Pět tipů na zajímavé weby

Pět tipů na zajímavé weby | foto: Shutterstock

Čermák: Ultimátní porno, telefonní budka a svatební šaty

Kdo by chtěl v horkém létě číst nějaké články? A kdo by se s nimi chtěl psát? Nabízím kompromis a pět tipů na letní surfování.

Takový jiný rentgen

Ta dívka je ochotná ukázat všechno. A když píšu všechno, tak věřte, že tyhle snímky jdou takříkajíc pod kůži. Kalendář firmy Eizo dost možná objevil úplně novou kategorii hanbatých fotografií. A pozor, dotyčná firmy nevyrábí automobilové pneumatiky ani žádné jiné zboží, které se obvykle propaguje kalendáři s odhalenými slečnami. Nikoliv, firma Eizo je výrobcem citlivých a kvalitních lékařských monitorů. A pokud si myslíte, že medicína není zrovna oborem, v kterém si zaměstnanci lepí sexuální obrázky na dvířka od šatny, tak asi máte pravdu. Ale až se budete dívat na rentgenové snímky smyslně pózující modelky, možná pochopíte význam dnes už spíše zastaralého českého rčení: "Pane jo, to je ale kost!"

Podívejte se zde.

Reklama s nadměrným výskytem budek

Byl to myslím Ondřej Neff, který už dávno tvrdil, že počítačové firmy všechno vynalezly počátkem devadesátých let a od té doby to kvůli větším výdělkům jen postupně uvolňují z trezorů. Reklamní spoty americké telekomunikační firmy AT&T z roku 1993 by tomu nasvědčovaly. Objevuje se v nich totiž nečekaně mnoho z technologií či udělátek, které tehdy nebyly známy, ale dnes se běžně používají ... . Namátkou elektronická čtečka, webová kamera či filmy stahované přes Internet. Málokdy jsou "futuristické" reklamy takto přesné, většina reprezentantů tohoto žánru budí spíše úsměv na rtech. To v těchhle reklamách může způsobit snad jen nadměrný výskyt telefonních budek. Pardon, teď si uvědomuju, že teenageři asi nevědí, o čem je řeč. Takže: telefonní budka byla taková divná hranatá věc, která stála na chodníku aby v ní - bůhvíproč? - napevno přidělaný mobil.

Podívejte se zde.

Kolik mezikroků je mezi Britney Spears a banánem?

V šedesátých letech přišel sociolog a psycholog Stanley Milgram s teorií "šesti stupňů odloučení", podle které dělí libovolné dva lidi v Americe pouhých šest dalších lidí. Později se ukázalo, že to platí pro celou planetu, a že těch "mezistupňů" je v průměru šest až sedm. Jinými slovy vy znáte někoho, kdo zná někoho jiného ... atakdále ... a tím posledním je Bill Gates. Nebo Barrack Obama, případně Dalajláma. To je ostatně fuk. Ale kolik "mezikroků" je mezi Britney Spearsovou a banánem? To už je jinačí oříšek! Ale můžete si to vyzkoušet. Řeč je o hře zvané Wikipedia Game, z čehož plyne, že spojníky jsou v tomto případě články na Wikipedii. Funguje to tak, že se vám jeden náhodně načte, a druhý dostanete zadaný jako "cíl". Vaším úkolem je pak přes odkazy v článcích doklikat z jednoho na druhý. Mimochodem, experti se z Britney Spearsové dostanou na banán už prý za čtyři kroky.

Zahrajte si zde.

K čemu se také dají použít svatební šaty

Ten chlápek tvrdí, že je mu FAKT LHOSTEJNÝ, že od něj odešla žena, a že jediné, co mu doma po sobě nechala, byly svatební šaty. Ano, mohly bychom mu to věřit, kdyby ty šaty odnesl do second-handu, anebo je prostě hodil do popelnice, ale on z nich už udělal ... rohožku, hadr na podlahu, pelíšek pro psa, strašák na zahradu, sukni pro vánoční strom, filtr na kávu, přehoz přes gril ... a dalších několik desítek neotřelých použitích, a ještě při tom vždy pořídil fotografie a umístil je s vysvětlením na speciální blog. Buď je magor, nebo doufá, že z toho bude - jak v Americe bývá zvykem - smlouva na knihu nebo ještě lépe na film. To je těžko říct, magořina je to však každopádně.

Podívejte se zde.

Prohledejte Facebook

Známé opilecké rčení říká: "Co si nepamatuju, to se nestalo", ale obávám se, že po vynálezu Faceboku je to opravdu pouze ovoce odrůdy "těšínských jablíček". Protože Facebook si pamatuje všechno a celkem ochotně to distribuuje do světa. Sám zakladatel Facebooku kdysi tvrdil, že soukromí je "umělý koncept" a že se už "přežilo". Později se sice chytil za nos a Facebook se dnes - aspoň verbálně - o soukromí uživatelů začal zajímat, ale i tak to stále není to pravé ořechové. Projekt nazvaný Youropenbook.org je takový "zlomyslný" Facebook. Umožňuje totiž prohlížet a prohledávat vše, co je na Facebooku veřejné. Když si s touhle stránkou chvíli pohrajete, budete možná překvapeni. Plus tip na zábavnou letní kratochvíli: zkuste zadávat do vyhledávání na Youropenbook.org neslušná česká slova (nápovědu tentokrát vynechám). Garantuju vám, že se od počítače pak nebudete moci odtrhnout.

Hledat můžete zde.