Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bojíte se tisknout obálky z PC? Zapomeňte na obavy

aktualizováno 
Ruční nadepisování obálek je zdlouhavé a namáhavé. Jejich tisk v textovém editoru zase nepohodlný, tak proč pro tento účel nevyužít aplikaci, pro kterou je to hračkou? Nejenže budou vaše dopisy vypadat mnohem lépe, ale navíc ušetříte čas, protože adresy si program bude už navždy pamatovat.

I přesto, že je doba elektronické komunikace, stále je nutné posílat některé z formulářů a další listiny klasickou poštou. Nadepisování obálek je přitom tak nudnou záležitostí. Často se stává, že máte problém sami po sobě přečíst napsanou adresu a co teprve úřednice na poště. Chcete-li si ušetřit čas, zkuste tisknout adresy na obálky z PC.

Snad každý z nás je postaven před nutnost občas někam, někomu, něco poslat. I přes rozvoj internetu zůstává klasická pošta ještě v mnoha směrech nenahraditelná. Proto nejeden člověk používá tiskárnu i pro potisk obálek. Avšak tisk adres ve Wordu či jiných textových editorech je nepřesná a navíc neumožňuje adresy pro pozdější korespondenci archivovat. To však není případ aplikací v dnešním přehledu. Pro ně je tisk adres na obálky hračkou a činí tak s velkou přesností.

Pošta a kancelář 1.1 - shareware
Díky programu Pošta a kancelář zvládnete vyplnit jakýkoliv formulář či popsat obálku a to přehledně a čitelně. Součástí programu jsou již vytvořené některé formuláře a obálky, ale můžete si během chvilky vytvořit vlastní předlohu, a pak jen stačí ji uložit a kdykoli bude potřeba, opět ji použít. Program umožňuje hromadný tisk ze souboru, rozmísťování kolonek ve formuláři, rozdělení kolonek na políčka, zarovnávat text atp.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).
 • Obálky 2.1 – trial
  Tato aplikace je od stejné firmy, jako ta předchozí. Avšak již není vyvíjena, protože byla nahrazena právě Poštou a kancelář. Obálky přináší možnost potisku nejen obálek, ale i např. vyplňování podacích lístků, poštovních poukázek apod. Vyniká přesným umísťováním textu. Přesun textů je prováděn technologií drag&drop a používat můžete i klávesové zkratky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (355 KB).
 • Obálky 4.01 – shareware
  Aplikace je konstruována tak, aby co nejvíce usnadnila práci uživatelům zpracovávající nadepisování obálek na psacím stroji či pomocí textových editorů na PC, jejichž použití je pro tyto účely vesměs velice nepraktické. Umí uchovávat celé adresy, lze v nich vyhledávat atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).
 • Napiš adresu v. 1.0.1 – shareware
  Tisk štítků na obálky je snadnou záležitostí i pro tento produkt. Výhodou programu je možnost ukládat si své adresy do databáze pro rychlejší vyhledání a zapamatování si adres. Navíc máte možnost vybrat si potisk na standardní obálky či si zvolit svoji velikost. Databáze PSČ obsahuje na 15600 obcí ČR a umožňuje zpětné vyhledávání podle směrovacího čísla. Databázi je možno doplňovat i editovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (966 KB).
 • Envelope Studio 1.0 CZ - shareware
  Tento program umožňuje tisk obálek a adresních štítků na počítači, obsahuje také evidenci kontaktů. Tisknout lze jak jednotlivé adresy, tak i více adres najednou a to na libovolné rozměry obálek i štítků. Nové rozměry i styly lze upravovat podle potřeb a díky kalibraci tiskárny pro konkrétní tiskové médium lze tisknout skutečně velmi pohodlně.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,5 MB).
 • Obálky 2.4 - freeware
  Program pro tisk obálek na počítači. Umožňuje vlastní definování obálek, přidávání adres do adresáře a to jak pro adresáta tak odesílatele. Zobrazuje obálku tak, jak bude vytištěna a vy pouze zadáte adresy. Umožňuje nastavení písma pro tisk a měřítka náhledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (893 KB).
 • Listové obálky 2.0 - shareware
  Jednoduchý a užitečný nástroj pro tisk a výrobu klasických poštovních obálek. Obálku lze vytisknout vyplněnou i prázdnou a po vytištění ji stačí pouze vystřihnout podle vodících čar, slepit a vložit do ní list. Neregistrovaná verze programu přidává k obálce text o registraci.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).
 • POŠTA 2.2. - trial
  Tento program umí vytvářet nejen štítky pro vaši poštu, ale je jakýmsi manažerem vašich dopisů. Díky němu tak rychle a jednoduše vyřídíte každodenní poštu. Využít navíc můžete vyhledávání, filtry, řazení, zabudovaný textový editor, nastavení formátu dopisů, tisk na prázdné listy i na hlavičkový papír.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,8 MB).
 • WinPošta 1.1c - shareware
  Program slouží pro evidenci došlých a odeslaných písemností. Evidovat lze došlé a odeslané zásilky odesílané klasickou poštou, faxem, e-mailem, osobně atd. Jednotlivé písemnosti lze přidělit konkrétním zaměstnancům k vyřízení, program obsahuje řadu číselníků, máte okamžitý přehled o písemnostech, které ještě musíte vyřídit, pokud zadáte datum, ke kterému má být písemnost vyřízena, bude tento termín hlídán atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,7 MB).
 • PC Štítky 1.001 - demoverze
  Potřebujete-li tisknout štítky nejen na obálky, potom jistě uvítáte tento prográmek. S jeho pomocí totiž vyrobíte např. samolepící štítky (formát archu A4) na laserových a inkoustových tiskárnách. Obsahuje několik modulů, pomocí kterých lze tisknout. Součástí aplikace je několik desítek nadefinovaných formulářů, které lze dále upravovat vestavěným editorem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB). • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Najdete na iDNES.cz