Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Blaze Media Pro 2001f - přehrávač a zvukový (video) editor

  0:05aktualizováno  0:05
Program, který se tváří jako pouhý multimediální přehrávač, nabízí rozsáhlou paletu funkcí pro editování zvukových i video souborů. Můžete jej použít ke grabování CD, úpravám a nahrávání zvukových souborů, jejich konverzi mezi jednotlivými formáty či ke komprimaci i dekomprimaci MP3 a WMA.

Program Blaze Media Pro se na první pohled tváří jako pouhý multimediální přehrávač, ale nabízí rozsáhlou paletu funkcí pro editování zvukových i video souborů. Můžete jej použít ke grabování CD, úpravám a nahrávání zvukových souborů, komprimaci i dekomprimaci MP3 a WMA.

Jako jeden z mála přehrávačů se Blaze Media nevnucuje hned při instalaci jako výchozí přehrávač, podporované formáty můžete programu přiřadit později v jeho preferencích. Přehrávač nabízí účelné uživatelské rozhraní, které umožňuje skrýt playlist i funkci zobrazování informací z ID3 tagu. Nechybí samozřejmě dnes nezbytná možnost měnit vzhled programového panelu pomocí skinů.

Používané zvukové formáty se neomezují pouze na MP3 či MP2. Podporovány jsou také soubory WAV, WMA, MIDI atd. Program lze použít také k přehrávání zvukových CD (včetně podpory internetové databáze CDDB) a video CD (resp. souborů DAT). Blaze Media Pro si poradí i s vícero video formáty - Windows Media, MPEG, AVI (s dalšími systémovými kodeky), Vivo Digital Video (VIV), Apple QuickTime.

Přehrávač se při zkoušení vyznačoval některými nechtěnými "speciálními" efekty jako dvojnásobné spuštění jednoho souboru nebo více souborů z playlistu najednou. Velmi otravné jsou otázky programu při přehrávání ASF souborů, musíte vždy ručně zadat, zda se jedná o video nebo audio soubor. Přehrávač podporuje pouze ID3 tag v.1 a zobrazuje z něj jen pole umělec a skladba. Tato funkce rovněž není zcela doladěna, při přehrávání souboru bez ID3 tagu program zobrazuje ID3 tag dříve přehrávaného souboru.

Program nezaujme ani tak jako přehrávač, ale spíše svými dalšími funkcemi, které dalece překračují obvyklou výbavu multimediálních programů. Všechny tyto funkce jsou přístupné z menu. Nejzajímavější součástí programu je zvukový editor. Umožňuje otevřít WAV a MP3 soubory a zobrazuje graficky průběh zvukového signálu. Program nedosahuje schopností profesionálních zvukových editorů, ale obsahuje všechny základní funkce pro zpracování zvuku (včetně efektů jako je echo a stretch). U stereo zvuku můžete pracovat pouze s oběma kanály najednou. Editor můžete použít i k nahrávání zvuku do počítače z vnějších zdrojů signálu. Samostatná funkce Merge umožňuje spojovat dohromady soubory podporovaných zvukových formátů.

Druhou, již obvyklejší nabídkou, jsou "konverze". Z jejího menu můžete zvukové soubory převádět na jiné formáty. Tuto užitečnou funkci program poskytuje pro soubory WAV, MP3 a WMA. Program dokáže pracovat pouze s WAV soubory odpovídajícími parametrům zvukového CD (44.1 kHz,16 bit, stereo), avšak na tyto hodnoty je můžete transformovat ve WAV Codec Convertoru. V menu najdete i CD convertor, který umožňuje grabovat zvuková CD. Kompakty můžete převést na soubory WAV i do komprimovaných formátů MP3 a WMA.

Zcela ojedinělé jsou u běžných multimediálních programů funkce pro zpracování video souborů. Program nabízí konverzi video souborů (MPEG, AVI, Multi-Page TIFF, FLIC). Ve stejném menu se nachází další dvě funkce Video Constructor a Video Decompiler. První umožňuje sestavovat z obrázků (jako jednotlivých rámců) video ve vybraném formátu. Druhá funkce pracuje opačně, uloží rámce z vybraného videa jako obrázky.

Blaze Media Pro patří k těm programům, které jsou náročnější na volné systémové prostředky, zejména paměť. Podle výrobce jsou minimální hardwarové požadavky Pentium 166 MHz a 32 MB RAM, ale pro praktické použití je třeba počítač alespoň s dvojnásobnými parametry. Přehrávání videí nebylo tak plynulé jako s Windows Media Playerem 6.4 a přesunout se doprostřed MPEG videa trvalo přehrávači příliš dlouho.

Blaze Media představuje spojení funkcí několika samostatných programů, a proto se může jevit jako výhodné řešení pro práci s multimédii. Nabídka funkcí je pestrá, ale specializované programy mohou nabídnout mnohem více. Ne všechny funkce jsou dopilovány, program se občas zasekával a výsledný dojem je spíše rozpačitý. Blaze Media by mohl být volbou pro ty, kteří kromě přehrávání a tvorby MP3 souborů potřebují opravit nebo upravit zvukové soubory, ale nechtějí platit další peníze za drahé zvukové editory.

Na vyzkoušení máte lhůtu 15 dnů, po jejím uplynutí je nutné program registrovat. Ve zkušební verzi Blaze Media Pro jsou všechny funkce plně přístupné, jedinou výjimkou je vytváření zvukových CD.

Výrobce: Mystic Media
Website: www.blazemp.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000/ME
Download: www.blazemp.com/downloads.html (12.6 MB)
Cena: $50.00

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Najdete na iDNES.cz