Asijské novinky: co uvařili za oceánem tento týden?!

  0:30aktualizováno  0:30
Růžový "Hello Kitty" mobilní telefon se chystá ovládnout Japonský trh; Sony začne v září prodávat digitální fotoaparát, který dokáže nahrávat videozáznam ve stejné kvalitě jako digitální videokamera; vozidla TOYOTA budou moci ve svých navigačních systémů využívat informační službu "G-BOOK"; KDDI přichází na trh se čtyřmi novými modely mobilních telefonů se zabudovanou kamerou...
TOKYO - KDDI začíná prodávat GPS "Hello Kitty" mobilní telefon. Pravidelní čtenáři "Asijských novinek" si jistě vzpomínají na drobné "Kitty úlety" (notebooky, PDA apod.), o kterých jsme Vás v minulosti informovali. Vždy se jednalo o o růžové věcičky, které vypadaly spíše jako dětské hračky, ovšem jednalo se vždy o plnohodnotné "nadupadné" přístroje, které pouze "tak trochu jinak vypadají". 

Dnes Vám chceme ukázat další v řadě: novinku od společnosti DDI a Okinawa Cellular Telephone - GPS "Hello Kitty" mobilní telefon. Ten na japonský trh zaútočí v polovině září. Jako vždy, i tentokrát se jedná o kvalitní přístroj - nový model značky Sony "A3014S" podporující funkci GPS. Uživatel si tak bude moci vybrat ze tří různých výměnných "Kitty" panelů: "Klasický" v perlově růžové barvě s "Hello Kity" logem, "Růže" - se vzorem rozkvetlých růží a "Hello Kitty" logem a konečně "Zebra" opět se vzorem růží na zdrcadlovém podkladu a samozřejmě opět logem "Hello Kitty".   

"Hello Kitty" se neobjevuje pouze na "obalu", ale také na pozadí displeje, na anténě, na "těle" přístroje pod LCD a na tlačítku pro zapínání přístroje, stejně jako na druhém malém displeji. Aby toho nebylo dost, "Hello Kitty" animace na uživatele mrkají i při přijímání hovoru, posílání/přijímání zpráv a zapínání/vypínání přístroje.

V režimu "stand-by" uživatel může díky malému displeji vždy zkontrolovat aktuální kvalitu signálu, a to bez nutnosti rozevírání přístroje (na obrázku vlevo). Komu obrázky nestačí, toho jistě potěší skutečnost, že "Kitty" i "mluví". Dokáže říci "Haló", když se přístroj rozevře. Při kontrolování nových e-mailů říká: "Přišly nějaké e-maily?" Bohužel výrobce neposkytl informaci, zda telefon dokáže i mňoukat... 

Nakonec ještě technická specifikace: vysokorychlostní přenos dat 144 kbps; možnost nepřetržitého hovoru v délce 160 minut; 2MB datová kapacita; možnost uložení až 250 odeslaných zpráv a 500 přijatých zpráv; 125 KB pro e-mail. Rozměry přístroje jsou 48 x 29 x 95 mm; hmotnost 110 g. Prodávat se bude za cenu okolo 12.800 jenů (cca. 105 USD).


TOKYO - Sony začíná prodávat digitální fotoaparát, který dokáže nahrávat videozáznam ve stejné kvalitě jako digitální videokamera. To alespoň tvrdí mluvčí společnosti Sony - v Japonsku se "DSC-MZ3" začne prodávat již 20. září. Jedná se o přístroj, který dokáže zachytit videozáznam ve velikosti  VGA (640 x 480 pixelů/ 30 snímků za vteřinu). CCD má rozlišení  2,11 miliony pixelů. (Na obrázku vidíte Microdrive, Li-ionovou baterii a DSC-MZ3.)

