Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bojíte se tisknout obálky z PC? Zapomeňte na obavy

aktualizováno 
Ruční nadepisování obálek je zdlouhavé a namáhavé. Jejich tisk v textovém editoru zase nepohodlný, tak proč pro tento účel nevyužít aplikaci, pro kterou je to hračkou? Nejenže budou vaše dopisy vypadat mnohem lépe, ale navíc ušetříte čas, protože adresy si program bude už navždy pamatovat.

I přesto, že je doba elektronické komunikace, stále je nutné posílat některé z formulářů a další listiny klasickou poštou. Nadepisování obálek je přitom tak nudnou záležitostí. Často se stává, že máte problém sami po sobě přečíst napsanou adresu a co teprve úřednice na poště. Chcete-li si ušetřit čas, zkuste tisknout adresy na obálky z PC.

Snad každý z nás je postaven před nutnost občas někam, někomu, něco poslat. I přes rozvoj internetu zůstává klasická pošta ještě v mnoha směrech nenahraditelná. Proto nejeden člověk používá tiskárnu i pro potisk obálek. Avšak tisk adres ve Wordu či jiných textových editorech je nepřesná a navíc neumožňuje adresy pro pozdější korespondenci archivovat. To však není případ aplikací v dnešním přehledu. Pro ně je tisk adres na obálky hračkou a činí tak s velkou přesností.

Pošta a kancelář 1.1 - shareware
Díky programu Pošta a kancelář zvládnete vyplnit jakýkoliv formulář či popsat obálku a to přehledně a čitelně. Součástí programu jsou již vytvořené některé formuláře a obálky, ale můžete si během chvilky vytvořit vlastní předlohu, a pak jen stačí ji uložit a kdykoli bude potřeba, opět ji použít. Program umožňuje hromadný tisk ze souboru, rozmísťování kolonek ve formuláři, rozdělení kolonek na políčka, zarovnávat text atp.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).
 • Obálky 2.1 – trial
  Tato aplikace je od stejné firmy, jako ta předchozí. Avšak již není vyvíjena, protože byla nahrazena právě Poštou a kancelář. Obálky přináší možnost potisku nejen obálek, ale i např. vyplňování podacích lístků, poštovních poukázek apod. Vyniká přesným umísťováním textu. Přesun textů je prováděn technologií drag&drop a používat můžete i klávesové zkratky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (355 KB).
 • Obálky 4.01 – shareware
  Aplikace je konstruována tak, aby co nejvíce usnadnila práci uživatelům zpracovávající nadepisování obálek na psacím stroji či pomocí textových editorů na PC, jejichž použití je pro tyto účely vesměs velice nepraktické. Umí uchovávat celé adresy, lze v nich vyhledávat atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).
 • Napiš adresu v. 1.0.1 – shareware
  Tisk štítků na obálky je snadnou záležitostí i pro tento produkt. Výhodou programu je možnost ukládat si své adresy do databáze pro rychlejší vyhledání a zapamatování si adres. Navíc máte možnost vybrat si potisk na standardní obálky či si zvolit svoji velikost. Databáze PSČ obsahuje na 15600 obcí ČR a umožňuje zpětné vyhledávání podle směrovacího čísla. Databázi je možno doplňovat i editovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (966 KB).
 • Envelope Studio 1.0 CZ - shareware
  Tento program umožňuje tisk obálek a adresních štítků na počítači, obsahuje také evidenci kontaktů. Tisknout lze jak jednotlivé adresy, tak i více adres najednou a to na libovolné rozměry obálek i štítků. Nové rozměry i styly lze upravovat podle potřeb a díky kalibraci tiskárny pro konkrétní tiskové médium lze tisknout skutečně velmi pohodlně.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,5 MB).
 • Obálky 2.4 - freeware
  Program pro tisk obálek na počítači. Umožňuje vlastní definování obálek, přidávání adres do adresáře a to jak pro adresáta tak odesílatele. Zobrazuje obálku tak, jak bude vytištěna a vy pouze zadáte adresy. Umožňuje nastavení písma pro tisk a měřítka náhledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (893 KB).
 • Listové obálky 2.0 - shareware
  Jednoduchý a užitečný nástroj pro tisk a výrobu klasických poštovních obálek. Obálku lze vytisknout vyplněnou i prázdnou a po vytištění ji stačí pouze vystřihnout podle vodících čar, slepit a vložit do ní list. Neregistrovaná verze programu přidává k obálce text o registraci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
 • POŠTA 2.2. - trial
  Tento program umí vytvářet nejen štítky pro vaši poštu, ale je jakýmsi manažerem vašich dopisů. Díky němu tak rychle a jednoduše vyřídíte každodenní poštu. Využít navíc můžete vyhledávání, filtry, řazení, zabudovaný textový editor, nastavení formátu dopisů, tisk na prázdné listy i na hlavičkový papír.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,8 MB).
 • WinPošta 1.1c - shareware
  Program slouží pro evidenci došlých a odeslaných písemností. Evidovat lze došlé a odeslané zásilky odesílané klasickou poštou, faxem, e-mailem, osobně atd. Jednotlivé písemnosti lze přidělit konkrétním zaměstnancům k vyřízení, program obsahuje řadu číselníků, máte okamžitý přehled o písemnostech, které ještě musíte vyřídit, pokud zadáte datum, ke kterému má být písemnost vyřízena, bude tento termín hlídán atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,7 MB).
 • PC Štítky 1.001 - demoverze
  Potřebujete-li tisknout štítky nejen na obálky, potom jistě uvítáte tento prográmek. S jeho pomocí totiž vyrobíte např. samolepící štítky (formát archu A4) na laserových a inkoustových tiskárnách. Obsahuje několik modulů, pomocí kterých lze tisknout. Součástí aplikace je několik desítek nadefinovaných formulářů, které lze dále upravovat vestavěným editorem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

  Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

  Najdete na iDNES.cz