Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Český Telecom zlevní a zrychlí internet

  13:58aktualizováno  13:58
Český telecom zlevnil rychlý přístup na internet a zvýšil rychlosti. Vyplývá to z velkoobchodní ceny, kterou má MF DNES k dispozici a již Telecom dává měsíc dopředu svým konkurentům.

Operátor Volný oznámil, že za 475 korun začíná nabízet připojení k internetu o rychlosti 512 kb/s. „Díky nabídce si skutečné vysokorychlostní připojení může dovolit každý,“ řekl šéf operátora Volný Michael Fried. „Navíc půlmegabitové připojení dává lidem mnohem větší možnosti - jak pro internetové telefonování, tak pro digitální vysílání nebo videokonference,“ dodává.

Tak rychlé připojení dnes u Telecomu stojí přes sedm set korun. Nabídku pro běžné zákazníky představí Telecom během několika týdnů. „Ceny, které chystáme, budou velmi konkurenční,“ řekl mluvčí Telecomu Martin Žabka. Detaily nabídky nechtěl sdělit.

Pokud bude Telecom postupovat podobně jako u současných cen, potom by za cenu okolo 500 korun mělo být připojení o rychlosti 512 kb/s. Tolik dosud stálo připojení o polovinu pomalejší.

V novém ceníku Telecom vyšším rychlostem přiřadil nižší ceny, zavedl nové rychlosti připojení a pohrál si s limity pro množství stažených dat. Po jejich překročení v rámci takzvaného rovného přístupu k zákazníkům rychlost připojení zpomaluje.

V nabídce Telecomu pro domácnosti se nově objeví připojení o rychlosti 4 Mb/s, které dosud nabízeli ve větší míře domů pouze kabeloví operátoři. Například UPC si za tak rychlý přístup na internet účtuje přes 1600 korun měsíčně. Telecom má být zhruba o stokorunu levnější. Definitivní ceny pro vlastní zákazníky bude Telecom teprve schvalovat.

Ceny se od velkoobchodní nabídky mohou lišit i tím, že konkurence Telecomu nabídne rychlejší připojení za cenu nižší než Telecom. Zlevnění vynahradí například tím, že v ceně bude menší limit dat.

Za větší se pak bude připlácet.

„I my se chystáme zlepšit nabídku připojení k internetu, ale zatím ještě není definitivní,“ říká mluvčí UPC František Malina. Dosud společnosti UPC i konkurenční Karneval, stejně jako nyní Telecom, rychlosti průběžně zvyšovaly a snižovaly ceny. Vyššími rychlostmi než u pevných linek si dosud kabelovky udržovaly zákazníky stahující velké množství dat.

Podle lidí z oboru se Telecom chystá na zrychlení připojení mimo jiné kvůli spuštění televize přes internet, na které usilovně pracuje a od prosince už ji dokonce testuje. Pro provoz televizních programů nebo videopůjčovny a zachování potřebné kvality obrazu potřebuje vyšší rychlost.

Kolik stojí internet Telecomu (vekoobchodní ceny bez DPH)
rychlost stará cena nová cena
512/128 452 Kč 304 Kč
2048/256 1185 Kč 452 Kč
Nově zaváděné nabídky
rychlost limit cena
768/128 2 GB 350 Kč
4096/512 20 GB 985 Kč

Autor:


Témata: Karneval, televize, UPC

Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Facebook skončil s bláznivým testem. Hlavní stránka se vrátí k normálu

Logo společnosti Facebook

Facebook končí s kontroverzním experimentem, kdy v některých zemích nabídl v podstatě dvě hlavní stránky.

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

Najdete na iDNES.cz