Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Celý internet v češtině? Žádný problém.

aktualizováno 
Neovládáte světové jazyky a tak jste odkázáni k surfování pouze na „českém“ internetu? Chcete si přečíst nějaký článek v čínštině, ale tomuto písmu nerozumíte? Tak zkuste použít překladače internetových stránek a hoďte tyto problémy za hlavu.
Studium jazyků, cizí řeč, jazyky, kurz

Studium jazyků, cizí řeč, jazyky, kurz | foto: Profimedia.cz

Jistě jste při svém brouzdání internetem narazili na internetové stránky, které nebyly v češtině. Ovládáte-li světové jazyky, tak vám to jistě nevadilo. Co však dělat, pokud nemáte na řeči nadání? Řešením mohou být různé slovníky. Komu by se však chtělo věty překládat slovo od slova? V tom případě zkuste překladače celých internetových stránek.

Podobně jako elektronické slovníky, tak i překladače stránek slouží k překladu textu z jednoho jazyka do druhého. Existuje celá řada různých verzí a především kombinací z jakého jazyka do jakého lze texty překládat. Mezi aplikacemi však nechybí ani české produkty. Díky nim si potom můžete přeložit např. anglickou internetovou stránku do češtiny.

Přeložené stránky mají potom stejnou grafickou úpravu jako stránky v originále, pouze např. anglické texty jsou nahrazeny jejich českými ekvivalenty. Nečekejte však zázraky. I přes to, že při zpracování textu se programy snaží brát ohled na celé věty, ne vždy je výsledek dobrý a věty dávají smysl. Stále totiž jde o strojový překlad, který je však u některých produktů doplněn o inteligentní mechanismy. Ty mají pomoci k tomu, aby byly věty srozumitelné. V našem přehledu naleznete však i překladače např. z čínštiny do angličtiny. Takže jestliže umíte anglicky, tak si můžete počíst i v čínštině.

Tip: Pokud přece jen neumíte ani anglicky, potom si stránku z čínštiny přeložte do angličtiny a poté do češtiny. Avšak v tomto případě bude text již natolik zkreslen, že vám nemusí dávat smysl.

Eurotran XP 1.01 – shareware
Eurotranu XP je strojový překladatel internetových stránek. Takže hledáte-li nástroj, který by vám usnadnil orientaci na zahraničních internetových stránkách, potom jste ho možná právě našli. Instalace je primitivní (existuje jak verze pro Internet Explorer, tak i Firefox) a práce s ním ještě jednodušší. Jakmile budete chtít přeložit do češtiny zvolenou anglickou stránku, klikněte na tlačítko překladače, ikonku naší vlajky v prohlížeči, která se nachází na pravém okraji ovládací lišty. Stránka se během několika okamžiků objeví v českém překladu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,1 MB).


  Eurotran 2006 - demo
  Eurotran je nejen překladač dokumentů, ale také internetových stránek. Oba mají společné jádro, technologii strojového překladu Eurotran. Ta je schopna samostatně vytvářet překlad anglických nebo německých textů do češtiny bez jakékoli asistence ze strany uživatele.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (60,3 MB).


  Lexie 2006 – demo
  Lexie je anglicko-český slovník vestavěný do internetového prohlížeče Internet Explorer a Firefox (verze zde). S jeho pomocí stačí ukázat na neznámé slovo a jeho překlad se ihned objeví v rámečku nad textem. Další informace o slovíčkách včetně slovních spojení podává nástroj v postranní liště. Instalátor obsahuje i program Eurotran 2006.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (60,3 MB).


  Překladač Britanik 1.1 – shareware
  Překladač Britanik je nástroj pro rychlý a pohodlný překlad anglických internetových stránek do češtiny. Je integrován do internetového prohlížeče MS Internet Explorer a Mozilla Firefox. Stránku v angličtině přeložíte do češtiny pouhým kliknutím na položku Britanik v nabídce Nástroje nebo kliknutím na tlačítko Britanik vpravo na ovládací liště Internet Exploreru.

 • Stahujte pro IE ze Slunečnice na této adrese (148 KB).


  PC Translator – demo
  Aplikace slouží pro podporu překladu textů do češtiny a z češtiny do cizího jazyka. Je dobrým pomocníkem při překladu www stránek a dalších dokumentů. Obsahuje nástroje pro oboustranný překlad textů, internetových stránek,  překladač e-mailů a multioborový slovník s výslovností namluvenou rodilými mluvčími. Demonstrační verze obsahuje jen velmi malou slovní zásobu* - asi 7000/3000 (GB/D) významových dvojic (ostrá verze programu disponuje slovní zásobou cca 750.000 významových dvojic).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,6 MB).


  Web Translator 7 - shareware
  On-line překladový slovník internetových stránek. Nepřekládá sice do češtiny, ale pomůže zejména v situacích, kdy potřebujete přeložit například nějaký text z francouzštiny, španělštiny apod. do angličtiny či němčiny. Můžete si tedy vybrat celkem mezi 11 jazyky (angličtina, francouzština, němčina, španělština, italština, portugalština, holandština, ruština, čínština, korejština a japonština). Z jakého jazyka do jakého chcete překládat je jen na vás. K dispozici je 15denní zkušební verze.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


  Html2cz 0.1.5 – freeware
  Aplikace, která překládá anglicky psané webové stránky do češtiny. Přeložené stránky je možné si prohlédnout v libovolném prohlížeči, kde se český překlad zobrazí v bublině nad anglickým slovíčkem. V programu zvolte akci Otevřít, buď pomocí tlačítka, nebo v menu. Ve filtru výběru souboru zvolte, zda se mají překládat HTML či txt adresáře/soubory a vyberte adresář/soubor, který se má přeložit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (101 KB).


  IE Translator 2.2 – shareware
  Nástrojová lišta pro Internet Explorer, jejíž pomocí lze přeložit text na webových stránkách v reálném čase. Podporuje překlad do dvanácti různých jazyků (angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština, portugalština, holandština, řečtina, ruština, čínština, japonština a korejština). Můžete si vybrat z čeho do čeho budete překládat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (669 KB).


  Site Translator v2.43 - shareware
  Překladatel určený pro vlastníky webových stránek, kteří potřebují jednoduché řešení pro překlad svých stránek. Stačí několik kliků myší a přeložit můžete prakticky jakýkoliv web v HTML, ASP, PHP či ASP.net. Přeloží pouze text, zdrojový kód nechá nezměněn. Podporuje14 jazyků a kombinuje v sobě strojový překlad s pamětí na přeložená slova a následný překlad se zásahem uživatele.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,7 MB).


  CatsCradle 3.5 - freeware
  Pomocník pro překladatele webových stránek. Umožňuje snadnou extrakci textu z internetových stránek pro překlad, bez starosti o zachování HTML kódu a rozvržení stránek. Text přeložený v zabudovaném editoru je automaticky zakomponován zpět do webových stránek, bez narušení HTML kódu. Podporuje i češtinu, ale má problémy s háčky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,2 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Najdete na iDNES.cz