Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete antivirový program zdarma?

aktualizováno 
Počítačové viry jsou zvláštní programy, které mají za úkol škodit vašemu počítači. Abyste před nimi byli v bezpečí, je nutné mít instalovaný antivirový software. Ten je schopný vir v systému nejen vyhledat, ale dokonce mu zamezit přístup ještě před vstupem do PC. Antivirový systém však nemusí být drahou záležitostí. My vám dnes představíme ty, za které nemusíte platit.
Mobilní viry

Mobilní viry | foto: Web-mobile.net

Počítačové viry hýbou světem. Na rozdíl od skutečných virů je tvůrcem těch počítačových vždy člověk a jejich šíření je omezeno především na počítače. Proto je na místě chránit data. Procento červů, virů, trojských koňů a dalších záškodných prográmků, které napadají pracovní stanice se den ode dne zvyšuje.

Kvalitních a spolehlivých komplexních antivirových řešení existuje celá řada. Většinou jsou rozděleny pro domácí a firemní použití, což naštěstí nabídku zpřehledňuje. Avšak jen nepatrný zlomek z nich je k dispozici zdarma. Ty jsou navíc většinou určeny pouze pro domácí nefiremní použití, což výběr velmi zužuje. My jsme se dnes za vás podívali, co je na trhu k dispozici zdarma a stojí za zmínku.

A nezapomínejte na to, že instalací antivirového programu ochrana PC před útoky zvenčí nekončí! Teprve spolehlivý antivir v kombinaci s kvalitním firewallem může snížit procento infikace vašeho PC.

AVG Free Edition 7 – freeware
Program AVG je komplexní antivirový systém z produkce české společnosti Grisoft. Tento produkt umožňuje jak vyhledávání známých virů na vyžádání, tak i rezidentní kontrolu spouštěných a ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Kvalitní fungování systému je podpořeno vždy dostupnými pravidelnými i mimořádnými aktualizacemi. Uživatel může program ovládat buď základním rozhraním, nebo pokročilým.

Freewarová verze je dostupná pouze v anglické jazykové mutaci, což je určitá daň za nulovou pořizovací cenu. Tento produkt můžete využívat výhradně pro domácí použití, takže se nesmí objevit v komerční sféře. Omezením je i to, že nemáte nárok na technickou podporu společnosti Grisoft a oproti placené verzi obsahuje několik omezení (např. AVG Professional Edice nabízí různé konfigurační a testovací možnosti).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (16,5 MB).


  Avast! 4 Home - freeware

  Avast! 4 Home je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci! K dispozici jsou tyto prostředky antivirové ochrany: jednoduše ovládaný vyhledávací program, rezidentní vyhledávací program, kontrola integrity dat a monitor chování systému. V poslední verzi se nachází nově i webový štít, NNTP skener (kontrola diskusních skupin), podpora příloh v OE, vylepšení práce s pamětí ve Windows a lepší rozlišení malware.


  Aplikace Avast! 4 Home Edition je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Je vyvíjen již od roku 1988.
 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (10,4 MB).


  AntiVir PersonalEdition Classic - freeware

  Německý software AntiVir jistě není některým uživatelům zapotřebí představovat. Již delší dobu totiž patří mezi jedny z velmi kvalitních řešení pro ochranu PC před viry, červy, trojskými koni a jiným nebezpečím proudícím nejen z internetu. Po instalaci zkontroluje počítač na výskyt viru. Samozřejmě má rezidentní ochranu, díky čemuž kontroluje, co operačním systémem prochází. Nechybí ani kontrola elektronické pošty.

  Free verze samozřejmě obsahuje automatickou aktualizaci virových definic a nových verzí z internetu. Avšak  neumožňuje kontrolu pošty. Mezi poslední novinky v programu patří integrace odhalování adwaru a spywaru. Kromě této, zdarma dostupné verze, nabízí výrobce i další produkty, které se mohou hodit k ochraně firemních IT řešení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11,2 MB).


