Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Audiograbber 1.60 (recenze)

  21:18aktualizováno  21:18
Audiograbber patří bezpochyby mezi nejlepší programy pro digitální kopírování (grabování / ripování) skladeb z audio CD do .wav souborů, které narozdíl on analogového nahrávání přes zvukovou kartu zaručuje vytvoření kopie identické s originální nahrávkou na CD.
Audiograbber patří bezpochyby mezi nejlepší programy pro digitální kopírování (grabování / ripování) skladeb z audio CD do .wav souborů, které narozdíl on analogového nahrávání přes zvukovou kartu zaručuje vytvoření kopie identické s originální nahrávkou na CD. Audiograbber umožňuje provádět testy pro ověření bezchybnosti pořízené kopie, automaticky normalizovat nagrabovaná audio data, vypustit pauzu na začátku a/nebo konci skladby, exportovat audio data do externího kodeku (Fraunhofer, L3enc, ...) pro snadné vytvoření komprimovaného MP3 souboru a mnoho dalších zajímavých funkcí.

Audiograbber Main Window

Mezi nejzajímavější vylepšení v minulé verzi 1.50 patřila především možnost on-line odeslání track listu CD disku do CDDB databáze, podpora formátu MS Audio firmy Microsoft a rovněž možnost analogového kopírování poškrábaných/problematických disků přímo z CD-ROM mechaniky.

Novinky ve verzi 1.60

 • Nyní je možné nakopírovat všechny audio stopy na hard disk a převod do MP3 provést až později - vhodné především v případě, kdy máte k CD disku pouze dočasný přístup.

 • K nagrabovaným .wav souborům lze nyní snadno připojit veškeré ID3 informace - název skladby a interpreta včetně cílového adresáře, do kterého má být MP3 soubor umístěn. Při pozdějším převodu do MP3 souboru je automaticky vytvořen správný název MP3 souboru a poté je soubor umístěn do cílového adresáře. Vhodné obzvláště pro hromadný převod více nagrabovaných disků do MP3 najednou (např. přes noc).

 • V této verzi je rovněž jednodušší nagrabovat pouze část skladby. Lze například nagrabovat pouze 30 vteřin z každé skladby počínaje jednou minutou od začátku. Tyto parametry jsou samozřejmě nastavitelné. Užitečná funkce pro vytváření ukázek z celého disku.

  Audiograbber Line-In Sampling

 • Nejzajímavějším vylepšením je funkce Line-In sampling, pro analogové samplování z externích zdrojů přes analogový Line-In vstup zvukové karty. Její součástí je i možnost automatické detekce jednotlivých stop v závislosti na délce pauzy mezi skladbami nebo nahrávkami na vinylu, přičemž detekovaná délka skladby může být libovolně nastavena. Ve většině případů funguje Auto Split velmi dobře. Navíc je funkce Line-In sampling doplněna o velmi dobrý programovatelný časovač, s pomocí kterého lze snadno naprogramovat nahrávání například v pozdních večerních hodinách nebo v nepřítomnosti. Možnosti časovače jsou srovnatelné s programováním videa.

  Audiograbber 1.60 spolupracuje s IDE i SCSI CD-ROM mechanikami (seznam otestovaných CD-ROM mechanik najdete zde) a při instalaci nejsou žádné soubory nainstalovány mimo cílový adresář.

  Výrobce: Jackie the late night hacker
  Website: http://www.audiograbber.com-us.net
  Platforma: Windows 95/98/NT
  Demo: Windows 95/98/NT
  Cena: $25

 • Autor:  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Další z rubriky

  Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

  Tablet pro práci i zábavu

  Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

  Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

  „Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

  Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Najdete na iDNES.cz