Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy a triky pro Windows 8.1: Kolik je hodin v jiném časovém pásmu

aktualizováno 
Hlavní panel Windows prozradí, kolik je hodin až ve třech různých časových pásmech. Podíváme se i na to, jak změnit dobu zobrazení hlášení dialogové bubliny, jak zaznamenat obrazovku bez dalšího softwaru, jak bleskově spustit Windows Update či jak skrýt informace z oznamovací části panelu kromě hodin.

Microsoft Windows | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

1.Jak zobrazit více hodin na hlavním panelu

Klikněte pravým tlačítkem myši na hodiny v hlavním panelu. Vyberte Upravit datum a čas. Přepněte se na záložku Další hodiny. Zde máte k dispozici až dvoje hodiny. Pokud zatrhnete volby pro zobrazování a vyberete časové pásmo, máte možnost je následně umístěním ukazatele myši na hlavním panelu na hodinách zobrazit. Doporučujeme hodiny v řádku Zadejte zobrazovací jméno pojmenovat.

Tipy a triky pro Windows 8.1

2.Jak změnit dobu zobrazení hlášení dialogové bubliny

V systémové části hlavního panelu se objevují různá hlášení (např. o selhání znovu připojení síťových disků a další). Tato bublinová hlášení se zde objevují po dobu pěti sekund. Chcete-li tuto dobu prodloužit, postupujte takto. Otevřete v Ovládacích panelech -> Centrum usnadnění přístupu. V novém okně klikněte na odkaz Používat počítač bez obrazovky. V dalším okně v části Upravit časové limity a blikající vizuální efekty vyberte v roletkovém menu jiný časový interval (od 5 sekund do 5 minut) a dole klikněte na OK. Tím změny aktivujete.

Tipy a triky pro Windows 8.1

3.Jak zaznamenat obrazovku bez dalšího softwaru

Pro pořizování screenshotů neboli obrazovek z pracovní plochy ve Windows lze použít klávesu Print Screen a následně vložením do grafického editoru uložit jako soubor. Případně lze nainstalovat speciální program nebo použít funkci Výstřižky. Umístěte kurzor myši do pravého horního rohu a klikněte na Hledat. Zadejte příkaz výstřižky a vyberte aplikaci. Objeví se funkce a vy pomocí kurzoru myši určete okno pro zachycení. Následně můžete nějaké místo zvýraznit. V menu Soubor pak zaznamenané uložíte do souboru PNG, GIF, JPG či MHT.

Tipy a triky pro Windows 8.1

4.Jak bleskově spustit Windows Update

Protože ve Windows 8.1 není Start nabídka, odkud se dá přímo spustit řada funkcí, možná pátráte po možnosti, která by dovolila rychle vyvolat i Windows Update. Máme pro vás snadný tip, jak na to. V informační části hlavního panelu vpravo najdete ikonu vlajky. Pokud na ni kliknete pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextová nabídka, kde najdete i možnost spustit službu Windows Update.

Tipy a triky pro Windows 8.1

5.Jak skrýt informace z oznamovací části panelu kromě hodin

Potřebujete-li skrýt všechny ikony z oznamovací části hlavního panelu, kromě hodin a indikace klávesnice, pak tak můžete učinit zcela lehce. Použijte klávesovou zkratku Windows + R a zadejte příkaz regedit, který odešlete klávesou Enter. Zobrazí se systémový registr Windows. Přejděte na větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies a vytvořte nový klíč s názvem Explorer. Na pravé straně nyní vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako NoTrayItemsDisplay. Poklikejte na ni a zadejte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 8.1

6.Jak zakázat měnit nastavení zvukových schémat

Chcete-li zakázat možnost měnit zvuková schémata Windows, pak postupujte následovně. Otevřete systémový registr Windows a přejděte na větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows. Vytvořte nový klíč a nazvěte ho Personalization. Na pravé straně nyní vytvořte novou 32bitovou hodnotu DWORD a pojmenujte ji jako NoChangingSoundScheme. Poklikejte na ni a zadejte hodnotu 1. Změny se projeví po restartu systému.

Tipy a triky pro Windows 8.1Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Co byste měli vědět, než miliardář Musk pošle svou Teslu kolem Slunce

Tesla Roadster před uzavřením do aerodynamického krytu rakety Falcon Heavy

Elon Musk na začátku prosince překvapil oznámením, že první exemplář rakety Falcon Heavy ponese místo obvyklého závaží...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: Zamaskujte je. Naučte se schovávat data

Ilustrační foto

Neviditelné složky pomohu skrýt data, která by neměl nikdo objevit aktivací SecretFolderu. Monitorování zařízení v síti...

Nejlepší aplikace na silvestrovskou party

Tablet pro práci i zábavu

Na poslední den v roce jsme pro vás připravili přehled aplikací pro vaše tablety, se kterými si silvestrovské veselí...

Tipy pro Windows 10: hlasité čtení přes Edge nebo jak setřást okna

Tipy a triky pro Windows 10

Nové funkci Windows čtení nahlas můžete svěřit čtení nejen webových stránek, ale také PDF či dalších elektronických...

Najdete na iDNES.cz