  TrustPort Workstation – freeware

  TrustPort Workstation je komplexní řešení pro ochranu pracovních stanic a notebooků zahrnující mimo další nástroje i spolehlivý antivirový program, který chrání před útoky škodlivých kódů. Obsahuje rezidentní ochranu, kontrolu na vyžádání, karanténu a další nástroje. Antivirový skenovací motor Norman nabízí vedle klasické heuristiky také jedinečnou technologii virtuálního počítače (SandBox), která dosahuje vynikajících výsledků při odhalování neznámých škodlivých kódů. Je zajímavý i tím, že obsahuje druhý skenovací motor, který pochází od BitDefenderu, který vyniká zejména v detekci některých specifických druhů škodlivých kódů.

  Mimo to nabízí TrustPort personální firewall, program pro spolehlivé skartování elektronických dat, aplikaci pro vytváření elektronických podpisů a jedinečný nástroj pro on-line šifrování na virtuálním disku. Toto vše lze získat bezplatně na dobu jednoho roku. Další rok provedete aktualizaci, jenž je zdarma a produkt máte opět na rok zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (38 MB).


  ClamAV For Windows – freeware

  ClamAV je open source antivirový systém pro Windows spustitelný přes příkazový řádek. Je rychlý a výkonný a může být jednoduše integrován do aplikací na serverech vč. mail serverů. Slouží k vyhledání a odstranění virů, červů, trojských koní a dalších škodlivých programů.

  Aktualizovaný je samozřejmě díky antivirovým definicím. Protože je určen pro příkazovou řádku, není vhodný pro běžné uživatele. Avšak to neznamená, že váš počítač nedokáže bezpečně ochránit po celou dobu jeho používání.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,2 MB).


  BitDefender Free Edition 8 – freeware

  BitDefender Free Edition vám přináší šanci používat jeden z výborných antivirových motorů zdarma. BitDefender používá stejné skenovací nástroje, certifikované ICSA Labs, jež se nacházejí i v dalších BitDefender produktech. Umožňuje spokojeně užít základní ochranu proti virům a to bez dodatečných nákladů. V BitDefender naleznete virový skener na vyžádání, který je nejlépe použit pro zotavení systému.

  Tato verze bohužel neobsahuje rezidentní štít, takže, jestliže jste neustále připojeni k internetu, doporučujeme vám zvážit více komplexní antivirové řešení. Avšak placená verze nabízí nejen tuto funkci, ale ještě daleko více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (13 MB).


  Norton Antivirus 2005 – půlroční verze

  Společnost Symantec, vyrábějící kvalitní antivir Norton Antivirus sama sice nenabízí zdarma dostupnou verzi jejich produktu, ale pokud využijete služeb balíčku Google Pack, můžete antivir získat bezplatně s aktualizacemi a to na 6 měsíců. Půl roku tak lze antivir v jeho sice ne poslední verzi, ale stále aktualizované (záplatované) používat a to včetně virových definic.

  Tak, jako ostatní produkty své kategorie, i tento produkt nabízí vyhledávání známých virů na vyžádání, rezidentní kontrolu spouštěných i ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Dokáže kontrolovat archívy souborů ještě před jejich otevřením. Automaticky odstraňuje viry, červy a trojské koně. Produkt Norton Antivirus je uznávaným antivirovým řešením, o čemž svědčí i jeho vysoká prodejnost. Získal celou řadu ocenění. Jak jsme řekli v úvodu, produkt nabízí v rámci Google Packu společnost Google. Avšak pokud nestojíte o další software můžete si do balíčku vložit pouze Norton Antivirus.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (15 MB). • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Musk smazal Facebook firem Tesla a SpaceX. Vyzvali ho k tomu na Twitteru

  Majitel firmy Tesla Elon Musk.

  Elon Musk v pátek smazal oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX z Facebooku. Vedlo ho k tomu selhání uvedené...  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz