Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete vlastní remixovací studio na internetu?

aktualizováno 
Stará písnička v novém podání? Žádný problém. Tedy pokud využijete speciální internetovou službu, se kterou budete moci zremixovat písničky podle svého.

Yourspins.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kapely, zpěváci, zpěvačky a další hudební hvězdy na celém světě dnes a denně uvádějí svá nová díla. Někdo jde svojí cestou a vytváří nové a hlavně originální písničky, jiní si práci ulehčují a staré flákoty si prostě pouze vypůjčí a nově nazpívají. Pokud byste i vy rádi nějakou tu písničku sami upravili k obrazu svému, můžete tak učinit.

Ne, nebojte se, nebudete muset zpívat, stačí, když využijete služeb projektu Yourspins.com. Ten totiž umožňuje i naprostému hudebnímu antitalentu zremixovat písničku. Jestliže jste tedy na diskotéce slyšeli různé verze písničky, vytvořte si svoji dle vašich představ.

Jak to funguje?
Yourspins.com patří do kategorie social network, tedy sociálních sítí. Jde o propojenou skupinu lidí, kteří se navzájem ovlivňují, přitom mohou a nemusí být příbuzní. Jejich společným zájmem je právě hudba. Fanoušci zde však nenaleznou možnost muziku zaznamenávat, ale mixovat ji. Provozovatelé služby uzavřeli smlouvy s umělci a převedli jejich písničky do speciálního DI formátu. Tento formát rozloží daný song do sekcí a také umožní pro každý druh nástroje použit více verzí. Vy si potom vyberte konkrétního umělce a můžete se ihned stát DJem.

A jdeme na to
Celá služba se nachází na internetu, pracovat s ní tedy musíte pomocí internetového prohlížeče. Použít můžete jak IE, tak i Firefox či Operu. Do adresního řádku zadejte www.yourspins.com. Na monitoru se objeví úvodní stránka. Vy si všimněte modrého boxíku se dvěma otevíracími menu.

Yourspins.com


V prvním se nachází seznam umělců a ve druhém jejich písničky. Vyberte si konkrétního umělce a potom písničku. Zobrazí se počet verzí této zmixované písničky od jiných lidiček. Prostřednictvím odkazu Browse themAll si je můžete projít a poslechnout. Kliknete-li na odkaz Mix your own version, můžete vytvořit svůj mix.

Yourspins.com

Yourspins.com

Nyní dojde k nahrání celé aplikace. V praxi se tedy objeví jakási obdoba DJeského mixážního pultu. V něm vznikne váš remix. Pojďme se na něj podívat.

Yourspins.com

Vpravo nahoře se nachází seznam sekcí písniček. Každá písnička se totiž skládá z několika sekcí, které se nahrávají postupně. Tlačítkem Play/Pause si písničku můžete přehrát. Pod ním se nachází seznam použitých nástrojů. Každý tento seznam je vlastně menu s nástroji, jejichž počet je specifický vždy pro konkrétní písničku. Jednotlivé samply si můžete vyzkoušet. Šoupátkami doladíte hudbu tak, aby zněla, jak si přejete. Nechcete-li se zdržovat, klikněte nahoře na tlačítko Improvise. Studio za vás vymyslí originální výběr samplů. Původní písničku si můžete vždy poslechnout kliknutím na Original Mix a ten váš na My Mix.

Zremixovanou písničku máte možnost uložit na vaši stránku služby Yourspins.com. Pro tento krok však musíte být registrovanými členy.

Yourspins.com

Pokud tak učiníte a vy se následně přihlásíte, otevře se okno, ve kterém vyplníte název mixovaného dílka, jeho stručný popis a také žánr. Tlačítkem Upload ho potom uložíte na svoji osobní stránku v rámci služby. Škoda, že si ji nemůžete uložit i na lokální disk. To je však jistě dané ochranou autorských práv.

Yourspins.com

Jak dostat mix na vaše stránky
Chcete-li, aby si dílko poslechli vaši známí, stačí jim sdělit adresu stránky na Yourspins.com. Je tu však ještě jedna možnost. Řada lidí má vlastní stránky či nějaký blog a tak proč toho nevyužít? Autoři vyvinuli vlastní přehrávač a jeho kód můžete vložit na své stránky a návštěvníci si hudbu budou moci poslechnout ihned, aniž by museli chodit na speciální stránky. Kód naleznete, pokud se přihlásíte pod odkazem Blog This mix.

Závěrem
Služba Yourspins.com je jistě zajímavou a originální aplikací. Skvěle využívá služeb internetu a možností browseru. Jde o příjemný nástroj pro lidi toužící po vlastní hudební tvorbě, kteří chtějí uplatnit svoji kreativitu. Přestože služba zatím není v ostrém provozu, již dnes má co nabídnout. Škoda jen, že interpetů a písniček na mixování zatím není mnoho.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní

Notebook

Povodňová mapa na Intermap.cz ukáže v Česku místa, která jsou spojena s rizikem povodní. Po ztracených zvířatech lze...

YouTube zkouší nahradit pozadí i bez zeleného plátna

Google zkouší nahrazování pozadí v reálném čase.

Videoportál YouTube testuje novou funkci, která změní pozadí za protagonisty.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz