Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Češi na veletrhu CeBIT? Relativně silné zastoupení!

  15:28aktualizováno  15:28
Zatím co v roce 2000 se veletrhu zúčastnilo pouze 19 vystavovatelů z České republiky, v roce 2001 jich bylo již 20 a v letošním roce zde vystavuje 22 českých firem. Jednou z těchto firem je samozřejmě i Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které zde oficiálně prezentuje Českou republiku...

V posledních letech o tento veletrh začínají projevovat stále větší zájem i české firmy, a tak se nelze divit, že počet českých vystavovatelů vykazuje rostoucí tendenci. Zatím co v roce 2000 se veletrhu zúčastnilo pouze 19 vystavovatelů z České republiky, v roce 2001 jich bylo již 20 a v letošním roce zde vystavuje 22 českých firem. Jednou z těchto firem je samozřejmě i Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, které zde oficiálně prezentuje Českou republiku.

A které české firmy na tomto veletrhu vlastně vystavují?

AEC (hala 17, stánek A25)
Brněnská společnost AEC je bezesporu jednou z nejznámějších českých firem podnikajících v oblasti počítačové bezpečnosti a antivirové ochrany. Náplní expozice AEC jsou především nové produkty z dílny vývojového oddělení AEC. Představeny tak budou novinky z oblastí internetových aplikací, technologie čipových karet na bázi PKI a šifrovacích produktů.

CONTEG (hala 14, stánek K13)
Společnost CONTEG se sídlem v Humpolci se zabývá vývojem, konstrukcí a strojírenskou výrobou zařízení pro telekomunikační a datové rozvody. V produktovém portfoliu této společnosti lze konkrétně nalézt 19“ a 21“ stojanové rozvaděče, 10“ a 19“ nástěnné rozvaděče a také širokou řadu doplňujícího příslušenství pro tyto výrobky, jako jsou např. ukládací police, vyvazovací panely, ventilační jednotky, zemnící lišty atd. V rámci veletrhu CeBIT společnost CONTEG prezentuje celý svůj sortiment.

COPYTECHNIK (hala 25, stánek B68)
Ostravská společnost COPYTECHNIK je autorizovaným distributorem výrobků firmy Canon (kopírovací stroje, faxy, tiskárny, spotřební materiál a náhradní díly) na území České republiky. Kromě toho je též dodavatelem vybrané techniky jiných výrobců – např. společnosti Ricoh, Minolta, Sharp či Toshiba. Hlavní oblastí, kterou na veletrhu CeBIT společnost COPYTECHNIK prezentuje jsou multifunkční digitální kopírovací stroje.

DB SYSTEM SOFTWARE (hala 6, stánek E40)
Společnost DB SYSTEM SOFTWARE je vývojová firma se sídlem v Pardubicích. Na veletrhu CeBIT představuje nové hi-end technologické řešení pro globální distribuci placeného multimédiálního obsahu a informací. Řešení nazvané DB SYSTEM by mělo být komerčně dostupné přibližně v polovině tohoto roku.

EMKO (hala 19, stánek E22)
Brněnská společnost EMKO se zabývá vývojem, výrobou a prodejem počítačových skříní, a to nejen pro český, ale i pro zahraniční trh. Mimo to je též výrobcem napájecích zdrojů. Na veletrhu CeBIT představuje tato společnost svoji produkci v této oblasti.

EUROCASE TECHNOLOGY (hala 20, stánek A34)
Společnost EUROCASE TECHNOLOGY se také zabývá vývojem, výrobou a prodejem počítačových skříní, přičemž je též výrobcem napájecích zdrojů. V rámci své expozice na veletrhu CeBIT prezentuje své produktové portfolio.

GEOVAP (hala 11, stánek B47)
Pardubická společnost GEOVAP se zabývá především vývojem městských informačních systémů, grafických informačních systémů, provozně-technických informačních systémů a dispečerských informačních systémů. Kromě vývoje vlastního software dodává i software jiných výrobců, jako např. Bentley a Oracle, hardware společnosti Hewlett-Packard, satelitní navigační přístroje, geodetické a stavební přístroje a různé pomůcky. Na veletrhu CeBIT tato společnost prezentuje produkty z vlastního vývojového portfolia.

GRISOFT (hala 6, stánek H01)
Brněnská společnost GRISOFT je jednou z nejúspěšnějších českých antivirových firem, která se veletrhu CeBIT prezentuje již tradičně se svým antivirovým systémem AVG. Ten je znám především díky propracované heuristické analýze, která pomáhá v odhalování doposud neidentifikovaných virů.

KOBE (hala 2, stánek C60/2)
Pražská společnost KOBE je známým českým dodavatelem širokého spektra rozličných PC karet a výrobcem různých zařízení z oblasti spotřební elektroniky. Hlavní oblastí jsou výrobky pro oblast sportovního vyžití, a to především pro cyklistiku. Na veletrhu CeBIT prezentuje mimo jiné produkt NAVIION, což je navigační zařízení pro cyklisty, vybavené CF a možností záznamu hlasu.

