Asijské novinky za minulý týden

aktualizováno 
Dnešní Asijské novinky Vám představí budík, který používá soubory ve formátu MP3, nový TFT-LCD displej pro mobilní telefony od Toshiby, Bluetooth adaptér od firmy SONY určený pro CLIE PDA, baterii s vysokou životností od firmy Matsushita a nakonec se dozv

TOKYO - Společnost Idea International Co., Ltd., která se zabývá navrhováním a prodáváním zařízení do bytů uvádí na trh budík s názvem  "Sound Capture", který pro buzení používá hudební data z PC.

Společnost Idea International plánuje expedici svého výrobku do prodejen CD a prodejen výpočetní techniky. Cílem je prodej alespoň 50.000 kusů do konce tohoto roku.

"Sound Capture" umožňuje downloadování hudebních souborů ve formátu MP3, WAV, a také originálním formátu společnosti, stejně tak jako nahrávek z kompaktních disků pro jejich použití jako zvuku buzení. Budík je napájen třemi AA bateriemi. Jeho rozměry jsou 155 x 80 x 135 mm; hmotnost 260g (bez baterií). Lze jej připojit k PC prostřednictvím "portu tiskárny"; v dodávce je obsažen i propojovací kabel. Společnost má zároveň v úmyslu přijít na trh s budíkem, který nabízí USB rozhraní. Prostřednictvím webové stránky si uživatel může downloadovat různá SW příslušenství, jako například zvukové efekty. Na japonský trh se výrobek dostane v dubnu tohoto roku a jeho cena byla stanovena na 6.800 jenů, tedy cca 57 USD.


TOKYO - Toshiba Corp. přichází s novým nízkoteplotním TFT-LCD panelem určeným pro mobilní telefony. Společnost nejdříve začne s prodejem reflexního panelu, který používá čelní osvětlení jako podsvícení a poté začne s výrobou poloprůhledného panelu s podsvícením. Hlavním cílem vývojářů bylo snížení spotřeby energie. Jelikož nový okruh začleňuje 1-bit SRAM pro pixel, budicí obvod může vyloučit přístup pro odesílání a přijímání operací s  periferním okruhem, došlo ke snížení spotřeby energie na polovinu. Spotřeba energie tohoto 2" (úhlopříčka 5cm) reflexního panelu je 25mW/pohyblivý obrázek (rozlišení 4.096 barev) a méně než 2mW/ nepohyblivý obrázek (8 barev).


TOKYO - Společnost Sony oznámila, že koncem června začne s prodejem Bluetooth adaptéru určeného pro CLIE PDA. Tak bude umožněna bezdrátová komunikace s příslušně vybavenými PC a mobilními telefony. Důvodem pro relativně pozdního uvedení na trh je skutečnost, že většina výrobců plánuje se začátkem prodeje nových Bluetooth mobilních zařízení až na léto tohoto roku. Majitelé nového modelu CLIE PEG-N700C, které se začne prodávat již 7. dubna si tak budou muset počkat až do léta. Adaptér o velikosti pouhé poloviny vizitky usnadní uživatelům, kteří jsou na cestách, přístup na síť internetu. Adaptér bude kompatibilní se všemi existujícími modely CLIE PDA, jakož i s novým modelem PEG-N700C. Sony propagovala své CLIE jako internetový terminál již od uvedení prvního modelu vloni na podzim. Všechny modely CLIE jsou vybaveny kabely přo připojení k telefonům, ovšem právě používání kabelů je nepraktické pro většinu uživatelů a tak jich většina své CLIE PDA používá jen pro svůj osobní management (aplikace jako například ukládání adres, plánování pracovního dne apod.). To vše by se ale nyní mělo změnit. CLIE Bluetooth adaptér se bude prodávat za cenu 15,000 jenů, což odpovídá v přepočtu částce asi 125 USD. 


TOKYO - Matsushita Battery Industrial Co., Ltd., zabývající se vývojem baterií přichází na trh s "LR6(G)" -  AA alkalickou baterií s vysokou životností. Její pokles napětí je menší než u běžně vyráběných. Baterie LR6(G) umožňuje navýšení operačních hodin digitálních zařízení (jako například digitálních kamer) o cca 30% a vzhledem k této uživatelsky příjemné vlastnosti se očekává poměrně velký zájem zákazníků. S prodejem se začalo již 1. března a cena byla stanovena na 160 jenů, což odpovídá cca. 1,30 USD.


TOKYO - Nintendo Co., Ltd. oznámil, že se mu podařilo vyvinout "Card-e Reader" - zařízení, které propojí papír a "Game Boy Advance." Partnerem Nintenda na tomto projektu je společnost Olympus Optical Co., Ltd. Game Boy Advance bude mít svůj debut 21. března. Speciální zařízení bylo navrženo ke čtení informací, nahraných na čárkovém kódu. Aplikace této "čtečky" obsahují ukládání dat herního charakteru a "mini her" na přenosnou kartu. "Card e-Reader" se začne prodávat na podzim tohoto roku jako příslušenství série "Pocket Monster". Nintendo a Olympus Optical vyvinuli tento výrobek společně a bylo při tom použito "ScanTalk" (reprodukce hlasu) - technologie  právě od společnosti Olympus Optical. "ScanTalk" nahrává hlasová data ve formě čárkového kódu na papír a přehrává je s pomocí speciální čtečky. "ScanTalk" byl vyvinut exkluzivně pro "Card e-Reader" a jeho kapacita byla několikrát navýšena; na rozdíl od tradičního zařízení čárkového kódu. "Card-e" - papírové karty, používané pro Card-e Reader, mají informace nahrané na čárkovém kódu vytištěné na pravé straně a na spodní části karty; je možno uložit až  2,064 bajtů dat na delším čárkovém kódu a nebo 1,296 bajtů na kratším čárkovém kódu. "Card-e" má téměř stejnou velikost jako v Japonsku populární "Pokemonové karty" (88 x 64 mm). Nintendo má v úmyslu nabízet "Card-e Reader" exkluzivně pro Pokemonovu sérii a také zvažuje její využití i u dalších svých výrobků. 

Autor:


Témata: Trendy, Notebook, Sony, Toshiba

Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Další z rubriky

Revoluce, nebo další slepá ulička? Asus nahradil touchpad displejem

Asus ZenBook Pro 14

ScreenPad a NumberPad. Tak Asus nazývá kombinaci touchpadu s dotykovým barevným displejem a kombinaci touchpadu s...

Ideální notebook pro děti uhlobaronů. 15" stroj váží jen 990 gramů

Acer Swift 5

Není tomu tak dávno, kdy do kategorie „lehký 15“ notebook“ spadaly modely vážící jen lehce pod dva kilogramy. Acer na...

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...Najdete na iDNES.cz