Bankovky s vaším portrétem? Proč ne?

aktualizováno 
Do dnešního přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem se vešlo hned několik zajímavých nástrojů na konverzi různých formátů videa. Pokud se ale chcete spíš bavit, vyzkoušejte aplikaci FunPhotor, která obsahuje desítky šablon na vytvoření humorných fotomontáží.

Prohlížeče, přehrávače a editory

FunPhotor 3.5

trialware; homepage; download; 5,6 MB  

FunPhotor je zábavný program, který obsahuje více než 100 šablon, do kterých můžete vložit své fotky a vytvořit tak například bankovku se svým portrétem. Program se velmi snadno ovládá a užijete si s ním jistě spoustu legrace.

MakeGIF 1.3

shareware; homepage; download; 0,7 MB  

Již z názvu programu MakeGIF je jasné, že slouží k vytváření animovaných GIF souborů. Program pracuje v režimu příkazového řádku a stačí do něj vložit snímky ve formátu BMP, JPG, GIF, ICO, PSD, PNG, PCX a dalších. Program obsahuje také funkci pro optimalizaci velikosti výsledného souboru, definici průhlednosti, přesuny či odebrání snímků z animace nebo třeba zpětný export do samostatných souborů.

EasyDVD 1.0

freeware; homepage; download; 0,3 MB  

EasyDVD je malý a na systémové prostředky velmi nenáročný přehrávač DVD. Program má vestavěné všechny důležité ovladače a tak není třeba instalovat žádné dodatečné kodeky. EasyDVD je možné využívat zdarma, je však nutná bezplatná registrace. Konverze obrázků a videa

ASF Converter 2.12

shareware; homepage; download; 2 MB  

ASF Converter je šikovný konverzní nástroj, který si poradí nejen se soubory ASF ale také s formáty WMV, AVI a MPEG. Nechybí samozřejmě podpora různých verzí MPEG, DivX a XviD kodeků, konverzi je možné provádět dávkově.

All Video Converter 1.8.0

trialware; homepage; download; 2,1 MB  

Další konverzní nástroj v dnešním přehledu – All Video Converter umožňuje konverzi videosouborů ve formátu AVI, MPEG1, MPEG2, DVD, VCD a SVCD, spolupracuje také s různými verzemi DivX a XviD.

WinMPG Video Convert 5.7

trialware; homepage; download; 3,1 MB  

WinMPG Video Convert umí mezi sebou převádět formáty AVI (DivX, XviD), MPEG1, MPEG2, ASF, MOV, DVD, VCD a SVCD, DivX, ASF, WMV) do DivX a AVI. Poradí si také s animacemi ve formátu Flash SWF. Program je snadno ovladatelný, ve zkušební verzi je však možné zkonvertovat jen 5 minut videa.

SuperAVConverter 5.2

trialware; homepage; download; 12,5 MB  

Nabídku konverzních nástrojů uzavírá program SuperAVConverter. Spolupracuje nejen s video soubory (AVI, VCD, SVCD, DVD, MPEG, ASF, RM, MOV…) ale také s audio formáty WAV, MP3, WMA a OGG a umí rovněž grabovat stopy hudebních CD. Užitečná je také funkce pro spojování a rozdělování audio a video souborů nebo dávkovou konverzi.

Advanced JPEG Compressor 4.7

shareware; homepage; download; 1 MB  

Advanced JPEG Compressor umí optimalizovat velikost JPG souborů pomocí nastavení stupně komprese. Program má vestavěný prohlížeč, je tedy možné průběžně kontrolovat zda-li vyšší stupeň komprese příliš nedegraduje kvalitu obrázku. V nabídce je i mnoho dalších funkcí pro optimalizaci JPG souborů.

Nástroje pro DVD

Apollo DVD Copy 4.5.2

shareware; homepage; download; 2 MB  

Apollo DVD Copy slouží k zálohování filmových DVD. V případě že se film z původně dvouvrstvého disku nevejde na jednovrstvý, je možné odstranit nepotřebné zvukové stopy, titulky, bonusy atd. Jestliže se ale tohoto obsahu nechcete zříct, umí Apollo DVD Copy rozdělit film na 2 jednovrstvá DVD.

DVD Disko-téka 1.5.0

shareware; homepage; download; 2,2 MB  

S pořádkem ve vašich DVD filmech vám pomůže česká aplikace DVD Disko-téka. V programu si vytvoříte seznam DVD filmů a informací o nich, ve kterém je možné vyhledávat. DVD Disko-téka hlídá také vypůjčené filmy.

FilmManager 2.8.3

demoverze; homepage; download; 5,7 MB  

Další organizér filmových sbírek nese název FilmManager. Program umí zaevidovat DivX filmy, DVD a VHS nosiče. Popisky filmů umí aplikace importovat z internetové databáze, hotové seznamy lze tisknout a exportovat do Excelu či HTML.

Další utility

Photo Frame Show 1.3

shareware; homepage; download; 7,8 MB  

Photo Frame Show je program se kterým můžete ke svým fotografiím přidávat stylové rámečky, které vylepší vaše elektronické album. Připravena je celá řada různých rámečků, zarámované fotografie lze uložit v běžných grafických formátech. Snímky je také možné rovnou tisknout a odesílat v e-mailech.

Watermark Factory – advanced watermark creator 2.0

shareware; homepage; download; 6,5 MB 

Program s předlouhým názvem Watermark Factory – advanced watermark creator, slouží k rychlému vkládání vodoznaku do celých sérií obrázků. Jednoduché a přehledné uživatelské prostředí umožňuje nejen dávkové vkládání vodoznaku, ale také změnu velikosti, ořezávání, otáčení, přidávání efektů nebo vkládání textů.

Subtitles Wizard 0.91

freeware; homepage; download; 0,5 MB  

Subtitles Wizard je nástroj určený k práci s filmovými titulky ve 13 různých formátech. Aplikace zvládne jejich vzájemnou konverzi, úpravy textů, posouvání, zalamování delších titulků, opravy chyb, spojování a rozdělování, odstranění akcentů atd.

GalerieFX beta

freeware; homepage; download; 1,9 MB  

GalerieFX je jednoduchý nástroj od českého autora, určený k vytváření webových galerií z vašich digitálních fotografií. Program vloží do alba fotografie ve standardních formátech, pro vytvoření webové galerie není třeba znát HTML.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Windows 10 po třech letech, tak by nyní vypadala Windows 11

„Úvodní obrazovka“ v místě, kde před Windows 8 bývalo „Start“ menu.

Tradiční schéma vydávání operačního systému Windows znamenalo, že se po třech letech objeví nová verze. Ne vždy se toto...

Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.Najdete na iDNES.cz