Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autoškola, první pomoc, tance i sexuální polohy. Deset výukových programů

aktualizováno 
Tentokrát jsme pro vás připravili desítku aplikací pro samostudium a výuku v různých oborech. Můžete si mimo jiné procvičit morseovku, naučit se psát všemi deseti či se připravit na závěrečné zkoušky v autoškole.
Ilustrační foto - kniha

Ilustrační foto - kniha | foto: Profimedia.cz

Výukové programy a elektronické publikace slouží k samostudiu a mohou pomoci při vzdělávání v různých oblastech. Díky internetu a tzv. e-learningu jsou klasické metody, tedy pomocí programů, sice na ústupu, ale stále existuje řada programů a publikací, které za spuštění jistě stojí a na internetu v on-line podobě k dispozici nejsou. Vybrali jsme deset z nich a to z různých oblastí.

Autoškola 2006 2.2 – freeware
Program Autoškola 2006 je určen lidem, kteří se připravují na závěrečné zkoušky v autoškole, ale také těm, kteří si chtějí procvičit znalost silničních předpisů. Program kromě závěrečného testu obsahuje řadu dalších možností, jak se procvičit ve znalostech testových otázek. Jsou v něm implantovány řady režimů včetně prohlížení otázek, jejich procvičování a zkoušení. Vyžaduje BDE.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (40,9 MB).

Morseovka 3.0 – freeware
Chcete-li i vy porozumět řeči teček a čárek, zkuste využít jednoduchého překladatele a učitele Morseovy abecedy. Slouží pro překlad textu do morseovky a naopak. Nástroj však není určen pouze pro překlad, můžete ho totiž stejně dobře využít i pro učení. Z morseovky vás totiž vyzkouší a lze se naučit i Q-kódu. Najdete v něm i několik doplňujících nástrojů jako ruční vysílání, zvukový výstup nebo šifrování.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (541 KB).

Psaní na stroji 1.0 – freeware
Tento program udělá jistě radost všem lidem, kteří se chtějí naučit psát na klávesnici všemi deseti prsty. Obsahuje 44 lekcí. Jsou tematicky rozděleny do skupin. Lekce pro psaní na QWERTY a QWERTZ klávesnici zhruba odpovídají knize Psaní na stroji všemi deseti. Lekci lze zastavit stopkou. Je možné zvolit i automatické zastavení při přepnutí na jinou aplikaci, třeba kvůli přečtení pošty.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (450 KB).

ShaPlus Google Translator 2.0 – freeware
Pokud ovládáte němčinu či angličtinu, potom je pro vás většina internetových stránek otevřena. Co však dělat, pokud si potřebujete přečíst článek na stránkách používajících jiný jazyk, francouzštinu, španělštinu atd.? Řešením by mohl být ShaPlus Google Translator. Je to automatický překladač internetových stránek pro internetový prohlížeč IE. Aplikace pro překlad čerpá z databáze Google Translator a zvládá arabštinu, čínštinu, angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu, japonštinu, korejštinu, portugalštinu, španělštinu a ruštinu.

 

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (155 KB).

First Aid Basics 1.8 – freeware
Program First Aid Basics (První pomoc - základy) je jakási elektronická učebnice obsahující základní informace jak dát první pomoc, umělé dýchání, nepřímou masáž srdce, jak se projevuje angína pektoris, infarkt, informuje o různých bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách a učí i základnímu obvazování, nebo co mít lékárničce. Díky jednoduchým animacím máte možnost pochopit, jak co správně dělat.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (889 KB).

Cestujeme po ČR – freeware
Výukový program je určen k procvičování místopisu České republiky. Za pomoci mapy ČR můžete procvičovat správnou polohu měst, hor a památek. V úvodu si můžete zvolit typ objektů a jejich počet. Poté kliknutím na správná místa ve slepé mapě odhadujete polohy objektů. Jméno objektu je vždy propojeno s fotografií. Díky tomu byste si konkrétní místo mohli zapamatovat snadněji. Vytisknout si lze i znalostní diplom.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9 MB).

Pražské kostely a kaple 1.0  – freeware
Chcete se dozvědět více o pražských kostelech a kaplích? Potom zkuste tuto elektronickou publikaci, ve které se dozvíte o osudech 172 kostelů a kaplí našeho hlavního města. Najdete přehledný, abecedně seřazený seznam objektů včetně adres, barevné i historické fotografie a informace o význačných osobnostech, které byly nebo jsou nějak spjaty s historií svatyň. Před spuštěním je třeba nainstalovat prohlížeč Zoner Context Viewer.

 

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (22,9 MB).

Pojď tančit! 1 - trial
Neumíte-li vy či váš partner tančit a chtěli byste to sebe či jeho naučit pěkně doma, zkuste tento program. Konec s nepovedenými mejdany a vyhýbání se plesům. Program obsahuje kurz sedmi nejpopulárnějších tanců – salsy, čači, swing-jivu, salsy hip-hop, rumby, tanga a waltzu.

 

Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (33,9 MB).

Test 1.1 – freeware
Program Test je určen pro tvorbu vašich libovolných testů typu a,b,c,... s jednou či více správnými odpověďmi. Testy se dají interaktivně zkoušet přímo na PC, či je lze tisknout. Program dovede sám dle zadaných kritérií vyhodnotit testy vyplněné na PC. Mezi další možnosti patří promíchávání otázek a odpovědí.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).

SexPro 2.1 – demo
A na závěr jsme si nechali něco pro romantické chvíle. Chcete, aby váš sexuální život nabral na obrátkách? Potom zkuste otestovat program SexPro. Ten je totiž určen pro rozšíření nápaditosti a pro zpestření sexuálního života partnerů. Formou dotazníku, ke kterému se partneři samostatně vyjadřují a hodnotí jednotlivé polohy známkami jako ve škole, se sestavují výsledné přehledy, které nabízejí nejoblíbenější polohy atd.

 

Operační systém: Windows 95 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO

 

  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,8 MB).
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ilustrační foto
Uložte si obsah obrazovky na později či pro kamaráda

Zapomeňte na klávesu Print Screen, screenshoty se dnes pořizují zcela jinak – snadněji, automaticky a to třeba včetně celé webové stránky. Perličkou je možnost...  celý článek

Adobe Flash
Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

Diskové úložiště
Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.