Kompatibilním záznamovým médiem jsou paměťové karty CompactFlash (typu I a II) a 1" HDD ("Microdrive.") Při použití 1GB Microdrivu lze nahrát až 12 minut videozáznamu. Při užití 32MB karty je maximální doba nahrávání jen 97 vteřin (při rozlišení 320 x 240 pixelů/ 30 snímků za vteřinu). Dle slov mluvčího společnosti je záznam tak kvalitní, že od sebe nelze odlišit videozáznam zachycený tímto přístrojem a přehrávaný na televizní obrazovce od záznamu, pořízeného digitální videokamerou. Doporučená prodejní cena je 58.000 jenů, ale výrobce počítá s tím, že se v japonských obchodech bude prodávat za 39.800 jenů (cca. 330 USD).  


TOKYO - TOYOTA začne poskytovat informační službu pro automobily pod názvem "G-BOOK". G-BOOK bude Toyota nabízet prostřednictvím mobilních telefonů třetí generace přímo do automobilových navigačních systémů. Nové modely automobilů Toyota již budou automaticky připraveny pro užití "G-BOOK". 

Informace budou uživatelům rozesílány prostřednictvím sítě třetí generace (CDMA 2000 1x standard) společnosti KDDI. Služby nabízené ve spolupráci s partnery obsahují: (1) zasílání informací při poruše, nebo nehodě, včetně žádosti o náhradní vozidlo, (2) zasílání informací o poloze vozidla prostřednictvím e-mailu, (3) zasílání aktuálních informací týkajících se umístění obchodů dle polohy vozidla a konečně (4) příjem aktualit a zpráv přijímaných prostřednictvím internetu, který systém sám řidiči přečte. Veškeré tyto služby si uživatel může individuálně nastavit a toto nastavení se pak uloží na server. Ještě do konce tohoto roku bude zprovozněna možnost propojení na uživatelův mobilní telefon, PC a PDA tak, aby tento měl možnost službu G-BOOK použít kdekoliv a kdykoliv. Dle slov mluvčího společnosti je v současné době v Japonsku polovina vozidel Toyota vybavena navigačním systémem. 


TOKYO - KDDI přináší na trh čtyři nové modely mobilních telefonů. Jedná se o přístroje třetí generace (CDMA2000 1x standard) se zabudovanou kamerou. 

Na obrázku zleva: "A5301T", "A3015SA", "A1014ST", "A1013K"

Na obrázku první model "A5301T" je od společnosti Toshiba a dokáže za pomoci zabudované CCD kamery (310.000 pixelů) nahrát video (ve formátu MPEG-4) včetně zvukového záznamu (ve formátu OCELP) v délce až 15 vteřin (při rozlišení 7-8 snímků za vteřinu). Tento záznam lze pak například zaslat jako e-mail, přičemž velikost souboru v délce 15 vteřin je okolo 20KB. 

Přístroj samotný je typu "flip" - tedy rozkládací; je vybaven slotem pro CD karty a k přístroji samotnému je přiložena 16MB SD karta. V kombinaci s 3 MB zabudované paměti dokáže tento mobilní telefon uložit až 1.200 obrázků, nebo 555 videozáznamů v délce 5 vteřin. 

Dalším nově nabízeným mobilem je  "A3015SA" od Sanyo Electric - ten v sobě kombinuje zabudovanou kameru a funkci GPS. Třetím v řadě je "A1014ST" od Tottori Sanyo Electric a posledním modelem je "A1013K" od společnosti Kyocera Corp. Všechny čtyři přístroje se v Japonsku začnou prodávat 20. září.  


-mr

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Ve dne manažer, v noci hráč. Lenovo chce jedním strojem uspokojit oba

Nývlt Václav: Lenovo Legion

Lenovo si nechalo zpracovat průzkum, podle kterého je dnes stále častějším hráčem počítačových her manažer ve středním...

Herní notebook s Core i9 a cenově dostupnější herní desktop. Novinky Acer

Nývlt Václav: Acer

Svět herních počítačů zažívá prudký růst, takže není divu, že se okolo nich točilo i představení novinek společnosti...

Nejhebčí touchpad a lehoučký 15,6" notebook. Acer představil novinky

Acer Swift 5

Notebook o velikosti 15,6" s hmotností méně než 1 kg, výkonný chromebook s heboučkým skleněným touchpadem a 10" tablet...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz