Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Březen - na internet vlezem´

aktualizováno 
Začíná březen a již posedmé se nese ve znamení internetu. Letošní ročník bude zaměřen na postižené uživatele, e-learning, bezpečnost dat a nebude chybět ani dětská konference nebo Noc s Andersenem.
Třetí měsíc v roce bude letos již posedmé zaměřen na využívání internetu. Organizátoři tradiční akce Březen - měsíc internetu si jako motto letošní série vybrali pozměněný cimrmanovský slogan "Internet ležící, spící?", který má naznačit, že v České republice již delší dobu chybí výrazný impulz k dalšímu rozvoji v této oblasti.
K internetu se každý měsíc připojuje kolem 26 procent Čechů a je jím vybavena necelá pětina domácností. To je zhruba polovina v porovnání s průměrem v zemích Evropské unie.
Pro internetové začátečníky budou připraveny akce v knihovnách po celé republice. Pro pokročilejší uživatele světové informační dálnice se zase bude konat několik odborných konferencí.
Mezinárodní účast bude mít konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Uskuteční se 13. března v pražském Kongresovém centru a bude se zabývat možnostmi využití internetu k lepšímu uplatnění lidí se zdravotním postižením na trhu práce a ke kvalitnějšímu zapojení do společenského života.
Fenoménem tzv. e-learningu se bude zabývat pražská konference pro personalisty a manažery vzdělávání firem 16. března; zájemci najdou více informací o výukových programech na www.e-univerzita.cz. Elektronické výuce se bude věnovat i konference Elektronické vzdělávání - od budoucnosti k školní současnosti. Její součástí bude panelová diskuse věnovaná aktuálním otázkám Státní informační politiky ve vzdělávání.
Zlínská Univerzita Tomáše Bati připravuje v březnu konferenci, která se zaměří na bezpečnost a ochranu dat. Účastníci šestého ročníku se dále seznámí s novinkami v elektronickém podnikání, s využitelností internetu v podnikové praxi nebo získají informace o e-learningu.
V sobotu 20. března se v Praze uskuteční dětská konference Junior Internet. Pozvánku si musejí děti dopředu zajistit účastí v některé z nominačních soutěží. Například v akci Webík budou soutěžit dětská oddělení veřejných knihoven o nejlepší webové stránky a pro děti budou určeny i soutěže Junior Web, Junior Project nebo Junior Text. Podrobnosti o konferenci jsou na www.juniorinternet.cz.
V Hradci Králové se zase 29. a 30. března uskuteční sedmý ročník konference ISSS - Internet pro státní správu a samosprávu. Akce se stala místem každoročního hodnocení pokroku ve využití informačních a komunikačních technologií na místní, regionální i celostátní úrovni (www.isss.cz).
Tečkou za celým měsícem internetu bude tradiční Noc s Andersenem z pátku 2. dubna na sobotu 3. dubna. Tisíce dětí ji stráví v knihovnách při čtení pohádek, soutěžích a dostane se i na internetový "pokec".
Podrobnosti o přípravě sedmého ročníku projektu Březen - měsíc internetu najdou zájemci na www.brezen.cz.

Zdroj: ČTK
Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz