Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bleskové stahování z internetu není zakázáno

aktualizováno 
Nejste spokojeni s rychlostí, jakou stahuje váš počítač soubory z internetu? Než si přiobjednáte vyšší rychlost internetového připojení za větší peníze, zkuste jiné řešení – použití download manažerů.

Rychle a bez starostí vám stáhnou data z internetu jen speciální programy | foto: Profimedia.cz

Princip aplikací na zrychlení stahování z internetu spočívá především ve vícenásobném připojení k serveru, ze kterého stahujete, rozdělování souborů a jejich stahování z více míst současně a optimalizaci datového toku. Pro pohodlnější stahování pak slouží další funkce, například obnovení přerušeného stahování, nastavení priority stahování nebo třeba načasování stahování na dobu, kdy s počítačem nepracujete a nezatěžujete tedy ani internetové připojení. Všechny download manažery z přehledu jsou k dispozici zdarma.

LeechGet 2007

Výkonný download manažer LeechGet 2007 se integruje přímo do internetového prohlížeče Internet Explorer a pomocí plug-inu i do Firefoxu, Netscapu či Opery. LeechGet 2007 umí stahovat soubory podle nastaveného plánu a stanovené priority, stahování souborů lze kdykoliv přerušit a opět navázat, případně omezit jeho rychlost podle potřeby. Speciální funkcí je možnost stažení kompletního obsahu webu pro jeho prohlížení bez připojení k internetu.

LeechGet 2007 2.1 pro Internet Explorer stahujte zde, pro Firefoxu, Operu a Netscape zde. (2,6 MB a 0,7 MB, freeware pro nekomerční využití)

LeechGet 2007

Fresh Download

Aplikace Fresh Download spolupracuje se všemi běžně dostupnými internetovými prohlížeči a slibuje několikanásobné zrychlení stahování z internetu. Fresh Download pracuje na bázi vícenásobného připojení k serveru, ze kterého stahujete, umožňuje přerušit a navázat stahování, vytvořit plán pro stahování nebo stahovat soubory ze serverů, na které je přístup chráněn heslem. Fresh Download spolupracuje také s antivirem při kontrole stahovaných souborů.

Fresh Download 7.78 stahujte zde. (2,2 MB, freeware)

Fresh Download

Download Accelerator Plus Free

Výkonný urychlovač stahování Download Accelerator Plus má kromě komerční verze i bezplatně dostupnou variantu, ve které se zobrazuje reklamní banner a oproti placené verzi v ní schází některé funkce. I tak je ovšem Download Accelerator Plus Free schopný zrychlovat vaše stahování, vyhledávat další servery, na kterých je požadovaný soubor k dispozici, přerušovat a navazovat stahování nebo rozdělovat stažené soubory podle typu do složek. Download Accelerator Plus spolupracuje se všemi běžně používanými internetovými prohlížeči.

Download Accelerator Plus 8.5 Free stahujte zde. (6,2 MB, adware)

Download Accelerator Plus Free

wxDownload Fast

Specialitou open source download manažera wxDownload Fast je podpora více operačních systémů a dostupnost „přenosné“ verze programu pro použití na USB Flash discích. Při stahování využívá wxDownload Fast vícevláknového stahování, umí také stahování plánovat, přerušovat i navazovat a integruje se do prohlížeče Mozilla Firefox.

wxDownload Fast 0.6.0 stahujte zde. (2,1 MB, open source)

Instalační balíčky pro Debian a Ubuntu najdete zde.

wxDownload Fast

TrueDownloader

Dalším open source urychlovačem stahování je TrueDownloader. Aplikace se integruje do Internet Exploreru i Firefoxu, podporuje segmentové i souběžné stahování přes protokoly HTTP i FTP, umí pozastavit a navázat stahování a obsahuje i některé další funkce.

TrueDownloader 0.28 stahujte zde. (2,8 MB, open source)

TrueDownloader

Magic Download Accelerator

Stahovač Magic Download Accelerator umožňuje až 99 současných připojení k serveru, ze kterého stahujete soubory, zobrazuje náhledy stahovaných souborů, spolupracuje s běžně používanými internetovými prohlížeči nebo umí pozastavit a obnovit stahování. Magic Download Accelerator je k dispozici zdarma a bez reklamy.

Magic Download Accelerator 2.01 stahujte zde. (2,1 MB, freeware)

Magic Download Accelerator

Free Download Manager

Free Download Manager se pyšní až šestinásobným zrychlením stahování souborů přes protokoly HTTP, HTTPS i FTP. Aplikace používá vícenásobné připojení k serverům a rozdělení stahovaných souborů na více částí. Mezi další funkce patří například i přerušení a obnova stahování, stahování ze serverů vyžadujících přihlášení uživatelským jménem a heslem nebo kontrola rychlosti stahování.

Free Download Manager 2.1 stahujte zde. (1,6 MB, freeware)

Free Download Manager

Retriever

Výhodou urychlovače stahování Retriever je možnost stahování BitTorrentů. Jinak nabízí Retriever v zásadě standardní funkce, jako je přerušení a navázání stahování, vícenásobné připojení k serverům a stahování z více serverů zároveň, načasování stahování atd. K použití programu je třeba instalace Java Runtime Environment 1.5 nebo vyšší (najdete na webu zde).

Retriever 1.06 stahujte zde. (0,4 MB, freeware)

Retriever

Star Downloader Free

Poslední aplikací v našem přehledu je Star Downloader Free. Program rozdělí stahovaný soubor na několik částí a ty pak stahuje současně. Je také možné stahovat jeden soubor z více serverů zároveň. Přerušená stahování je možné obnovit, stejně jako nastavit stahování na přesný čas. Star Downloader Free má rovněž svoji placenou verzi, označenou jako Pro, která přidává několik užitečných funkcí (například lepší integraci s internetovým prohlížečem). Star Downloader Free podporuje více než 50 jazyků, mezi kterými nechybí ani čeština.

Star Downloader Free 1.45 stahujte zde. (2,3 MB, freeware)

Star Downloader Free

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Porsche Panamera 4,0 4S...
Porsche Panamera 4,0 4S...

r.v. 2017, naj. 9 200 km, diesel
3 350 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz