Business notebook s čipy AMD Turion 64 a ATI Radeon X700

  0:01aktualizováno  0:01
Acer přináší se sérií 4400 volbu především pro firemní klientelu: AMD Turion 64, s DDR pamětí, 80 GB diskem a grafikou Mobility X700 s 64 MB videpaměti. 15palcový displej, široká škála rozhraní, čtečka karet a multiformátová DVD přepisovačka patří v této oblasti k dobrému tónu. S cenou kolem 40 tisíc se pouští do těžkého boje.

Představení Acer TravelMate 4400

Acer uvádí na trh řadu TravelMate 4400 - notebooky s procesorem AMD Turion 64 (jak série ML-30, ML-34, ML-37, ML-40, tak i ML-28, ML-32) určené především pro firemní zákazníky. Mimo standardní velikosti paměti DDR 512 MB s maximem na 2 GB notebook nabídne i 80 GB disk ATA100, grafický čip střední třídy Mobility Radeon X700 firmy ATI, avšak s videopamětí VRAM velikosti pouze 64 MB. V prospěch této řady mluví vyšší úhlopříčka displeje 15 palců. Nejslabší na této konfiguraci se zdá být rozlišení displeje - se svými pouhými 1024 x 768 body (rozlišení XGA) to již v dnešní době není zrovna hit, navíc na patnáctipalcové úhlopříčce již obraz vypadá dosti hrubě. Na notebook v cenové kategorii kolem 40 tisíc tedy ne právě optimálně.

Nicméně tímto jediným záporem také končí výčet případných významných mínusů - a pak jsou zde již jen samá pozitiva: notebook se může pochlubit Super-Multi-DoubleLayer přepisovací mechanikou DVD a nabízí výstup VGA spolu s S-video. K tomu přichází "samozřejmosti" jako FireWire, čtečka 6v1, infračervené rozhraní, čtveřice (!) portů USB 2.0 a gigabitová síť. Z těch obvyklejších rozhraní je to slot pro karty PCMCIA (ovšem bez podpory pro sběrnici PCI Express) typu II, Bluetooth a bezdrátová síť WLAN (s podporou pouze standardů 11b/54g, 5GHz pásmo podle 802.11a zde chybí).

Přepisovací mechanika je v modulární pozici, čtečka karet poskytuje podporu pro paměťová média Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC), xD, Smart Media (SM), Memory Stick a Memory Stick PRO.

Notebook má nabízet maximálně tři hodiny nezávislého provozu - ne úplně nejlepší výkon, pokud to porovnáme s lepšími business notebooky s procesory Pentium M, které jsou schopny nabízet nyní běžně o hodinu více. Velikostí 336,4 x 284,5 x 32 až 34,5 mm a hmotností 2,84 kilogramu notebook přesně zapadá do hlavního proudu.

V dodávce je obsažen software Adobe Acrobat Reader, Norton Antivirus ve zkušební verzi, CyberLink PowerDVD a NTI CD/DVD Maker - tedy také nijak ohromující seznam. Samozřejmostí jsou však Windows XP ve "firemně" zaměřené verzi Professional. Na evropském trhu by měla být tato řada během tohoto měsíce, optimisticky lze totéž očekávat i pro český trh. Evropská cena je stanovena na 1.299 euro.

Nejčtenější

Kolem právě prolétli mimozemšťané, říkají vědci. Vyvrátit jim to nelze

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Vyšší lidé trpí častěji řadou rakovin. Důvod je zřejmě zcela triviální

Kolorovaný snímek rakovinových buněk z elektronového mikroskopu

Pravděpodobnost vzniku rakoviny je větší u lidí vyššího vzrůstu. A to zřejmě proto, že mají v těle více buněk,...

Republikáni přebarvili USA pomocí chytrého plánu. Nenápadně a legálně

Jak se republikánům podařilo přebarvit mapu USA na červeno...

Přestože voličů demokratů je v USA už deset let více, republikánská strana má většinu v obou komorách parlamentu. Za...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Další z rubriky

Tišší klávesnice a větší výkon. Apple představil nové MacBooky Pro

Nové MacBooky Pro

Apple konečně představil inovované verze notebooků MacBook Pro. Hlavními novinkami jsou procesory Intel osmé generace,...

Nejlepší notebook pro Windows? Neokoukaný Surface Book 2 funguje výborně

Microsoft Surface Book 2

Microsoft si i na českém trhu drží dominantní postavení mezi desktopovými operačními systémy, ale jeho notebooky jsou...

Nový iPad bude mít menší rámeček a možná přijde o sluchátkový výstup

Umělcova představa bezrámečkového iPadu

Společnost Apple hodlá podle nejnovějších spekulací přiblížit design tabletů iPad novém iPhonu.

Najdete na iDNES.cz