Balík aplikací, pro váš dům, byt i zahradu

aktualizováno 
Připravili jsme pro vás balík programů, díky kterým budete mít velkou zásobu kuchařských receptů, budete moci evidovat výlety na kole či se dozvíte, kde se na obloze nacházejí jaké hvězdy. Během chvilky si můžete navrhnout i svoji zahradu nebo zalistovat v elektronickém herbáři. A čekají na vás ještě další aplikace.

V dnešním speciální vydání zajímavých programů se tentokrát výjimečně nezaměříme na programy z jedné oblasti, jak tomu většinou bývá. Podíváme se totiž na aplikace, které mohou udělat radost celé řadě lidí. Snažili jsme se tak namíchat produkty z různých oblastí s ohledem na osobní a domácí potřeby uživatelů.

Díky našim programům tak získáte např. elektronickou kuchařku, plánovač cyklotras, jenž zaznamenává vaše výlety krajinou. Češi možná uvítají moravský slovník, díky kterému budou rozumět moravskému hanteci. Nechybí ani TV program na váš počítač s programovou nabídkou až na 14 dní dopředu. Máte-li zahrádku, pak si detailně můžete naplánovat, co na ní budete mít, a dokonce pro vás máme i botanický slovník s fotografiemi. Ještě více však naleznete níže.

Recepty doma 2.18 - freeware
Jedinečný program pro vaši kuchyni, který je navíc zdarma. Umožňuje rychlé přidávání a vyhledávání receptů (doplnění receptu obrázky BMP, JPG, GIF), importuje různé objekty (obrázky, tabulky, grafy). Snadno se ovládá a je uživatelsky přívětivý. Dobré je i filtrování receptů, hodnocení receptů či rozesílání receptů známým přes e-mail. Ve své databázi obsahuje několik stovek receptů. Navíc plánuje jídelníček na celý měsíc a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.6 MB).

 • Cyklošlap 1.1 - freeware
  Venku je již krásné počasí a řada z nás si již ráda vyjede i na kole. A právě pro ně je určena aplikace Cyklošlap. Ta slouží k evidenci jízd na kole. Je určena pro nadšence, kteří chtějí mít pod kontrolou ujeté kilometry, dosažené časy a průměry a vždy mít možnost srovnání s předchozím výkonem na stejné trase. Velkou výhodou je vestavěný editor trasy po vašem okolí, záznam je pak dílem okamžiku.

 • Stahujte na této adrese (344 kB).

 • Moravský slovník 1.0 - freeware
  Nebydlíte-li zrovna na Moravě a pokud máte naplánováno se do tohoto kraje vydat, může se vám hodit Moravský slovník. Výrazy v něm lze vyhledávat či procházet dle abecedy. Bude-li vám nějaký chybět, můžete si ho sami přidat.

 • Stahujte na této adrese (236 kB).

 • 365dní 3.0.13 - freeware
  Pokud se vám stává, že zapomenete na svůj oblíbený TV pořad v danou hodinu, s aplikací 365dní může být vše minulostí. Nejen, že jde o TV program na dva týdny dopředu na vašem PC, ale na programy dokáže i upozornit. Přehledný a aktuální program totiž můžete mít v počítači a to zdarma, za cenu stažení, instalace a občasného připojení k internetu. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (5 MB).

 • Cycling diary 2005 Standard – shareware
  Program slouží k evidenci sportovní činnosti. Je určen všem skupinám sportovců , především cyklistům, kteří si své sportovní a tréninkové aktivity už zaznamenávají, nebo se je teprve chystají pravidelně evidovat. Poskytuje přehledný seznam všech vašich sportovních aktivit. A to nejen v tabulce, ale i v dynamickém grafu, který lze nejen prohlížet, ale také tisknout.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 • Otočná mapka 2.0 - freeware
  Každý, kdo se zajímá o astronomii určitě uvítá tento produkt. Jde totiž o pomůcku, se kterou snadno zjistíte, v kolik hodin budou ideální podmínky pro pozorování objektu na obloze. Program Otočná mapka nejen, že zobrazí noční oblohu na monitoru, ale disponuje též možností exportu otočné mapky v podobě vystřihovánky.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).

 • Moje zahrada 3D – shareware
  3D program je zdroj inspirace pro všechny zahradníky. Představuje způsob objevování, jak se vedle sebe vyjímají různé styly i typy osazování zahrad a jaký mají vliv na konečnou velikost i charakter vaší zahrady. Jelikož na obrazovce počítače vidíte, jak se vaše nápady realizují, dokážete se vyhnout mnoha záludnostem, s nimiž se obvykle setkáte, postupujete-li metodou pokusů a omylů, která je finančně náročná. Můžete si vyzkoušet nepřeberné množství možností.

 • Stahujte na této adrese (25.3 MB).

 • Botanický herbář – shareware
  Produkt pro ty, co chtějí znát rostliny. Obsahuje databázi 513 rostlin vč. textové informace o jednotlivých rostlinách. Obsahuje fotografie (celkem je to v tuto chvíli 2118 fotografií), lze v něm vyhledávat podle barvy květů, doby květu, stanoviště, formy (byliny, keře, stromy) a podle počtu okvětních lístků nebo kombinací těchto údajů.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

 • Finanční manažer 5.2 / 2005 -shareware
  Finanční manažer je program, který slouží k denním záznamům vašich výdajů a příjmů. Nemáte-li přehled, kde vaše peníze mizí a chtěli byste tomu zabránit, tento program určitě využijete. Dokáže totiž evidovat spotřebu elektřiny, plynu, teplé a studené vody. Navíc získáte přehledné grafy, které dokáží graficky znázornit dny či měsíce s největším či nejmenším obratem.

 • Stahujte na této adrese (5.7 MB).

 • Quick Moto 2.8c full – shareware
  Zajímají vás výdaje za vaše vozidlo? Pak vyzkoušejte český prográmek Quick Moto, který vám ušetří čas strávený nad pracným počítáním spotřeby vozidla, vaše údaje v něm budou v bezpečí a přehledně zpracované. Přitom nezapomenete na údržbu motorového vozidla, budete mít přehled o tom, kolik kilometrů můžete na natankované palivo ujet a budete mít přístup ještě k více funkcím.

 • Stahujte na této adrese (2.6 MB). • Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

  Další z rubriky

  Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

  Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

  Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...  Najdete na iDNES.cz