LAMA (hala 25, stánek A80/2)
Společnost LAMA, která je dodavatelem spotřebního materiálu a doplňků pro výpočetní techniku se tohoto veletrhu účastní již popáté. Letos zde představuje ojedinělou kolekci počítačových doplňků LOGO a program GSM příslušenství.

LEVEL (hala 26, stánek E33)
Náchodská společnost LEVEL se zaměřuje na vývoj a výrobu různých elektronických zařízení, jako jsou např. GSM Brány, telefonní tarifikátory, světelné kurzovní tabule, informační systémy do výrobních hal a programovatelné reklamní tabule. Na veletrhu CeBIT prezentuje především automatické ovládací zařízení pro regulaci a sběr dat s jejich následným přenosem prostřednictvím GPRS.

LINGEA (hala 8, stánek C37)
Společnost Lingea s.r.o. se zaměřuje na vývoj a prodej jazykových nástrojů a aplikací. Je předním českým dodavatelem lingvistických technologií a významným výrobcem elektronických překladových slovníků pro angličtinu, němčinu, francouzštinu, ruštinu, češtinu a slovenštinu. Na veletrhu CeBIT představuje celé své produktové portfolio.

MECHSOFT EUROPE (hala 11,stánek E50)
Česká pobočka americké společnosti MECHSOFT, která zároveň funguje jako kancelář pro Evropu, na veletrhu CeBIT prezentuje software pro CAD, a to v oblasti strojírenství.

MEGANET (hala 15, stánek H49)
Brněnská společnost MEGANET je výrobcem a dodavatelem datových a telekomunikačních rozvaděčů ZERAK. Na veletrhu CeBIT prezentuje své produktové portfolio v této oblasti.

MICOS - DIVISION TELCOM (hala 15, stánek H39)
Divize TELCOM je jedinou výrobní složkou společnosti MICOS. Její činnost je orientována na vývoj a výrobu rozváděčových skříní pro oblast telekomunikací a slaboproudé elektrotechniky. V rámci své expozice na veletrhu CeBIT prezentuje své produktové portfolio.

MIRACLE NETWORK (hala 13, stánek F20)
Miracle Network je poskytovatelem datových služeb, a to od přímých dodávek přenosových technologií přes pronájem přenosové kapacity mezi požadovanými body zákazníka až po komplexní servisní služby včetně dohledování rozsáhlých rádiových sítí. V základním portfoliu produktů jsou především mikrovlnná pojítka společnosti Miracle Group. Na veletrhu CeBIT 2002 tato firma představí technologickou novinku - optickou hlavici MIRACLE 4020.

PRINCIP (hala 25, stánek A54/2)
Společnost PRINCIP se zabývá aplikacemi GPS technologií v oblasti dopravy, vojenství, policie, geodezie, zemědělství nebo životního prostředí. Jako systémový integrátor nabízí pro rozličné uživatele špičková navigační řešení, sestavená z OEM produktů předních světových výrobců. Na veletrhu CeBIT představuje ukázky svých řešení.

SITEL (hala 27, stánek C02/2)
Pražská společnost SITEL se zabývá komplexními službami v oblasti montáží telekomunikačních celků, přičemž tento typ nabízených služeb prezentuje i na veletrhu CeBIT.

STROM TELECOM (hala 13, stánek D55)
Tato firma se věnuje vývoji a hardware a software pro oblast telekomunikací, určeného především pro telekomunikační operátory. Na veletrhu CeBIT prezentuje své vlastní produktové portfolio.

TRITON (hala 14, stánek J46/1)
Pardubická společnost Triton se orientuje na výrobu rozváděčových skříní a prodej systému strukturované kabeláže MilenniuM. Na veletrhu CeBIT představuje průřez výrobního sortimentu 19"rozvaděčů Gremini.

2N (Hall 13, Stand E55)
Tato pražská společnost se orientuje na vývoj a výrobu telekomunikační techniky. Novinkou na CeBITu 2002 je pro 2N především spoluúčast dalších firem na stánku, například Datasys z České republiky, KREATEL ze Švédska a dalších. Ve spolupráci s nimi bude 2N demonstrovat otevřenost svých řešení pro uživatelské aplikace navázané prostřednictvím síťového protokolu na bázi XML jazyka XAPI.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Vyhledáte v čínském Googlu „Tibet“? Režim se to dozví a sníží vám skóre

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Čínská verze Googlu bude odpovídat požadavkům tamního režimu. Má proto (podle informací serveru Intercept) sbírat data...

Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!
Rozdáváme 100 kusů Baby Dove mycího gelu pro tělo i vlásky. Vyhrajte ho vy!

Odborníci v Dove vytvořili řadu Baby Dove, která je určena pro jemnou péči o dětskou pokožku. Vyzkoušejte ji!

Najdete na iDNES.cz