Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Asijské novinky

aktualizováno 
Nový model PDA ZAURUS od společnosti SHARP, BLUETOOTH elektronické pero, dalším Bluetooth výrobkem v řadě je nový typ mobilního telefonu SONY, elektronická mapa určená pro mobilní telefony a nová generace PlayStation2 s AOL ve vývoji ... to jsou Asijské n

TOKYO - Nový model PDA Zaurus od společnosti Sharp přichází na trh. 21. května se v Japonsku začne prodávat nový model PDA Zaurus s označením Zaurus M1-L1 (na obrázku vlevo). Jeho cena se bude pohybovat na rozmezí 43.000 jenů (cca. 350 USD). U nového výrobku se jedná o "obchodní" verzi modelu M1-E1, který se prodává již od prosince loňského roku. Nový model se vyznačuje především lepší manipulační schopností (větší tlačítka), uprostřed operačního panelu je pak umístěno "scroll a input" rolovací tlačítko. Funkčnost je zaměřena především na e-mail a plánování rozvrhu - i zde se projevuje určení pro pracovní využití. Na rozdíl od svého předchůdce M1-E1 nový Zaurus M1-E1 ovšem neobsahuje možnost přehrávání video- a hudebních souborů.

mso-ansi-language:CS">TFT LCD nabízí 65.536 barev; došlo k vylepšení jeho kontrastu oproti TFT LCD použitých u předešlých modelů. Zařízení obsahuje zabudovaný CompactFlash (CF) card slot, který "pracuje" mimo jiné s mobilním telefonem typu "P-in Comp@ct" CF-type od NTT DoCoMo Inc., nebo LAN kartou od  Xircom Inc. pro připojení k místní síti. Také obsahuje bezpečnostní digitální card slot. Pro jednoduché připojení k PC používá Zaurus M1-L1 kolébku jako série PDA Palm. Kolébku lze k PC připojit prostřednictvím USB nebo RS-232C kabelem. Kolébka a kabel nejsou ovšem součástí dodávky a prodávají se zvlášť - kolébka za cenu 4.000 jenů (cca. 33 USD) a souprava pro propojení (USB interface) za cenu 9.000 jenů (cca. 73 USD).


TOKYO - Společnosti Cybird a Anoto uvádí Bluetooth elektronické pero. mso-ansi-language:CS"> Švédská společnost Anoto AB se také rozhodla, že založí v Japonsku svou pobočku, která bude mso-ansi-language:CS">vyvíjet, podporovat a poskytovat služby integrace systému pro Bluetooth elektrická pera. mso-ansi-language:CS">Pero (na obrázku) dokáže rozeznat rukou psané písmo za pomoci CMOS obrazového snímače umístěného na hrotu. Rozeznané písmo se ukládá do paměti pera a pak se bezdrátově přenáší do mobilních telefonů, PDA nebo PC za pomoci protokolu Bluetooth. Podmínkou užití je psaní na speciální papír; strana napsaného textu se odešle po zaškrtnutí políčka umístěného na konci stránky. mso-ansi-language:CS">

mso-ansi-language:CS">O podobném výrobku - tzv. font-family:"Times New Roman";mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-ansi-language:CS;mso-fareast-language:CS;mso-bidi-language:AR-SA">"e-pen" od jiného výrobce - společnosti Pilot jsme již psali v únorových Asijských novinkách.


TOKYO - KDDI začne s prodejem Bluetooth cdmaOne mobilních telefonů. Novinka s názvem  mso-ansi-language:CS">C413S (na obrázku vpravo) se na japonském trhu objeví v polovině června a bude prvním cdmaOne mobilním telefonem využívajícím Bluetooth technologii. mso-ansi-language:CS">Přístroj byl vyvinut společností SONY; jeho drobné rozměry a elegantní design se jistě budou líbit uživatelům stejně, jako možnost připojení PC k internetu za pomoci mobilního telefonu bez nutnosti použití kabelu. Mobil přitom může ležet ve vzdálenosti až 10 metrů od PC a může být uložen třeba i v šuplíku stolu, nebo v náprsní kapse saka. C413S nabízí 256 barev LCD, výběr ze 16 druhů zvonění a zvládne emailové zprávy o délce až 5.000 znaků. Bude se prodávat za nepříliš nízkou cenu 56.200 jenů (cca. 455 USD). 

