Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Březen - na internet vlezem´

aktualizováno 
Začíná březen a již posedmé se nese ve znamení internetu. Letošní ročník bude zaměřen na postižené uživatele, e-learning, bezpečnost dat a nebude chybět ani dětská konference nebo Noc s Andersenem.
Třetí měsíc v roce bude letos již posedmé zaměřen na využívání internetu. Organizátoři tradiční akce Březen - měsíc internetu si jako motto letošní série vybrali pozměněný cimrmanovský slogan "Internet ležící, spící?", který má naznačit, že v České republice již delší dobu chybí výrazný impulz k dalšímu rozvoji v této oblasti.
K internetu se každý měsíc připojuje kolem 26 procent Čechů a je jím vybavena necelá pětina domácností. To je zhruba polovina v porovnání s průměrem v zemích Evropské unie.
Pro internetové začátečníky budou připraveny akce v knihovnách po celé republice. Pro pokročilejší uživatele světové informační dálnice se zase bude konat několik odborných konferencí.
Mezinárodní účast bude mít konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Uskuteční se 13. března v pražském Kongresovém centru a bude se zabývat možnostmi využití internetu k lepšímu uplatnění lidí se zdravotním postižením na trhu práce a ke kvalitnějšímu zapojení do společenského života.
Fenoménem tzv. e-learningu se bude zabývat pražská konference pro personalisty a manažery vzdělávání firem 16. března; zájemci najdou více informací o výukových programech na www.e-univerzita.cz. Elektronické výuce se bude věnovat i konference Elektronické vzdělávání - od budoucnosti k školní současnosti. Její součástí bude panelová diskuse věnovaná aktuálním otázkám Státní informační politiky ve vzdělávání.
Zlínská Univerzita Tomáše Bati připravuje v březnu konferenci, která se zaměří na bezpečnost a ochranu dat. Účastníci šestého ročníku se dále seznámí s novinkami v elektronickém podnikání, s využitelností internetu v podnikové praxi nebo získají informace o e-learningu.
V sobotu 20. března se v Praze uskuteční dětská konference Junior Internet. Pozvánku si musejí děti dopředu zajistit účastí v některé z nominačních soutěží. Například v akci Webík budou soutěžit dětská oddělení veřejných knihoven o nejlepší webové stránky a pro děti budou určeny i soutěže Junior Web, Junior Project nebo Junior Text. Podrobnosti o konferenci jsou na www.juniorinternet.cz.
V Hradci Králové se zase 29. a 30. března uskuteční sedmý ročník konference ISSS - Internet pro státní správu a samosprávu. Akce se stala místem každoročního hodnocení pokroku ve využití informačních a komunikačních technologií na místní, regionální i celostátní úrovni (www.isss.cz).
Tečkou za celým měsícem internetu bude tradiční Noc s Andersenem z pátku 2. dubna na sobotu 3. dubna. Tisíce dětí ji stráví v knihovnách při čtení pohádek, soutěžích a dostane se i na internetový "pokec".
Podrobnosti o přípravě sedmého ročníku projektu Březen - měsíc internetu najdou zájemci na www.brezen.cz.

Zdroj: ČTK
Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Najdete na iDNES.cz