Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete mít vlastní reality show?

aktualizováno 
Jezdíte často na služební cesty mimo domov a necháváte vašeho partnera doma a chcete vědět, zda je vám vaše drahá polovička věrná? Nebo se jen chcete stát špehem a sledovat co se kde šustne? Představíme vám výborný software, který vám to snadno umožní.

V pondělním článku Jak vysílat z webkamery na internet jsme názorně ukázali, jak si oživit webstránky vlastní webkamerou. Dnes tak trochu navážeme a představíme vám velmi šikovný software, který vaši webkamerku využije na maximum.

Pro ovládání a záznam obrazu z digitálního oka existuje celá řada softwaru, ale některé z nich jsou příliš složité na ovládání, jiné zase neumožňují ukládat obrázky na disk počítače atd. Existuje však program, který je nejen velmi jednoduchý, ale navíc obsahuje snad všechny funkce, které bychom si od takovéhoto softwaru přáli. Seznamte se s aplikací ConquerCam.

Stažení a instalace
Domovskou stránku aplikace naleznete na této adrese. Instalační archív potom stahujte zde – ConquerCam (2.3 MB). Program je určen operačním systémům Windows 95 a novějším. Bohužel však není zdarma, avšak můžete si jeho možnosti bezplatně vyzkoušet, a to v rámci demoverze. Ta je plně funkční bez jakéhokoliv omezení po dobu 30ti dnů, ale do některých obrázků vkládá informaci o tom, že byl pořízen zkušební verzí programu. Po stažení aplikaci nainstalujete standardním způsobem.

První krůčky
Po dokončení instalace dojde ke spuštění ConquerCam. Pokud máte webkameru správně nastavenou (nainstalovanou v PC), program ji okamžitě rozpozná, takže kameru není zapotřebí samostatně nastavovat. Rozhraní programu se skládá z hlavního okna, které je rozděleno na dvě části. V té první se zobrazuje aktuální obraz z kamery a vlevo je panel, kam se ukládají nasnímané obrázky. Panel obsahuje i záložku Archived, díky které můžete vybrané snímky archivovat.

ConquerCam

Jak začít obraz publikovat
Nyní je zapotřebí vybrat, kam se mají nasnímané obrázky ukládat či publikovat. Pro tyto účely slouží jednoduchý průvodce, který vám s nastavením pomůže krok za krokem. Naleznete ho pod volbou Publish location wizard v menu Action na hlavní liště. Můžete si vybrat ze dvou možností, publikovat na FTP, nebo ukládat do složky na pevném disku. Pokud zvolíte druhou možnost, stačí definovat adresář, kam se budou snímky ukládat. Jestliže chcete snímky publikovat na webu využijte první možnost. Stačí přesně vyplnit údaje o vašem FTP účtu a program už zařídí všechno potřebné.

ConquerCam

Otestujte nahrávání na FTP
My jsme zvlášť ocenili přítomnost testu, zda jsou přístupové údaje na FTP zadané správně. Díky tomu lehce zjistíte, zda je posílání obrázků na FTP server funkční. Test naleznete na konci průvodce pod tlačítkem Try these settings. Pokud vše proběhlo v pořádku, text bude zelenou barvou a na konci se objeví Goodbye.

ConquerCam

Další velmi vítanou funkcí programu je možnost využít tzv. Motion detection. Ta slouží k ukládání obrázku při každém větším pohybu. To se může hodit pokud nepotřebujete posílat ty samé obrázky dokola, ale chcete jen zaslat obrázek o tom, že se něco děje před kamerou. Využít však můžete i Schedules, což není nic jiného než plánovač úloh. V něm si přesně krok za krokem naplánujete, kdy a kam se mají obrázky z vaší kamerky publikovat.

ConquerCam

Záznam, respektive publikování odstartujete kliknutím na ikonku kamerky se zeleným trojúhelníčkem (symbol pro Play). Budete-li chtít záznam ukončit, klikněte na tlačítko vpravo (symbol Stop). Pro snímání pohybem klikněte na kamerku s lupou.

Nastavení
V konfiguraci programu naleznete celou řadu možností a funkcí, které pokud se je naučíte používat uvítáte. Dostanete se do ní prostřednictvím třetí ikonky zprava. Kromě toho, že zde jsou volby pro upřesnění startu aplikace, výběru zdroje kamerky, či upřesnění jejího rozlišení, nechybí ani nastavení ukládaného obrázku. V ní si lze definovat kvalitu obrázku, její ořez, průhlednost či velikost náhledů. Vítanou položkou je i Captions. Ta totiž prostřednictvím speciálních příkazů (tagů) umožňuje k obrázkům přidávat i popisky, které se integrují přímo do něj -  může nést informace o čase pořízení atd. Seznam možných tagů naleznete v nápovědě k programu. Položkou Uploading manuálně nastavujete místo pro publikaci, Motion detection upravuje nastavení pro snímání pohybem a další volby promění program v Image server, vysílající nejen obrázky, ale dokonce video. Pokud se připojujete přes dial-up vyberte jeho připojení v programu.

ConquerCam

Tip: Budete-li chtít vysílat snímané obrázky na vašem serveru, využijte tento postup.

Závěrem
Program ConquerCam je skutečně velmi jednoduchým nástrojem. Díky němu můžete oživit nejen své internetové stránky, ale dokonce vysílat vše, co zachytí vaše kamerka prostřednictvím internetu do celého světa. Určitě ji doporučujeme vyzkoušet a jakmile ji dostanete do ruky, uvidíte, že vaši kamerku dokáže využít naplno. Plná verze přitom stojí dle nás přijatelných 10 USD.Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

Ilustrace - notebook

Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Najdete na iDNES.cz