mso-ansi-language:CS">Uživatelé si tak budou moci vyměňovat data a využívat například adresář, plánovač rozvrhu dne; v nabídce určené především pro mladé uživatele je pak dále hra s názvem "Miracle Lovers" - ta kromě jiného má tu vlastnost, že dokáže rozpoznat "přátele", kteří jsou v blízkosti, což může být v přelidněným ulicích japonských velkoměst docela praktická pomoc. 

mso-ansi-language:CS">Zatím jediné druhy PC schopné "bezdrátové komunikace" s C413S jsou od SONY VAIO C1 série modely "C1VRX/K," a "PCG-C1VSX/K" (ten se začně prodávat od 26. května) a laptop VAIO Note SR série modely "PCG-SR9M" a "PCG-SR9M/K". V brzké době se také začne vyrábět série PDA CLIE, které bude také vybaveno Bluetooth.

mso-ansi-language:CS">Zpět k C413S; jeho hlavní technické specifikace jsou následující: LCD o rozlišení 120 x 160 dots, zobrazí až 8 řádek (max. 10 písmen na řádce). Baterie vydrží 210 minut nepřetržitého provozu, nebo 220 hodin ve "standby". Co se týče E-mailů, kapacita schránky zpráv odeslaných je 58KB, nebo maximálně 250 zpráv. Schránka zpráv přijatých pak dosahuje kapacity 125KB, nebo až  500 zpráv. Další paměť pro ostatní  data (např. obrázky apod.) je 200KB. Nakonec ještě rozměry - ty jsou 44 x 127 x 19 mm, hmotnost pak 90g.   


TOKYO/San Diego - Japonské společnosti Navitime a mso-ansi-language:CS">Mitsui & Co. představují prototyp mapy určené pro mobilní telefony. Stalo se tak u příležitosti Qualcomm Inc."s BREW 2001 konference vývojářů, která se konala minulý týden v San Diegu (USA). Mapu lze prohlížet v měřítku mso-ansi-language:CS">1: 25.000, zaměřit na detail a posouvat. Mapa je ve speciálním vektorovém datovém formátu "V format" - ten dokáže zmenšit informace do datově menšího objemu, než je obvyklý formát GIF nebo PNG. Japonská společnost Navitime je zkušeným vývojářem mapových verzí pro Windows (na obrázku vidíte reprodukci Digitální mapy 2500 - Spatial Data Framework)mso-ansi-language:CS">. 

mso-ansi-language:CS">Ještě než se dostane výrobek na trh, chce ho Navitime zkombinovat s technologií VectorOne - geomagnetickým kompasem vyvinutým společností Qualcomm. Za pomoci této technologie bude mapa vždy zobrazena tak, že severní směr mapy bude na horní části displeje a když se bude uživatel s mobilem pohybovat, bude se jako kompas otáčet dle severu i mapa samotná.


TOKYO - Sony computer a AOL spolupracují na vývoji PlayStation nové generace. Cílem obou společností je vytvořit prostředí pro uživatele PSmso-ansi-language:CS">2 tak, aby mohli za pomoci konzoly PS2 využívat služby AOL jako např. chaty, okamžité zasílání zpráv (instant messaging) a e-maily. Také mají v úmyslu vyvinout novou verzi prohlížeče Netscape, který by pracoval na PS2.  mso-ansi-language:CS">K tomu, aby bylo možné vytvořit ideální podporu služeb AOL za pomoci PS2 se ještě do konce trhu v japonských obchodech objeví řada nových periferních výrobků určených speciálně pro hrací konzole - včetně  HDD, LCD podporujícího NTSC/PAL a XGA, klávesnice a myš. Také nový PS2 software již bude zahrnovat podporu služeb AOL.

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Pokud nevíte, co si s takovým výkonem počít, není to notebook pro vás

Eurocom Sky X7C nesmíte porovnávat s notebooky. Je to desktop.

Otestovali jsme notebook Eurocom Sky X7C. Je to v podstatě výkonný stolní počítač s monitorem a klávesnicí zabalený do...

Toshiba končí s notebooky. Výrobu koupí za hubičku Sharp

Ultrabook Dynabook Kira V634 má mít výdrž 22 hodin.

Japonská společnost Sharp koupí za 36 milionů dolarů (788 milionů Kč) kontrolní podíl v divizi osobních počítačů další...

Microsoft opět zkusí zaútočit na Apple. Nasadí levný Surface proti iPadu

Nový Microsoft Surface Pro 2

Microsoft podle agentury Bloomberg opět chystá levnější tablet, aby zkusil dobýt zatím neotřesitelnou pozici iPadu....

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz