macworld" podruhé - představuje novou řadu iMaců. Výkonný ředitel společnosti Apple Computer Inc.představil u příležitosti výstavy "Macworld" 2001 novou řadu PC iMac a také nový grafický čip vyrobený společnými silami firem Nvidia Corp. a Apple Computer.  Dalším bodem bylo představení "Digital Hub" - nového konceptu osobních počítačů Apple Computer. Apple Computer uvede operační systém Mac OS X na japonský trh již 24. března - bude vybaven fonty japonské řeči nazývanými "Hiragino Kaku." Společnost také představila "GeForce3" - nový grafický čip, který se také začne prodávat již koncem března za cenu 68.000 jenů.

Asia-9-d.JPG (6202 Byte)Koncept "Digital Hub" má povzbuzovat potencionální zákazníky ke koupi tím, že je spojí s různými druhy audiovizuálního příslušenství. Například "iTune" se používá k vytváření hudebních CD s pomocí Mac počítačů; "iDVD" se zase používá k výrobě DVD-R. Nový "Cube" obsahuje 450MHz PowerPC G4 procesor, 128MB paměť a 20GB HDD a také CD-RW. Na obrázcích vidíte nové modely iMacu - "Flower Power" s květinovým designem a "Blue Dalmatian". Také sem byly přidány CD-RW mechaniky namísto CD-ROMů.  Na japonský trh se oba modely dostaly již 22. února a prodávají se za ceny v rozmezí 108.000 až 158.000 jenů.


Asia-9-e.JPG (10629 Byte)TOKYO - Výstava "Macworld" potřetí - HP vystavuje bezdrátový LAN - kompatibilní Printer Server. Hewlett-Packard Japan Ltd. (HP Japan) vystavuje bezdrátový LAN-kompatibilní tiskový server u příležitosti výstavy "Macworld", která se koná v Tokyu. Výrobek je kompatibilní s "AirMac" bezdrátovým LAN, rychlost přenosu dat je 11Mbps. Společnost demonstrovala možnosti výrobku když propojila printer s Macem prostřednictvím AirMacu a takto vytiskla data s téměř nulovým zpožděním. AirMac vyhovuje "IEEE802.11b" standartu pro bezdrátové sítě LAN. Cena ani datum uvedení na trh zatím nebyly stanoveny.


asia-9-f.jpg (11329 Byte)TOKYO - Společnost NEC představuje barevný reflexní TFT-LCD panel pro mobilní telefony. NEC Corp. vyvinul reflexní "2" barevný TFT-LCD panel s označením "NL1216ER26-02" a s rozlišením 120 x 160 pixelů. Nový panel má 4 hlavní charakteristické rysy: (1) jeho spotřeba energie je menší než 1/10 současných panelů společnosti NEC a to díky použití nového kontrolního čipu LSI s RAM; (2) má odrazovost 40% a kontrast 40:1; (3) díky TFT přepínačům může "hladce" zobrazit pohyblivé obrázky; (4) vstupní signály umožňují rozlišení 4.096 barev. NEC plánuje začátek hromadné výroby na duben 2001.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz